Technika

Bezpečnost dětí na prvním místě aneb nové unikátní ovládání žaluzií od firmy ZEBR

Letošního veletrhu R+T, který se uskutečnil opět po třech letech ve Stuttgartu, se zúčastnila i řada českých vystavovatelů. Mezi nimi dominovala česká společnost ZEBR s. r. o. z Milovic, které se nacházejí na jižní Moravě mezi vodní nádrží Nové Mlýny a chráněnou krajinnou oblastí Pálava.

Bezpečnost je bezpečí

Každý z nás se chce po práci vracet domů zdravý. Nejinak je tomu u pracovníků na stavbách, kteří dnes a denně podstupují extrémní riziko pracovního úrazu.

Novinky Vermeer v oblasti „zeleného programu“

Společnost Transtechnik CS se již 23 let zabývá prodejem, servisem a pronájmem manipulační, speciální a stavební techniky.

Šéf servisu strojů Komatsu: Sázím na profesionalitu, rychlost a vstřícný přístup

Půl roku působí Petr Rožníček na pozici vedoucího servisu strojů Komatsu ve společnosti KUHN - BOHEMIA a. s., která je výhradním prodejcem strojů této značky v České reublice. „Bez jednoho měsíce deset let jsem pracoval jako regionální vedoucí poprodejních služeb na pobočce Praha u konkurenční společnosti.

Vakuové manipulátory HH-Intellitech vstupují na český a slovenský trh

Společnost HH-Intellitech byla založena v Dánsku v roce 2006. Jak už název napovídá, vizí společnosti bylo vyvinout a vyrábět inteligentní řešení pro stavební průmysl. Inteligentní řešení jsou taková, která se uživatelům vyplatí. Společnost vyvinula ve vzájemné spolupráci s budoucími uživateli vlastní zařízení, která umožňují snazší, efektivnější a bezpečnou práci s deskovými materiály.

Trimble se stává oficiálním technologickým partnerem pro roadshow společnosti Liebherr

Společnost Trimble byla vybrána za oficiálního technologického partnera pro roadshow 2015 společnosti Liebherr. Tato roadshow bude zahájena na začátku dubna s pěti zastávkami v Rakousku a České republice. Na každém stanovišti budou mít návštěvníci možnost sami vyzkoušet nejnovější stroje značky Liebherr vybavené řídicím systémem Trimble® GCS900 Grade Control System a systémem vážení Trimble Loadri

Liebherr představí aktuální stavební stroje na RoadShow 2015 také v ČR

Na pěti stanovištích v Rakousku a ČR představí Liebherr průřez rozsáhlým programem stavebních strojů. Budou ukázány exponáty v různých provedeních pro oblasti zemních prací, zahradní a krajinářské výstavby a také průmyslové překládky dřeva a kovového šrotu, odpadového hospodářství a těžebního průmyslu. Liebherr pořádá RoadShow ve spolupráci s dlouholetými partnery Mercedes-Benz a Trimble.

Motor Caterpillar základem nejkompaktnějšího vysokokapacitního požárního čerpadla v Evropě

Divize Energetické systémy společnosti Zeppelin CZ s.r.o. dodala motor Caterpillar C27 pro jedno z největších požárních čerpadel v ČR. Výrobce čerpadla, společnost Sigma Lutín, vyvíjí toto čerpadlo pro potřeby Hasičského záchranného sboru ČR a Mechanismu Civilní ochrany EU.

Inovované stroje JCB mají výrazně nižší spotřebu, delší životnost a lepší ovladatelnost

Značka JCB je stavbařům v ČR i na Slovensku velmi dobře známa. Stroje této anglické firmy byly populární již před revolucí a zájem o ně neutuchá ani v těchto dnech. Důvody trvalé přízně firem i obsluhy strojů JCB pramení ze soustavného úsilí managementu firmy o inovace. Ty vycházející z podnětů zákazníků, vývojových inženýrů i potřeb trhu.

Systémy PERI byly úspěšně nasazeny v projektu multifunkčního objektu Quadrio

Na konci října byla otevřena v samotném centru Prahy na rohu ulic Spálená a Purkyňova nová multifunkční budova Quadrio. Tento objekt má čtyři podzemní a osm nadzemních podlaží, která jsou propojena se stanicí metra Národní třída a sousedním obchodním domem MY Národní TESCO.

Opravy a renovace otvorů pomocí Bimotoru WS2

Společnost AGROTEC servis s. r. o. nabízí všem zájemcům opravy a renovace otvorů pro uložení čepů a ložisek za pomoci přenosného zařízení Bimotor WS2, a to přímo u zákazníka nebo v místě práce daného stroje.

Společnost Chládek & Tintěra představuje své nové dvoucestné rypadlo MH Plus S.2

Společnost Chládek a Tintěra, a. s. Litoměřice pozvala redakci Stavebních a investorských novin na prohlídku svého nového stroje, dvoucestného rypadla MH Plus S.2. Naše setkání se uskutečnilo v Lomu  u Tachova, kde právě probíhá rekonstrukce regionální trati zahrnující výměnu kolejových polí a štěrkového lože a opravu mostních propustí.

Kvalitní bednění je základem úspěšné monolitické stavby

Stavět rychle, efektivně, ekonomicky, ale s co nejlepším výsledkem. To je představa renomovaných stavebních firem i drobných stavebníků. U monolitu, který je dnes základem řady konstrukcí, to platí dvojnásob. A možné to je.

Dříve oblíbeného všeuměla nahrazuje efektivita

Budoucnost patří produktivitě! Končí doba, kdy jeden všeuměl zastával dva (i více) druhy činností. Nastává čas vyměnit stávající rýpadlo-nakladač za dva nové efektivní stroje, z nichž každý slouží přesně svému účelu.

Autojeřáby Malina disponují kvalitními stroji i profesionálním servisem

Autojeřáby Malina je soukromou společností, která již 19 let pronajímá autojeřáby svým zákazníkům. Její působností je celá Česká a Slovenská republika. Po celou dobu své existence se snaží zákazníkům nabízet nejnovější technologie a maximální podporu. V současné době vlastní 11 jeřábů různých nosností až do 250 tun.

Liebherr představuje novou generaci buldozerů, světová premiéra PR 746 a PR 756

Společnost Liebherr představila novou generaci buldozerů – 6. generaci s modely PR 746 Litronic a PR 756 Litronic. Zároveň nabízí i na Baumě 2013 představený PR 736 Litronic. Všechny tři buldozery splňují emisní normu stupně IV / Tier 4f.

Společnost VÝTAHY OSTRAVA spol. s r. o.

patří mezi špičku nejvýznamnějších výrobců výtahů v ČR. Širokou škálou a vynikající kvalitou svých produktů pokrývá veškeré požadavky trhu.

Nová obalovna asfaltových směsí společnosti ASKOM a. s. v Plzeňském kraji

Společnost ASKOM a. s., která již téměř 25 let působí na trhu v oblasti výroby a dodávky asfaltových obalovacích souprav a je jediným českým výrobcem těchto technologických celků, získala na jaře roku 2014 zakázku na výstavbu obalovny asfaltových směsí na západě Čech.

Stroje na řezání a vrtání betonu firmy LISSMAC Maschinenbau GmbH

Firma Testa s. r. o. zastupuje v ­České republice německou firmu LISSMAC Maschi­nenbau GmbH, která byla založena v roce 1979 a patří mezi přední světové výrobce strojů pro řezání a vrtání stavebních materiálů včetně diamantové techniky.

Vysokotlaká vodní fréza Stripe Hog SH8000 - novinka v oblasti čištění vodním paprskem

První Stripe Hog dorazil do Čech v roce 2008. Množství projektů na dálnicích, silnicích a letištích v tuzemsku i zahraničí pomohly překonat počáteční nedůvěru zákazníků. V září byl proto uveden do provozu nejnovější model Stripe Hog SH8000 s šířkou záběru do 180 cm.

Stroj Ditch Witch® JT30 All Terrain® se osvědčil pro vrtání ve skalním masivu

S potřebou kvalitně vytvořených inženýrských sítí bez většího zásahu do okolí se stále častěji sahá po možnosti realizace projektů pomocí technologie řízeného horizontálního vrtání (HDD). Tato technologie se po celé roky vyvíjí a přichází se stále lepšími, efektivnějšími a kvalitnějšími stroji, které si dokáží poradit s téměř jakýmkoliv problémem.

Unikátní technologie rezonančního drcení RUBBLIZING Vám uspoří náklady i čas

V polovině září měla naše redakce možnost na vlastní oči zhlédnout představení technologie rezonančního drcení (RMI) na letišti v Praze. O tom, že je technologie RMI naprosto unikátní a zejména účelná jsme se velmi rychle přesvědčili přímo na letištní ploše, kde probíhala demonstrace dovedností stroje.

Vermeer jde cestou zvýšení efektivity a produktivity

Již od samého počátku působení společnosti Vermeer Corporation v oblasti strojů a zařízení pro bezvýkopové technologie a dalších strojů pro úpravu terénu převládá trend inovací a zdokonalování.

JCB představila novinářům z celé Evropy nové midirypadlo. Byli jsme u toho!

Novináři z celé Evropy se sjeli do anglického Rocesteru, aby zde zhlédli premiéru představení zbrusu nového stroje JCB o hmotnosti 6,5 tuny, robustního kompaktního midirypadla s označením JCB 65R–I se zkrácenou zádí a jeho dvojníka JCB 67C–I s běžnou zádí. Dočasným domovem se jim stal hotel Radison Blue Sun v blízkosti letiště v East Midlandu.

Úvod do problematiky ochrany proti pádu z výšky

Jakoukoliv plochou střechu, na které je třeba vykovávat určitou práci, je nutné považovat za pracoviště. A v případě, že okraj ploché střechy není zajištěn zábradlím nebo jiným ohrazením (dostatečně vysokou atikou, lešením, apod.), je nutné považovat takovou střechu za pracoviště s nebezpečím pádu z výšky nebo do hloubky.

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři