Materiály

HELUZ opět podpořil soutěž studentů řemeslných oborů ŘEMESLO/SKILL

Už po deváté se náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě zaplnilo studenty škol řemeslných oborů v rámci mezinárodní akce ŘEMESLO/ SKILL 2019. Po tři dny tu soutěžilo na sedmdesát učňů z 21 českých a slovenských škol v různých stavebních oborech.

Povrchová úprava Perfect Clean TOP zušlechťuje velkoformátové dlažby Alma a Lauria

U betonových výrobků ze sortimentu společnosti PRESBETON, která se zabývá vývojem, výrobou a dodávkami velkoformátových dlažeb, dlažebních bloků, zdicích prvků atp., je již mnoho let zřejmé, že neslouží pouze svému základnímu účelu, ale vedle toho jsou na tyto produkty kladeny velmi přísné estetické požadavky.

Je možné provádět připojovací spáru oken a dveří jen jednosložkovou polyuretanovou pěnou?

Ve své praxi soudního znalce nebo TDI se setkávám často s poruchami funkce oken, rosením, zamrzáním a u dřevěných oken i s poruchami laku.

Cosinus Slide® joint - nové řešení dilatací v průmyslových podlahách

Kvalitní provedení průmyslové podlahy je podmíněno celou řadou faktorů. Jsou to vlivy okolního prostředí, a to především vlhkost a teplota, podloží stavby, deformace stavebních konstrukcí a některé další, které vytvářejí různorodé napětí působící na průmyslovou podlahu.

Ošetření středové spáry hmotou BORNIT-Rissflex

Také si každý rok po skončení zimy říkáte „a zase budu na těch cestách skákat a drncat, chudák já i moje auto?“ Pravdou je, že změny teplot a střídavé promrzání a oteplování, zejména již částečně narušené asfaltové vozovce, na kvalitě nepřidají.

Vodotěsné dilatace DEFLEX – nejkvalitnější dilatace pro české a slovenské stavebnictví

Slovo dilatace pochází z latinského „dilatare“, což znamená rozšiřovat. Ve stavebnictví to znamená záměrné vytvoření mezery mezi jednotlivými částmi budovy tak, aby mohly samostatně fungovat.

EXZELLENT Historic - nové bezcementové řešení pro opravu a rekonstrukci staveb a památek

Společnost MC- Bauchemie představila v loňském roce nový výrobek, který doplňuje řadu sanačních omítek EXZELLENT.

Uzin Utz AG - efektivní a systémová řešení pro pokládku podlahových krytin

První měsíc v roce německý Hannover, hala 7, stánek 22 představují tradiční konstanty pro místo setkávání zástupců mezinárodního koncernu Uzin Utz AG se svými stávajícími, ale i potencionálními partnery ze sféry odborného řemesla, obchodu, projekčních a architektonických kanceláří i laické veřejnosti.

Komprimační pásky illmod Trio+ při zabudování otvorových výplní

Technicky správné utěsnění připojovací spáry při montáži oken dnes řeší Technická normalizační informace TNI 74 60 77 Okna a vnější dveře – Požadavky na zabudování. Podle tohoto předpisu je nutné utěsňovat prostor mezi okenním rámem a ostěním tzv. ve třech rovinách.

Kotvení ocelových konstrukcí a těžkých strojů k betonovému fundamentu

V posledních deseti letech zaznamenal trh s upevňovacími systémy prudký nárůst počtu výrobců a dovozců kotevní techniky. Zařaďme do množiny kotevní techniky veškeré prostředky, kterými upevňujeme břemena na stavební konstrukci nebo dvě různorodé stavební konstrukce spojujeme pevně k sobě.

Bez funkčních dopravních tepen nemá Evropa šanci v budoucnu obstát

říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny pan Václav Valentin, vedoucí divize Total Bitumen v ČR

Společnost LR Solutions s. r. o. přichází na český stavební trh

aby pomohla všem velkým i malým stavebníkům, ale i domácím kutilům v boji proti nežádoucím účinkům vody na stavbu, případně konstrukci

Zákazníci od nás velmi rychle dostanou výrobky a služby té nejvyšší kvality

říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny obchodní manažer společnosti TBG Pražské malty, pan Michal Bárta

Společnost Sika CZ se i v letošním roce účastní veletrhu Střechy Praha 2013

Světový výrobce hydroizolačních systémů si Vás dovoluje pozvat na doprovodný program veletrhu, který se koná 6.- 9.2.2013

Bez výkonné čerpací techniky se dnes neobejde žádná stavba

říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny pan Lukáš Suchý, ředitel středisek čerpání a dopravy ve společnostech Českomoravský beton, a.s. a Pražské betonpumpy a doprava s.r.o.

Skanska - vývoj receptur ultravysokohodnotného betonu pro použití v prefabrikaci

Skanska je jednou z řady největších stavebních firem působících v České a Slovenské republice. Realizuje stavby pozemní, dopravní, průmyslové, bytové, občanské i ekologické. Je také osvědčenou firmou v oblasti výstavby developerských projektů i služeb spojených se správou objektů – facility managementem.

V oblasti betonů chceme každý rok přijít s nějakou novinkou

říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny pan Jakub Šimáček, obchodně – technický náměstek společnosti TBG Metrostav s.r.o.

Zajímavosti a novinky firmy TRANSBETON

Být stále lepšími, rozvíjet produkty a zejména služby k úplné spokojenosti zákazníka – toto je krédo společnosti TRANSBETON s.r.o., výrobce čerstvých betonů vč. jejich distribuce.

Betonáž základové desky domu snadno a rychle? S Českomoravským betonem je to hračka!

Jak pevné jsou základy, tak stabilní a trvanlivý je i celý dům.Ví to samozřejmě každý stavař, ale také mnoho individuálních stavebníků, kteří si staví své rodinné domy pro život.

Kvalitní a stylové barevné podlahy

Pro moderní architektonické řešení podlahy v interiérech rozšířila v letošním roce skupina ­Českomoravský beton typovou řadu litého cementového potěru o CEMFLOW®Look, který je ideálním východiskem pro výstavbu barevné podlahy v interiéru.

Barevné betony umožňují naplnit vize moderní architektury

Pro moderní architekturu se stal beton díky svým jedinečným vlastnostem, tvárnosti a pozitivnímu estetickému působení vyhledávaným stavebním materiálem. Díky tomu pohledové betony dnes poskytují architektům a projektantům realizaci různorodých tvarů a naplnění často velmi odvážných představ.

TURBOLIGHT-SYSTEM nové možnosti při stavebních renovacích podlah

Současné moderní systémové stavební materiály umožňují firmám realizujícím potěry nebo pokládku podlah nabídnout vhodná řešení pro prakticky všechny požadavky na ně kladené.

Maltové směsi chceme více prosazovat přímo do projektů staveb

Není tomu tak dávno, kdy výroba malty na staveništi byla zcela běžnou a rutinní záležitostí. K jejímu zajištění bylo nutné vybavit stavbu nejen mobilním míchacím zařízením či zásobníkovým silem, ale také přívodem elektřiny, vody a také tím nejdůležitějším – pracovní silou, obsluhou. Ve stísněných podmínkách měst se mnohdy obtížně hledalo místo pro tato zařízení a práce v zimním období byly téměř z

KM Beta nově dodává vybrané pálené a vápenopískové prvky spolu s lepidlem

Technologie výroby vápenopískových cihel umožňuje vyrábět prvky s vysokou rozměrovou přesností. Systém SENDWIX od společnosti KM Beta, jehož základem jsou právě vápenopískové zdicí prvky, se již v minulosti stal průkopníkem přesného zdění na tenkou spáru /lepidlo/.

Cementový litý potěr CEMFLOW® pro řešení podlah i s možným nárůstem vlhkosti

Dosáhnout samonivelačních vlastností cementového potěru je velmi složité. Mnoho výrobců se ve snaze nabídnout samonivelační cementový potěr uchyluje k výrobě a distribuci potěru, jehož tekutosti je dosahováno přidáním většího množství vody, což spolu s nevhodným složením směsi, vede ve svém důsledku k vysokým hodnotám smrštění.

Nejčtenější články
Zobrazit nejčtenější články

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři