Materiály

Kámen z Krákorky originál pro ty, kteří chtějí jedinečnost

Příběh lomu Krákorka. Těžba deskovitého světlého pískovce zde začala už ve 13. století. Písemné zmínky zaznamenaly, že v roce 1633 se v Panském lomu, dnešní Krákorce, lámaly stavební dlaždice pro náchodský zámek. Historie tohoto lomu je však mnohem delší, o čemž svědčí nedaleký hrad ­Vízmburk. Lom se zapsal do dějin prvním objevem stop ­dinosaura na našem území.

Ostravská těžební, a. s. nabízí nový sanační materiál s využitím podsítné frakce 0 - 2

Nosným programem společnosti Ostravská těžební, a. s. je produkce kameniva vysoké kvality s širokým spektrem jeho použití, a to především ve stavebnictví. Kamenivo je získáváno odtěžováním a hornickou činností na odvalu Heřmanice v Ostravě.

O dodávky kameniva na rekonstrukci D1 se ucházíme

říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny OŘ společnosti Českomoravský štěrk, a. s., pan Ing. Jiří Vrba

Vosková emulze HORSEMEN STONECARE - ekologická a jednoduše aplikovatelná

V roce 2011 byla uvedena na evropských trh vosková emulze bez rozpouštědel HORSEMEN STONECARE, určená k ochraně přírodního i umělého kamene.

Nejnovější konstrukce skládaných zdí ze svahovek Lőffelstein

Ucelená řada betonových svahovek vyráběná již 19. sezónu společností Horizont – Silidur pod obchodním označením Lőffelstein má své stálé uplatnění nejen na našem trhu.

Bez výkonné čerpací techniky se dnes neobejde žádná stavba

říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny pan Lukáš Suchý, ředitel středisek čerpání a dopravy ve společnostech Českomoravský beton, a.s. a Pražské betonpumpy a doprava s.r.o.

Estetické a spolehlivé řešení pro komunikace a chodníky nabízí CEMEX Czech Republic

Jedním z řešených problémů při dokončování staveb je otázka, jak citlivě a esteticky zakomponovat venkovní komunikační plochy do okolí stavby. Zároveň bývá požadována únosná plocha spolehlivě odolávající zatížení, posypovým materiálům a teplotnímu namáhání.

Kvalitní a stylové barevné podlahy

Pro moderní architektonické řešení podlahy v interiérech rozšířila v letošním roce skupina ­Českomoravský beton typovou řadu litého cementového potěru o CEMFLOW®Look, který je ideálním východiskem pro výstavbu barevné podlahy v interiéru.

Barevné betony umožňují naplnit vize moderní architektury

Pro moderní architekturu se stal beton díky svým jedinečným vlastnostem, tvárnosti a pozitivnímu estetickému působení vyhledávaným stavebním materiálem. Díky tomu pohledové betony dnes poskytují architektům a projektantům realizaci různorodých tvarů a naplnění často velmi odvážných představ.

Drtírna Černuc

ZAPA beton a.s. provozuje 10 lomů a štěrkoven v České republice, na Slovensku a v Maďarsku. Drtící a třídící zařízení v pískovně Černuc nedaleko Velvar je v provozu již šestnáctým rokem.

Austin Powder Service CZ - spolehlivý partner v dodávkách trhacích prací

Historie firmy sahá do roku 2001, kdy byla společnost založena za účelem provádění trhacích prací, nákupu a prodeje výbušnin.

Do výroby kameniva bude stále více vstupovat automatizace výrobních procesů

říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny pan Robert Zelníček, provozní ředitel společnosti ČM Štěrk, a.s.

Společnost Českomoravský Štěrk a.s. dále posílila svou pozici na trhu

Výroba stavebních hmot a materiálů pro stavbu má na území ČR dlouholetou tradici. Rozhodující vliv na pozitivní vývoj v této oblasti měly u nás zejména dva klíčové faktory.

1
Nejčtenější články
Zobrazit nejčtenější články

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři