Materiály

Cihlová dlažba souzní s fasádou i zahradou velkoryse pojatého domu

Už při příjezdu k domu majitele, který se nachází nedaleko Hradce Králové, jsme tušili, že nás čeká něco velkolepého a originálního.

CIDEMAT přichází na trh s novými, velkoplošnými dlažbami

CIDEMAT Hranice, s. r. o. vznikla v roce 1995, ale výrobky z její továrny vycházely již od roku 1992. Zabývá se výrobou teracové a betonové dlažby a různých navazujících teracových prvků jako jsou parapety, schody, obklady schodů atd.

Využití lícových cihel a cihlové dlažby při rekonstrukci hřbitovní zdi v České Lípě

V rámci obnovy hřbitovního areálu v České Lípě bylo rozhodnuto i o výstavbě nové hřbitovní zdi s kolumbáriem a klidovými lavičkami.

Okno versus lícové cihly a pásky

S prvními paprsky jarního slunce se naplno probouzí i stavební aktivity stavitelů rodinných domů. Ti, kterým se podařilo do zimy úspěšně realizovat hrubou stavbu domu, budou nyní pokračovat prováděním veškerých instalačních a dokončovacích prací.

Krása a spolehlivost teracové dlažby od firmy CIDEMAT

Podlaha patří v každé stavbě k jejím nejdůležitějším částem a ve většině případů musí splňovat řadu rozdílných požadavků daných ­uživatelem. Svou pevností, odolností proti otěru a opotřebení i svou houževnatostí musí odpovídat pevnostním požadavkům. Je žádoucí, aby byla snadno a rychle čistitelná s nízkými náklady na pravidelnou údržbu.

Technologie výroby betonových produktů jde ruku v ruce s požadavky architektů a investorů

Oblast zámkových dlažeb resp. betonových produktů venkovní architektury se rok od roku vyvíjí. Moderní jsou velkoformátové dlažby v různých barevných odstínech či kombinované formáty, které sestávají z různých formátů. Velmi žádané jsou také dlažby imitující např. kámen. Běžné jsou v dnešní době také nenasákavé, tzv. trvale impregnované povrchy, které zušlechťují betonové produkty.

Povrchová úprava Perfect Clean TOP zušlechťuje velkoformátové dlažby Alma a Lauria

U betonových výrobků ze sortimentu společnosti PRESBETON, která se zabývá vývojem, výrobou a dodávkami velkoformátových dlažeb, dlažebních bloků, zdicích prvků atp., je již mnoho let zřejmé, že neslouží pouze svému základnímu účelu, ale vedle toho jsou na tyto produkty kladeny velmi přísné estetické požadavky.

Novinkou společnosti CIDEMAT je velkoformátová dlažba RADKA

CIDEMAT Hranice, s. r. o. se výrobou teracové dlažby zabývá již od roku 1995 a za dobu svého trvání dodala na trh více než 5 miliónů m² teracové a betonové dlažby. Jejím hlavním výrobním sortimentem jsou teracové dlažby hladké o rozměru 300 x 300 x 30 mm s označením TEREZA a rozměru 300 x 300 x 24 mm s označením MARGITA.

Betonová dlažba dokonale imitující dřevo

Vzhled dřeva je velmi příjemný pro oči a jen těžko lze najít zahradu či ­interiér, kam by dřevo vyloženě nepasovalo. I když je dřevo výborným stavebním materiálem, který nalezne široké uplatnění v rámci oboru stavebnictví, existuje celá řada možných aplikací, u kterých by bylo vhodnější použít jiný materiál, např. beton.

Trvale čisté chodníky kolem domu? Je to možné!

Celosvětový hospodářský růst neznamená současný růst naší Země. V důsledku tohoto hospodářského růstu dochází ke stále rostoucímu „vytěžování“ zeměkoule a současně k jejímu znečišťování odpadními produkty. Zřekneme se do budoucna tohoto růstu, abychom přírodu ochránili?

Doplňkové prvky štěrbinových žlabů

Již v 90. letech minulého století zavedla společnost CS-BETON s. r. o. na tuzemský stavební trh používání prvků štěrbinových žlabů. První použití tohoto systému liniového odvodnění byla realizace čerpací stanice PETRA v Praze.

Svět betonu nemusí být černobílý

Nové poznatky a uplatňování moderních technologií se přenáší do všech oblastí, stavebnictví nevyjímaje. Investor získává detailní přehled o stavebních výrobcích a technologiích v konkrétní oblasti. Pojďme se podrobněji zabývat tématem výrobky z betonu. Co si pod tímto termínem představit?

Zateplení teras s dlažbou na terčích - parkovací střechy

Terasy jsou velmi často aplikovány nad obytnými prostory. S řešením terasy souvisí odvod dešťových vod, tepelná izolace, hydroizolace a povrchová úprava s dlažbou. Dostatečný spád k odvodu srážkových vod a dlažba ve spádu nejsou vždy žádoucí a mnohem lepší a bezpečnější je provedení dlažby na terčích, kdy máme povrch dlažby v rovině a pod ní spádovanou odvodňovanou plochu.

Estetické a spolehlivé řešení pro komunikace a chodníky nabízí CEMEX Czech Republic

Jedním z řešených problémů při dokončování staveb je otázka, jak citlivě a esteticky zakomponovat venkovní komunikační plochy do okolí stavby. Zároveň bývá požadována únosná plocha spolehlivě odolávající zatížení, posypovým materiálům a teplotnímu namáhání.

Problematika dilatačních spár štěrbinových žlabů

Věnujte prosím pozornost tomuto sdělení, které pomůže předejít potížím, které mohou vzniknout špatným postupem při pokládce štěrbinových žlabů.

Teracová dlažba a teracové prvky v rodinných domech

Po celá staletí používali lidé pro budování svých domovů kámen v různých podobách a formách. Využívali jeho základních vlastností – pevnosti, tvrdosti, ale i přirozené krásy a barevnosti.

Tlak na zvyšování kvality produktů je pozitivní změna

Společnost Remei CZ spol.s r.o. byla založena v roce 1997 jako dceřiná společnost firmy Remei GmbH v SRN.

Protihlukové stěny FASETON - vysoce účinný systém

Firma Rieder Beton, spol. s r.o. je jihlavská firma, působící na českém trhu pod různými názvy již od roku 1963. Zabýváme se výrobou a obchodem s betonovými výrobky.

Tri-Lock - jedinečné řešení pro zpevnění břehů potoků a řek

Moderní kloubová dopravní a protierozní dlažba stavebnicového typu Tri-Lock poskytuje mimořádnou přizpůsobivost terénu (průhyb nahoru a dolů 120 cm), designovou pružnost a snadnou montáž bez použití malt a lepidel.

Aby nebyla zámková dlažba pouze šedá ...

Když se řekne beton, řada lidí si představí například domíchávač převážející litý beton na stavbu, monolitickou kostru budovy, ve které jsou ještě viditelné ocelové výztuže nebo např. v továrně předem zhotovený (prefabrikovaný) skelet, který bude posléze použit jako stropní či stěnový panel nebo schodiště atp.

1
Nejčtenější články
Zobrazit nejčtenější články

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři