V nejbližších dnech poté záznam zhlédlo dalších 500 projektantů, architektů, developerů a dalších zájemců o současnou stavební praxi. Akce byla také zařazena do programu celoživotního vzdělávání členů ČKAIT i ČKA.
„Prvotní motivací byla snaha vyjít zájemcům z řad odborné veřejnosti vstříc – čas na sebevzdělávání je v profesní realitě stavebnictví skutečně velmi obtížně spojitelný s time managementem. Proto Xella začala plánovat a připravovat formu, která je časově mnohem efektivnější, vzhledem k existujícím omezením dostupná online a přitom informačně na vysoké úrovni. Těší nás velký zájem odborné veřejnosti o on-line vzdělávání. Celkový počet účastníků, jejich positivní zpětná vazba k odborné úrovni, provedení i formě konference z vlastního studia Xella předčila naše očekávání,“ říká Luděk Suchomel, vedoucí marketingu, na jehož oddělení tento projekt vznikl.
Za 80 minut se účastníci konference seznámili celkem se šesti tématy. Poměrně náročné na přípravu, ale zároveň mimořádně efektivní, byly reportáže z jednotlivých staveb. Ty Xella zpracovávala několik měsíců předem a zapojila jak interní odborníky, tak hosty a také po stránce výsledné formy vsadila na profesionály z oboru multimédií. Například pozitiva příčkových panelů a význam této technologie byl představen na ukázce probíhající bytové výstavby. Zvětšené formáty tvárnic Ytong Jumbo a Silka Tempo pak byly předvedeny i po stránce praktického využití nejen u bytovek, ale také u rodinných domů. Ke slovu se dostali také samotní developeři a zástupci prováděcích firem. Na dalších referencích se Xella vrátila také k stále aktuálním tématům, jako je projektování a výstavba masivní střechy či vnitřní zateplování historických budov. Na základě časté poptávky po tématech, jak správně podle norem navrhovat rodinné domy, se také znovu objevilo téma projektování podle aktuální legislativy a v souladu s nejčastějšími požadavky klientů.
Jednotící linkou všech témat je nový koncept služeb společnosti Xella nazvaný Blue.sprint. Jeho cílem je zjednodušit celý průběh výstavby od projektování až po práci na stavbě. V praxi to znamená, že výrobce z jakýchkoliv digitálních podkladů zpracuje BIM model zdiva, digitální „dvojče“ stavby. Projektanti, kteří BIM používají, mají k dispozici kompletní knihovnu s produkty celého Xella sortimentu. Z BIM modelu lze jednoduše získat kladečské a montážní plány stěn z velkoformátových výrobků, dle kterých je následně pak materiál vyroben včetně např. výroby stěnových panelů na míru. Důležitá je také optimalizace dodávek materiálu – ten dodají na čas podle harmonogramu. Přímo na stavbě zapůjčí techniku a zaškolí personál pro obsluhu. Tento koncept se tedy prolíná celým procesem výstavby a zahrnuje celou řadu kroků, které zefektivní výstavbu.
Záznam konference je i nadále volně ke shlédnutí na stránkách www.xella-dialog.cz.