Materiály

Zimní malty a zdicí pěna HELUZ prodlužují stavební sezonu

Teplota vzduchu v průběhu zpracování a tuhnutí zimní malty nesmí klesnout pod -5°C. Z našeho článku se dozvíte, se kterými maltami si lze prodloužit stavební sezónu.

Metoda sanace bezpečnostního přelivu přečerpávací elektrárny Štěchovice II. Nádrž Homole

Zadržování vody v krajině, hospodaření s vodními zdroji a ochrana před extrémními situacemi jsou nejen v České republice životně důležitými úkoly. V posledních letech s příchodem klimatických změn je navíc toto téma zmiňováno čím dál častěji. Spolehlivé fungování a bezpečnost provozování vodohospodářských staveb je zásadní, a péče o tyto stavby tak získává jednu z nevyšších priorit.

Zajištění konstrukcí kleneb v prostorách historického objektu

Zaklenutý strop je velmi efektním i efektivním stavebním prvkem, který celá staletí umožňoval realizovat stropy i poměrně rozsáhlých staveb. V dnešní době však dochází k úpravě užívání prostor i k zvyšování jejich zatížení. Současně jsou obdobné požadavky kladeny i na starší stavby. V takovém případě musí dojít k rekonstrukcím a to není vždy jednoduché.

Cementárnu Lafarge Cement, a.s. nově řídí Joao Paulo Pereira

V čele společnosti Lafarge Cement, a.s., tradičního českého výrobce cementů, stojí s účinností od 1. 3. 2018 pan Joao Paulo Pereira. Z pozice generálního ředitele a předsedy představenstva spolu s místním týmem řídí provoz v Čížkovicích.

Použití plast betonu v oblasti sanací železobetonu

Oblast stavební chemie zabírá celou řadu odvětví výroby stavebních materiálů. Jedná se o produkty, které mají vylepšené vlastnosti a to umožňuje jejich použití při náročnějších aplikacích a vyšších zatíženích. Velmi často se uplatňují na inženýrských a zejména dopravních stavbách.

Naše betony pomohly na svět nejvýznamnějším stavbám v regionu

říká prokurista společnosti TBG Plzeň Transportbeton s. r. o., Ing. Roman Pánek. Plzeň a její okolí představuje moderní a rychle se rozvíjející region ve všech oblastech. Zejména průmysl, kultura i dopravní infrastruktura zde v posledních letech zaznamenaly výrazný posun kupředu.

Požární omítka Vermiplaster

Firma Knauf uvádí na trh novinku v podobě sádrové požární omítky Vermiplaster. Jedná se o strojní sádrovou omítku, která je určena pro požární ochranu ocelových nosníků a stropů, spřažených stropů z trapézového plechu a betonu, dále železobetonových nosných i nenosných stěn, stropů, sloupů a nosníků.

PÓROBETON Ostrava. To jsou nové materiály pro lepší domy.

Tradiční výrobce stavebních materiálů společnost PÓROBETON Ostrava a. s. ze skupiny Gascontrol Group dokončuje rozsáhlou modernizaci celého výrobního procesu. Zvýší tak kvalitu svých výrobků, rozšíří sortiment a navýší výrobní kapacitu.

Knauf prodává špičkové tmely Sheetrock

Koncem minulého roku převzala firma Knauf všechny evropské pobočky firmy USG zahrnující výrobu a distribuci tmelů Sheetrock, profilů DONN a systému stavebnicového vnitřního zasklení Twin.

Trojský most z vysokopevnostního betonu využil nejnovější technologie

Stavební materiál od skupiny Českomoravský beton umožnil vytvořit subtilní konstrukci mostu bez opory

Zákazníci od nás velmi rychle dostanou výrobky a služby té nejvyšší kvality

říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny obchodní manažer společnosti TBG Pražské malty, pan Michal Bárta

Dokonale hladké stěny se sádrovými omítkami Rimano

Jemné jednovrstvé sádrové omítky a stěrky si na českých stavbách již našly své místo. Omítky Rimano z přírodního sádrovce jsou určeny k omítání veškerého zdiva v interiéru. Sádrové omítky mají nejen dekorativní a estetické vlastnosti, ale též splňují náročné stavebně-fyzikální požadavky všech vnitřních prostor. Jsou proto exkluzivním materiálem pro řešení interiérů.

V oblasti betonů chceme každý rok přijít s nějakou novinkou

říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny pan Jakub Šimáček, obchodně – technický náměstek společnosti TBG Metrostav s.r.o.

Maltové směsi chceme více prosazovat přímo do projektů staveb

Není tomu tak dávno, kdy výroba malty na staveništi byla zcela běžnou a rutinní záležitostí. K jejímu zajištění bylo nutné vybavit stavbu nejen mobilním míchacím zařízením či zásobníkovým silem, ale také přívodem elektřiny, vody a také tím nejdůležitějším – pracovní silou, obsluhou. Ve stísněných podmínkách měst se mnohdy obtížně hledalo místo pro tato zařízení a práce v zimním období byly téměř z

Malta POROTHERM Profi AM-W pro založení stavby v zimě

Minerální vápenocementová malta POROTHERM Profi AM-W je určená všem, jež potřebují založit stavbu z broušených cihel i v zimním období. Tato speciální zimní zakládací malta se může používat pouze při teplotách od +15 °C do -5 °C.

Už 20 let skupina Českomoravský beton formuje trh s transportbetonem

Společnost Českomoravský beton, a. s. působí spolu se svými dceřinými společnostmi (TBG) již 20 let na trhu stavebnictví v České republice. Jak vyplývá z názvu, je hlavní činností společnosti výroba transportbetonu všech druhů a tříd.

ombran MHP – špičková malta pro podzemní infrastrukturu

MC-Bauchemie nabízí inovační koncept s velmi dlouhou životností pro sanaci šachetních a kanalizačních systémů pomocí technologie DySC®.

Cementový litý potěr CEMFLOW® pro řešení podlah i s možným nárůstem vlhkosti

Dosáhnout samonivelačních vlastností cementového potěru je velmi složité. Mnoho výrobců se ve snaze nabídnout samonivelační cementový potěr uchyluje k výrobě a distribuci potěru, jehož tekutosti je dosahováno přidáním většího množství vody, což spolu s nevhodným složením směsi, vede ve svém důsledku k vysokým hodnotám smrštění.

KM Beta doplňuje nabídku stavebních materiálů o malty a omítky PROFIMIX

Společnost KM Beta spouští největší ryze českou maltárnu a nově nabízí ucelený sortiment maltových a omítkových směsí

Stavební poradna MPL - Knauf Tiefbau

Knauf Tiefbau – systém pro opravy a sanace železobetonových konstrukcí

CemFlow - litý cementový potěr

Není to tak dávno, kdy se ve většině projektů rodinných a bytových domů, ale také administrativních budov, škol, hotelů i obchodních center, objevovalo v konstrukcích podlah označení betonová mazanina.

TRANSMIX jako moderní logistické a efektivní řešení

Stavebnictví posledních let prochází neuvěřitelně bouřlivým rozvojem díky aplikaci nejmodernějších vědeckých a technických poznatků. Dochází ke stále širšímu využití nových a zdokonalených stavebních hmot.

KM Beta staví nový závod, v říjnu spustí výrobu maltových a omítkových směsí

KM Beta a. s., největší český výrobce betonové střešní krytiny a vápenopískových cihel, zahájí na podzim výrobu suchých maltových a omítkových směsí. Nový výrobní závod vyrůstá v lokalitě Bzenec – Přívoz na Hodonínsku, poblíž jednoho ze stávajících výrobních závodů KM Beta.

Naši partneři od nás očekávají inovace našich výrobků a kvalitu poskytovaných služeb

Vývoj stavebních materiálů v posledních letech jednoznačně kopíruje požadavky trhu. Ty směřují zejména do oblasti lepšího servisu, zlepšení tepelně-izolačních parametrů, zajištění rychlejšího postupu prací a vysoké kvality.

1
Nejčtenější články
Zobrazit nejčtenější články

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři