Světová novinka, TWINMASTER 16 X+ DB NEO - Třmínkovací automat s oboustranným ohybem

Časy, kdy výroba třmínků byla ruční, jsou už dávno pryč. Automaty na výrobu třmínků usnadňující práci jsou na trhu již několik let. Avšak potřeba výroby ohybů na obou stranách třmínků vyžaduje dodatečné pracovní úkony, nebo použití tyčového materiálu místo svitkové oceli.

Světová novinka, TWINMASTER 16 X+ DB NEO - Třmínkovací automat s oboustranným ohybem

Dlouholeté zkušenosti firmy ­PEDAX se zpracováním svitkové oceli jsou základem pro novou generaci automatů na výrobu třmínků. Automat TWINMASTER 16 X+ DB NEO spojuje v sobě flexibilitu v možnosti vyrábět standardní třmínky, ale také třmínky s ohyby na obou koncích.

Základem konstrukce automatu TWINMASTER 16 X+ DB NEO je léty ověřená, k životnímu prostředí přátelská servo technika. Tato technika se vyznačuje i velmi energeticky úsporným provozem.

Dvě rovnací jednotky, horizontální a vertikální, rovnají drát průměru od 6 mm do 16 mm ve vynikající kvalitě. Jedinečné je uspořádání, které umožňuje zpracovávat i dva dráty průměru 14 mm současně.

Hlavní výhodou nového automatu TWINMASTER 16 X+ DB NEO je jeho hlava pro dvojité ohyby. Uzavřené odběrné zařízení umožňuje odběr třmínků až do délky 12 metrů a do výšky ramene třmínku až 1 metr. Dodatečný posuv materiálu posouvá železo a ohýbací hlava, která se otáčí o 180 stupňů, umožňuje zpracování obou konců třmínku. Převratnou novinkou je výklopný pracovní kryt, který umožní, že třmínek může být vyráběn, aniž by došlo ke kolizi s nůžkami. To zajišťuje výrobu přesného a pěkně uzavřeného třmínku.


Rada háků, která je namontovaná na odběrném zařízení, umožňuje zachytit i komplikované objemné tvary třmínků. Vozík na odběr třmínků, který je umístěn pod odběrným zařízením, je taktovaný tak, aby byl zajištěn kontinuální průběh výroby.
Pomocí automatického výměníku drátu (dodávaný na přání) a ve spojení s motoricky poháněnými stojany s nosností 5 tun není výměna drátů s různým průměrem žádný velký problém, a zabírá tak minimální čas.

Pouhým stisknutím tlačítka na ovládacím panelu se nastaví další zpracovávaný průměr drátu, který je uložen v paměti stroje.

Výměna ohýbacího nářadí, vybaveného rychloupínacím zařízením, umožňuje zahájit výrobu s novým průměrem drátu v optimálním časovém úseku.

Pokud by se na stroji objevily problémy, je zajištěn on-line přístup, což výrazně eliminuje možné prostoje.
TWINMASTER 16 X+ DB NEO stanovuje novou úroveň v oblasti zpracování svitkové oceli, ze které mohou zákazníci přímo profitovat. Využijte proto know-how firmy PEDAX na zvýšení produktivity a flexibility při vaší výrobě třmínků. Rádi vám při tom pomůžeme.

JAMI PRAHA s. r. o.
V Rovinách 40, 140 00 Praha 4
tel.: 241 444 411
mobil: 602 322 526
e-mail: jami@jamipraha.cz
www.jamipraha.cz

Firma
NAŠI PARTNEŘI Další partneři