Partnerem veletrhu FOR ARCH je Skupina ČEZ. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.

Loni začala další etapa programu Nová zelená úsporám a od té předchozí se významně liší. Zatímco v předchozím období dominovalo mezi podporovanými opatřeními zateplení budov, aktuálně se jednoznačně nejvyšší oblibě těší příspěvek na domácí fotovoltaické systémy. Jak uvádí Státní fond životního prostředí ČR (SFŽP ČR), počet žádostí o dotaci na fotovoltaiku přijatých od počátku roku již překonal čísla za celý loňský rok – od začátku nové etapy jich bylo podáno více než dvacet tisíc.

Fotovoltaický systém šetří výdaje za energie, umožňuje do určité míry energetickou soběstačnost domácnosti a ochrání majitele i v případě blackoutu. Je také ekologickým zdrojem energie a nezatěžuje přírodu. Protože je energetická udržitelnost podporována z vládního programu Nová zelená úsporám, náklady na fotovoltaickou elektrárnu pomáhá financovat stát z Národního plánu obnovy. „Nová zelená úsporám je dostupná téměř pro každého. Domácnosti díky ní šetří jak budoucí výdaje za energii a pitnou vodu, tak i náklady na vstupní investici,“ říká Petr Valdman, ředitel SFŽP ČR.

Rady i technologie poskytne FOR ARCH
Jak si vybrat tu nejvhodnější variantu pro své bydlení nebo jak získat podrobné informace o možnostech dotací pro budování fotovoltaické elektrárny? Nejvíce odborníků i prodejců fotovoltaických systémů na jednom místě se sejde v rámci stavebního veletrhu FOR ARCH již v září v Letňanech. „Kromě využití bezplatného poradenství se mohou návštěvníci osobně seznámit s technologickými možnostmi a trendy nejen v oblasti úspory energií. Již 33. ročník se bude orientovat také na zabezpečení a chytré domácnosti. Nebudou chybět vystavovatelé ze sekcí stavebních prvků a materiálů, vytápění, dřevostaveb nebo oboru bazény a sauny & spa,“ řekla ředitelka veletrhu Kateřina Maštalířová.

Podrobnosti najdete na www.forarch.cz.