Výroba tenkostěnných fasádních panelů z bílého UHPC

Společnost Skanska a. s., závod Prefa získala ve veřejné soutěži vyhlášené Ministerstvem průmyslu a obchodu grant na projekt pod názvem „Aplikovaný výzkum ultravysokohodnotného betonu (dále jen UHPC) pro tenkostěnné skořepinové prvky.“

Akce 1+1 zdarma pro milovníky zdravých cihlových domů.

Stavíte rodinný dům nebo stavbu zatím jen plánujete? Právě pro Vás je zde akce „1+1 zdarma“ na cihly, stropy a překlady. Ušetřete 50 % nákladů na hrubou stavbu rodinného domu

Rehabilitační centrum Bedřichov nabízí rekonvalescentům moderní zázemí

Vojenská zotavovna Bedřichov prošla v minulém roce rozsáhlou rekonstrukcí zejména v části wellness a bazénu. Sportovně rehabilitační centrum bylo postaveno v roce 2000 dle původního projektu. SRC slouží jako wellness a bazénové zázemí pro návštěvníky hotelu VZ Bedřichov nebo pro širokou veřejnost. Po 10 letech však celá stavba musela projít rekonstrukcí a to převážně kvůli vlhkosti v objektu.

Revoluce ve stavbě rodinného domu - Poukaz na dům.

Plánujete letos stavbu nového rodinného domu? Získejte slevy celkem až 126 % při nákupu cihel, pálené střešní krytiny a komínu. Stavte chytře a využijte jedinečné partnerství společností Wienerberger, Tondach a Schiedel.

Nový dům se slevou až 42 %

Stavíte? Plánujete stavbu rodinného domu? Dům postavený z cihel Porotherm vyhoví i nejnáročnějším standardům nízkoenergetického bydlení. Neváhejte a využijte aktuální slevové akce!

Stavíte rodinný dům? Nyní cihly Porotherm se slevou 42%.

Společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. pro vás připravila předvánoční akci se slevami od 20% do 45% na vybraný sortiment cihel, nosníky, stropní vložky a překlady. Neváhejte, akce trvá jen do 20.12.2012!

POROTHERM Profi DRYFIX System je rychlé, bezpečné a úsporné zdění v každém ročním období

Technologie zdění na pěnu POROTHERM DRYFIX je již několik let zavedeným způsobem výstavby nejen v České republice ale i v dalších evropských státech a rychle si hledá nové příznivce.

Vápenopískové zdivo KM BETA slaví 100 let

Trendem v současném bydlení jsou nepochybně úspory. Důvodů je hned několik, v čele s rostoucími cenami energií. Vápenopískové zdivo KM BETA z Bzence na Hodonínsku, které právě slaví stoleté výročí, představuje pokrokový stavební materiál, jehož obliba především v posledních letech prudce stoupá.

WIENERBERGER na FOR ARCHU představí zbrusu novou cihlu!

Na návštěvníky expozice společnosti Wienerberger na stavebním veletrhu FOR ARCH v Praze Letňanech čekají dvě novinky.

Skupinu produktů Knauf Tiefbau chceme dále rozvíjet východně od našich hranic

říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny produktový manažer, pan Antonín Bartík

Ušetřete polovinu nákladů na obvodové zdivo celé hrubé stavby!

Plánujete stavbu rodinného domu? Právě teď je ten nejvyšší čas na koupi stavebního materiálu. Společnost Wienerberger totiž přichází s časově omezenou akcí, kdy vám ke každé zakoupené cihle přidá další zdarma!

Samozhutnitelné betony usnadní realizaci základové desky

Využití moderních technologií betonu podstatně zjednodušuje především počáteční fázi stavby, jmenovitě provádění základových konstrukcí. Samozhutnitelné betony v poslední době čím dál více nahrazují klasické betonové směsi.

Cementotřískové desky CETRIS®

Akciová společnost CIDEM Hranice, divize CETRIS je výrobcem deskového materiálu, který uvádí na trh pod ochrannou značkou cementotřísková deska CETRIS®.

Maltové směsi chceme více prosazovat přímo do projektů staveb

Není tomu tak dávno, kdy výroba malty na staveništi byla zcela běžnou a rutinní záležitostí. K jejímu zajištění bylo nutné vybavit stavbu nejen mobilním míchacím zařízením či zásobníkovým silem, ale také přívodem elektřiny, vody a také tím nejdůležitějším – pracovní silou, obsluhou. Ve stísněných podmínkách měst se mnohdy obtížně hledalo místo pro tato zařízení a práce v zimním období byly téměř z

LIVETHERM – Inteligentní stavební systém

Betonové stavby – Group s.r.o. se od samého počátku, od roku 1993, zaměřila na výrobu drobného betonářského zboží (zdících tepelně izolačních tvárnic IZO PLUS, nosných betonových tvárnic, příčkovek, bednících dílců, stropních konstrukcí BS PLUS a BS PLUS MAX a samozřejmě na výrobu a dodávky veškerých typů betonových směsí).

Malta POROTHERM Profi AM-W pro založení stavby v zimě

Minerální vápenocementová malta POROTHERM Profi AM-W je určená všem, jež potřebují založit stavbu z broušených cihel i v zimním období. Tato speciální zimní zakládací malta se může používat pouze při teplotách od +15 °C do -5 °C.

Nejlepší výrobce stavebnin roku 2010 a GRAND PRIX FOR ARCH 2011

Hned dvěma významnými oceněními se může pyšnit jednička na trhu ve výrobě cihel, společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.

„Naší snahou je nečekat co budoucnost přinese, ale přímo ji vytvářet“

říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny Ing. Martin Polák, obchodní ředitel společnosti Xella Pórobeton CZ s.r.o.

Wienerberger na FOR ARCHU představí nové produkty a služby

Na návštěvníky stánku společnosti Wienerberger na stavebním veletrhu FOR ARCH v Praze Letňanech čeká řada novinek. Představí se zde jak nové cihly POROTHERM pro pasivní domy, tak nové zajímavé služby pro koncové zákazníky.

Z cihel POROTHERM T Profi už stojí první rodinné domy

Z cihel plněných minerální vatou POROTHERM T Profi, které společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., uvedla na trh v dubnu letošního roku, již stojí první domy. Dokladem toho je glajcha, která ozdobila hrubou stavbu nízkoenergetického rodinného domu ve Velkém Meziříčí.

„Pohádka“ pro stavebníky? Pálený systém PROFIBLOK o více než 40 % levnější

Pálená „červená“ cihla je mezi stavebními materiály doslova klasikou. Vyniká vlastnostmi jako je výborná pevnost, velmi dobrá akumulace tepla, požární odolnost a mnoho dalších. Navíc je lidem, díky dlouhé tradici cihelen v Českých zemích, tento materiál velmi blízký.

Do výroby kameniva bude stále více vstupovat automatizace výrobních procesů

říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny pan Robert Zelníček, provozní ředitel společnosti ČM Štěrk, a.s.

Ytong ve svém týmu přivítal Specialisty na energetické poradenství!

Moderní stavění klade na provádění staveb, respektive na samotné stavebníky každým rokem vyšší a vyšší nároky. Dá se říci, že bez pomoci kvalifikovaných odborníků může skončit realizace nízkoenergetického nebo pasivního domu fiaskem.

Výtěžek z Akce cihla pomůže s výstavbou chráněné dílny v Davli

Až do 19. srpna si letos Pražané budou moci koupit a pomalovat benefiční cihličky. Známé stánky Akce cihla se přitom v ulicích hlavního města objeví už 9. května.

Energeticky efektivní bydlení tématem briefingu Wienerbergeru

Úspory energií vzhledem k nákladům vynaloženým na stavbu byly hlavním tématem briefingu, který pro odborníky, obchodní partnery a novináře uspořádala v rámci stavebního veletrhu IBF Brno společnost Wienerberger cihlářský průmysl.

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři