Střechy

Mediterran - působení na trhu v ČR

Společnost Mediterran CZ s.r.o. působí na trhu v České republice od května 2007.

Střešní systém KM Beta: Komplexní řešení za příznivou cenu

Střecha - to nejsou jenom střešní tašky, ale především komplexní systém řešení střechy. Společnost KM Beta je českým výrobcem betonových střešních tašek, které tvoří ucelený střešní systém.

Při stavbě nových viladomů v Sokolnicích u Brna vsadil developer na systém KMB SENDWIX

V jihomoravské obci Sokolnice nedávno dokončil významný moravský developer, společnost VAŠSTAV, již třetí etapu svého projektu. K jeho výstavbě použil systém na bázi vápenopískových cihel KMB SENDVIX

Rekonstrukce šikmých střech a zateplení stropu nad nejvyšším vytápěným podlažím

Zateplování budov je poměrně široké téma, obsahuje řadu různých zajímavých kapitol. Zastavme se u dvou z nich.

„Když je čas volat Lindab…“

O stav své střechy bychom se měli zajímat průběžně a její neblahý stav zjistit ještě mnohem dříve, než nás střecha začne zlobit a působit další škody. Střecha je koruna domu a v přeneseném smyslu slova má i takový význam. Pokud nebude fungovat střecha, je vážně ohrožena také správná funkce ostatních částí budovy a tím pádem také samotné její užívání.

Střecha s jižanským temperamentem

Mediterran přináší do našich zeměpisných šířek kromě osvědčených tvarů spolehlivé betonové střešní krytiny i romantický nádech sluncem zalitých střech z oblasti Středozemního moře.

Izolace šikmých střech BACHL tecta-PUR

Vysoké nároky na izolaci šikmých střech vyžadují nová řešení.

Třetí sezóna Owens Corning na českém stavebním trhu!

Je to tak. Společnost Owens Corning, po svém návratu v roce 2006, právě zahajuje svou 3. sezónu na českém a středoevropském trhu stavebních hmot.

Central Park Praha - první etapa ozelenění

Systém protiskluzových roštů "Optigreen T" byl navržen pro ozelenění šikmých ploch luxusního rezidenčního komplexu Central Park v Praze na Žižkově.

Systém OPTIGREEN - spolehlivé řešení pro ozeleňování šikmých a strmých střech

Většinu ozeleněných střech představují střechy ploché do sklonu 5 stupňů, podíl střech s větším sklonem je oproti tomu malý a strmé ozeleněné střechy jsou spíše raritou. Přitom právě u rodinných domů a v ekologické výstavbě jsou šikmé střechy nejběžnější a hrají velkou roli.

Žijeme pod eternitem - Odstraňování eternitových střešních krytin

Azbest na střeše Nejpopulárnější stavební výrobek s obsahem azbestu je bezesporu eternitová střešní krytina. Tento typ střešní krytiny se vyráběl v mnoha tvarových i barevných variacích, ať už to byly střešní šablony, nebo vlnité střešní krytiny.

Možnost kontroly stavu hydroizolace ve skladbě střechy

Při montáži plochých střech často dochází k poškození hydroizolační vrstvy.

Zelené střechy

Ještě před několika lety se na zelené střechy pohlíželo s určitou skepsí, dnes však již nacházejí široké uplatnění.

Střešní asfaltové šindely Owens Corning

Od roku 2007 se i v České republice začaly objevovat vynikající střešní šindely americké firmy Owens Corning.

FEREL, s.r.o. - největší český výrobce střešních doplňků

FEREL, s.r.o. je ryze českou rodinnou firmou, která se zabývá výrobou doplňků střešních krytin jako jsou protisněhové systémy, pochůzné systémy, žlabové háky, držáky solárních kolektorů atd.

Výrobce střešních krytin úspěšně bojuje s ekonomickou krizí

Na české stavebnictví přišly po několika úspěšných letech "hubené roky". Téměř všichni dodavatelé stavebních materiálů pociťují pokles zakázek. Pesimistické prognózy předpovídají 15 - 20% pokles proti roku 2008.

Střešní hydroizolační fólie EVALON

STAV MORAVIA spol. s r.o. se již řadu let zabývá zhotovováním nových i rekonstrukcemi starých střech všech typů.

SVĚTLOVODY - příchod moderních technologií

Vhodně navržené osvětlení dokáže z běžné obytné místnosti vytvořit místnost nesrovnatelně atraktivnější a příjemnější pro uživatele. Každý světelný vstup do interiéru využívající přirozené sluneční paprsky je nenahraditelný.

Konstrukce průmyslových střech

Střechy průmyslových objektů jsou v současné době pouze funkčně účelovou záležitostí a jejich řešení v rámci skutečné průmyslové architektury se již stalo dávno minulou historií. Zkušenosti Busscher Hoffmann.

Geberit Pluvia Efektivní podtlakové odvodnění plochých střech

Primární funkcí střechy je ochrana stavby před povětrnostními vlivy. Zejména hromadění vody na střeše může být později příčinou mnoha poruch plochých střech. Patří mezi ně zamrzání vody v mikrotrhlinách různých materiálů, vzlínání vody za lemy oplechování nebo usazování nečistot a růst mikroorganismů ve vodě zůstávající na povrchu střešního pláště vlivem deformací podkladních vrstev.

Bezpečnost při práci na plochých a šikmých střechách

Provádění stavebních, montážních a údržbových činností, zvláště případné odklízení nadměrného množství sněhu na plochých, ale i šikmých střechách, je vždy spojeno se značným rizikem pádu.

Fotovoltaické systémy pro ploché střechy

Dosavadní vývoj aplikací fotovoltaických systémů u nás vycházel z pevných panelů s  krystalickými články. Způsob jejich montáže již předem definuje vhodné oblasti jejich možného použití jako jsou instalace na volném terénu případně na masivních a dostatečné únosných plochých střechách a na šikmých střechách se skládanou krytinou.

KMB BETA 2008 zdokonalila technické i užitné vlastnosti

Střešní krytina KMB BETA 2008 je řečeno motoristickou terminologií výsledkem „faceliftu“ nejžádanější profilované betonové střešní krytiny od společnosti KM Beta a.s. Zdánlivě drobné úpravy lícní a rubové strany podstatně zvýšily technické i užitné vlastnosti tašky.

Tondach rozšiřuje svou výrobu a představuje novou střešní tašku Samba 11

Jediný výrobce pálených střešních tašek v České republice, společnost Tondach Česká republika s.r.o., letos od března výrazně navýší kapacitu své výroby a zároveň s tím přijde na trh s novou, velkoformátovou, posuvnou taškou Samba 11. Tím se počet střešních krytin od tohoto výrobce zvýší již na patnáct.

STAV MORAVIA, spol. s r.o. pracuje na dalším historickém objektu

STAV MORAVIA, spol. s r.o. je dlouhodobě zavedená firma v oblasti výstavby a rekonstrukcí střech. Má za sebou řadu rekonstrukcí historických objektů, včetně některých budov Pražského hradu, což o sobě mnoho jiných firem říct nemůže. Zajímal nás proto vývoj společnosti od jejích začátků až po dnešek i to, na jakých stavbách ji nyní můžeme najít.

Nejčtenější články
Zobrazit nejčtenější články

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři