Střechy

Bílá střešní fólie pro snižování energetické náročnosti budov

Společnost Fatra, a.s., sleduje kromě fotovoltaiky i trendy ve snižování energetické náročností budov. Zajímavou a nenáročnou cestou je konstrukce tzv. chladných střech, z anglického „cool roofs“. Bílé střechy jsou na vzestupu zejména v USA, kde se již delší dobu zaměřuje pozornost na výzkum vlivu vlastností povrchu střešních povlakových izolací na životní prostředí.

Aspekty návrhu a realizace střešních plášťů v bytové výstavbě

Současná bytová výstavba je ovlivněna vysokými požadavky investorů na architektonické řešení a vysokou kvalitu a komfort bydlení. Zejména v městské zástavbě jsou zpravidla tyto stavby řešeny jako polyfunkční domy. Zkušenosti Busscher Hoffmann.

„Pokud někdo uvažuje o výměně střechy, pak nastává ideální doba pro tuto investici

Ceny tašek i stavebních prací jsou na nejnižších možných hodnotách, které se v příštích letech již zřejmě nebudou opakovat.“ Řekl v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny ředitel společnosti TONDACH Česká republika s.r.o., pan Vojtěch Stokláska.

Dodání výrobků Lindab do 15 dní, technické návrhy zdarma

Společnost Lindab s.r.o. nabízí bezúdržbové systémy z kvalitního barevného pozinkového plechu.

Slavná Zemánkova vila v Holicích se dočkala původní podoby

Při rekonstrukci byly využity původní, sto let staré materiály, i nové zdicí prvky KM Beta

Cihelna Hodonín představuje první novinku po modernizaci: KMB Profiblok 300

Nový zdicí prvek KMB Profiblok 300 představila modernizovaná cihelna společnosti KM Beta v Hodoníně, která postupně sjednocuje příčkové a nosné zdivo pod jednotný název „Profiblok“.

Veletrh Střechy Praha a výstava Solar Praha připravují pro nadcházející ročník řadu novin

Ačkoliv se vystavovatelé, odborníci i laická veřejnost setkají až na konci ledna, přípravy na 13. ročník veletrhu Střechy Praha a 7. ročník výstavy Solar Praha jsou v plném proudu.

Šindel do každého počasí a na každou střechu

Asfaltový šindel získává stále více na oblibě a úspěšně konkuruje tradičním střešním krytinám. Lehká nosnost, vysoká odolnost proti sněhu a větrům a zajímavá cena dělají ze šindele střešní materiál budoucnosti.

MEDITERRAN: Nová technologie na výsluní

„To správné revoluční řešení vždy vyčnívá z řady“ - tak zní slogan našich novinek vyráběných revoluční technologií EVO. Mediterran Slovakia, s.r.o. v dubnu tohoto roku uvedl na trh nové střešní krytiny Danubia EVO a Rundo EVO.

Fatra chce stavět svou budoucnost na zelených projektech

říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny pan inženýr Ivo Benda, manažer segmentu stavebnictví společnosti Fatra a.s.

TONDACH představí na veletrhu FOR ARCH novou střešní tašku

Praha, 20. 9. 2010 Na letošním stavebním veletrhu FOR ARCH v pražských Letňanech představí společnost TONDACH tašku Samba 11 v povrchové úpravě engoba duo.

KM Beta pomáhá také povodněmi postiženým obyvatelům severních a východních Čech

Obyvatelé Moravy a Slezska ještě ani nestihli opravit své domy poničené květnovými povodněmi a následnými sesuvy půdy a přírodní živly zaútočily znovu. Zasaženým severním a východním Čechám opět nabízí svou pomoc hodonínská společnost KM Beta a.s.

EUREKO - plastová střešní krytina

Desetiletá zkušenost se střešním systémem EUREKO ukazuje, že plastová střešní krytina si získává stále větší oblibu i důvěru jak u zákazníků, tak u realizátorů střech.

Nová povrchová úprava pro pálenou tašku

Nejoblíbenější pálenou střešní taškou roku 2009 byla mezi zákazníky TONDACH Česká republika s. r. o. velkoformátová posuvná taška STODO 12.

Podhodnocování zakázek rozhodně není východiskem z krize

říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny pan Ing. Miroslav Vízek, jednatel firmy Pario s.r.o.

MEDITERRAN CZ nabízí špičkovou kvalitu betonových střešních systémů

MEDITERRAN CZ je mladou obchodní společností, která na českém trhu působí teprve od roku 2007.

Nové produkty slavily úspěch

Uplynulý rok nebyl pro mnoho výrobců stavebních materiálů a obchodníků se stavebninami z těch, na které by rádi vzpomínali.

Okapy v zimě - jak zabránit poškození

Propadlé a poškozené střechy, zničené okapy a římsy překvapí každou zimu řadu majitelů. Při tání bývají nejvíce poškozeny okapy. Jak se bránit a jaké nejčastější problémy vás mohou v zimním období čekat, radí Marek Dítě, odborník z firmy Lindab.

Návrh a optimalizace řešení sanace střešních plášťů průmyslových objektů

Velká část průmyslových objektů je zpravidla zastřešena jednoplášťovými plochými střechami. I v současnosti je stále velká část těchto střech ve špatném technickém stavu, který je dán vyčerpanou životností použitých materiálů, zanedbanou údržbou nebo nevhodně provedenou opravou.

Zelená střecha - střecha porostlá vegetací

V dnešní uspěchané době, ve snaze stavět, pokud možno kdekoliv a nejlépe na místech, která dosud byla registrována v půdním zemědělském fondu, je nanejvýš žádoucí věnovat zcela mimořádnou pozornost životnímu prostředí a snažit se alespoň částečně eliminovat nevratné a mnohdy zbytečně nešetrné zásahy lidí do životního prostředí.

Problémy s hydroizolacemi střech řeší 3M Scotchkote Poly-Tech

Střešní hydroizolační systémy 3M Scotchkote Poly-Tech jsou významným příspěvkem do sféry stavebních materiálů, neboť s netěsnostmi na střechách jsou problémy, zjednodušeně řečeno, téměř všude.

Zenit Břidlice a Standard Vlčanka

Na letošní výstavě Střechy Praha představila společnost Mediterran CZ s.r.o. dvě novinky na trhu střešních krytin - Zenit Břidlice a Standard Vlčanka.

Fatra představuje nové systémy pro solární a vegetační střechy

Jak ukázal největší světový veletrh stavebnictví BATIMAT, současnými trendy ve stavebnictví jsou ekologické solární a zelené střechy.

Systém WAVIN QuickStream odvodnění plochých střech

Jeden z prvotních a velmi důležitých úkolů investorské a developerské činnosti je navrhnout a následně zrealizovat celkovou filozofii a koncepci celé investiční akce.

Minerální izolace nové generace

Šikmé střechy Střecha svojí plochou představuje velkou část domu a tepelné ztráty skrz konstrukci střechy jsou obrovské.

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři