Střechy

Bezpečnost při práci na plochých a šikmých střechách

Provádění stavebních, montážních a údržbových činností, zvláště případné odklízení nadměrného množství sněhu na plochých, ale i šikmých střechách, je vždy spojeno se značným rizikem pádu.

Fotovoltaické systémy pro ploché střechy

Dosavadní vývoj aplikací fotovoltaických systémů u nás vycházel z pevných panelů s  krystalickými články. Způsob jejich montáže již předem definuje vhodné oblasti jejich možného použití jako jsou instalace na volném terénu případně na masivních a dostatečné únosných plochých střechách a na šikmých střechách se skládanou krytinou.

KMB BETA 2008 zdokonalila technické i užitné vlastnosti

Střešní krytina KMB BETA 2008 je řečeno motoristickou terminologií výsledkem „faceliftu“ nejžádanější profilované betonové střešní krytiny od společnosti KM Beta a.s. Zdánlivě drobné úpravy lícní a rubové strany podstatně zvýšily technické i užitné vlastnosti tašky.

Tondach rozšiřuje svou výrobu a představuje novou střešní tašku Samba 11

Jediný výrobce pálených střešních tašek v České republice, společnost Tondach Česká republika s.r.o., letos od března výrazně navýší kapacitu své výroby a zároveň s tím přijde na trh s novou, velkoformátovou, posuvnou taškou Samba 11. Tím se počet střešních krytin od tohoto výrobce zvýší již na patnáct.

STAV MORAVIA, spol. s r.o. pracuje na dalším historickém objektu

STAV MORAVIA, spol. s r.o. je dlouhodobě zavedená firma v oblasti výstavby a rekonstrukcí střech. Má za sebou řadu rekonstrukcí historických objektů, včetně některých budov Pražského hradu, což o sobě mnoho jiných firem říct nemůže. Zajímal nás proto vývoj společnosti od jejích začátků až po dnešek i to, na jakých stavbách ji nyní můžeme najít.

Střecha není jen krytina

Jako renomovaný výrobce střešních krytin, trapézových plechů a fasádních profilů dodává společnost SATJAM ke svým krytinám vše, co s nimi souvisí - od standardních klempířských doplňků, přes speciální funkční prvky moderní střechy až po bezúdržbový okapový systém.

Nový systém odvodnění střechy je vhodným řešením pro panelové střešní nadstavby a výstavbu

KM Beta představuje podstřešní okapový systém Zcela nový systém odvodnění střechy vyvinula společnost KM Beta a.s., největší český výrobce betonové střešní krytiny a vápenopískových cihel. Tento systém spočívá v odvedení dešťové vody pod střešní krytinu do vnitřních žlabů a svodů.

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři