Realizace staveb

Protipovodňová opatření města Terezín

Stavba „Protipovodňová opatření města Terezín“ je rozdělena na dva celky - centrální město a východní okraj města.

Tato doba potřebuje méně planých hesel a více skutečných činů

říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny Ing. Martin Borovka, generální ředitel společnosti Eurovia CS a.s.

Zálezlice dostanou ochranu proti velké vodě, postaví ji EUROVIA CS

Během následujících 13 měsíců vybuduje EUROVIA CS v Zálezlicích na Mělnicku 4,5 metru vysokou a 1,5 km dlouhou hráz. Výstavbu klíčového protipovodňového opatření ve čtvrtek zahájil ministr zemědělství Petr Bendl.

Fotbalisté Uhříněvsi mají nový sportovní areál. Využívat ho budou i mladíci Bohemians 1905

Z nového sportovního areálu se mohou od středy těšit fotbalisté TJ Čechie Uhříněves. Nové hřiště a šest kabin z modulů využijí kromě uhříněveských fotbalistů také mládežnické týmy Bohemians 1905.

Propojení moderního stylu a funkčnosti ve výrobních halách

Z hlediska nároků a požadavků firem je kladen stále větší tlak na rychlost a ekonomičnost výstavby. Velmi dobrým řešením je montovaná hala s rámovou ocelovou konstrukcí opláštěná sendvičovými panely. Tato kombinace zaručuje bezkonkurenční rychlost výstavby, nižší investiční i provozní náklady díky snadné údržbě a odolnosti materiálu a zajímavý a moderní vzhled stavby.

Obce staví zázemí hřišť a sportovišť z modulů, šetří tím čas i peníze

Stará pravda říká, že každá správná obec by měla mít vlastní hasiče a fotbalové družstvo. Se stále omezenějšími rozpočty je ale těžké tuto tradici udržet. Zvlášť když je ke každému hřišti nutné vybudovat i odpovídající zázemí.

Step dokončil rekonstrukci a dostavbu hotelu Port na Máchově jezeře

Česká republika skýtá řadu malebných míst a zákoutí. Mezi ta, která patří k nejvyhledávanějším, patří bezesporu i Máchovo jezero. Jeho historie spadá až do roku 1366, kdy velký Dokeský rybník založil sám císař Karel IV.

Realizace staveb společností MEGAMONT

Po uvedení společnosti MEGAMONT s.r.o. v článku Stavebních a investorských novin v roce 2011 přinášíme krátké seznámení s realizací staveb v roce 2012-2013.

Inteligentní stavební systém LIVETHERM pro LIDI s vlastním názorem!!!

Beton vždycky býval a i v současné době je základní stavební hmotou používanou pro stavby rodinných i bytových domů. Betonové tvárnice jsou českému stavebníkovi dobře známy v podobě tvárnic ztraceného bednění, betonové tvárnice se stále více uplatňují i pro obvodové a vnitřní nosné zdivo.

MartAkustik – program na výpočet útlumů tlumičů hluku společnosti Mart s.r.o.

Současná neutěšená situace v oblasti návrhů tlumičů hluku vedla k úzké spolupráci dvou špičkových subjektů v oblasti vzduchotechniky a vzdělávání.

Nejúčinnější metoda desinfekce vody generátorem Chlordioxidu EuroClean OXCL

Ať už jde o vodu povrchovou nebo čerpanou z podzemního zdroje, vždy se do jisté míry potýkáme s biologickým a jiným znečistěním, které vyžaduje pro další použití její desinfekci.

Metrostav a Westinghouse předložili nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Temelín

Metrostav se významnou měrou podílel na zpracování nabídky na dostavbu 3. a 4. bloku Jaderné elektrárny Temelín, kterou dnes v Praze podalo Sdružení vedené společností Westinghouse Electric Company, LLC.

Celodřevěný konstrukční systém pro pasivní domy

Společnost KASPER CZ s. r. o. již přes 15 let působí na trhu v oblasti návrhu a výroby nosných dřevěných konstrukcí, především pak v technologii styčníkové desky s prolisovanými trny.

EUROBETON MABA rozšířil své výrobní kapacity

Naše redakce navštívila ve Chvaleticích nově vybudované výrobní prostory společnosti EUROBETON MABA s.r.o. a požádala pana Ing. Pavla Bureše, jednoho z majitelů této firmy, o bližší informace k novému výrobnímu programu a novému zázemí.

Nová průmyslová hala ve Velké Bíteši v realizaci MONT-KOVO

Specialista na montované haly, firma MONT-KOVO spol. s r.o. z Břestu na Kroměřížsku, se zaměřuje na výrobu a dodávku průmyslových hal po celé republice. Za dobu 17 let svého působení firma postavila pro své zákazníky již na tři stovky ocelových hal.

Modulovou prodejnu lze snadno přestěhovat za vyššími zisky

Do České republiky postupně přichází aktuální světový trend v oblasti budování obchodní sítě – modulové prodejny. Jejich hlavní předností je kromě nižší pořizovací ceny a rychlé stavby především maximální variabilita. Plně funkční modulovou prodejnu lze totiž podle aktuální situace bez problémů rozšířit nebo v případě nižších výnosů do týdne přemístit do rentabilnějšího regionu.

Skanska - vývoj receptur ultravysokohodnotného betonu pro použití v prefabrikaci

Skanska je jednou z řady největších stavebních firem působících v České a Slovenské republice. Realizuje stavby pozemní, dopravní, průmyslové, bytové, občanské i ekologické. Je také osvědčenou firmou v oblasti výstavby developerských projektů i služeb spojených se správou objektů – facility managementem.

Eurovia CS - stavba Vysočanské radiály

Dne 28. 11. 2011 byla uvedena do provozu dlouho očekávaná stavba Vysočanské radiály. Hlavním účelem výstavby nové radiály bylo snížení zátěže dopravy v ulicích Kolbenova, Chlumecká a Poděbradská v Praze 9. Uvedené ulice jsou v hustě obydlené zástavbě.

Prezentace staveb společnosti SDS EXMOST, spol. s r.o.

V souvislosti s realizovanými stavbami v letošním roce chceme prezentovat několik technicky zajímavých a náročných děl, na kterých byla společnost SDS EXMOST spol. s r.o. buď generálním dodavatelem anebo na nich zajišťovala kompletní dodávku betonářských prací.

Technologickou vyspělost si Metrostav musí udržet i v budoucnu

říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny Ing. Ivan Hrdina, výrobně-technický ředitel Metrostav a.s.

Izolační systémy pro hydroizolace betonových mostovek od společnosti Akcept

Hydroizolace mostů představuje nejdůležitější ochranu mostních objektů před účinky vody a solí.

Dopravoprojekt se podílel na nápravě povodňové škody z r. 2010

V květnu 2010 byl Moravskoslezský kraj postižen povodní. Ta způsobila rozsáhlé škody na mostech a komunikacích. DOPRAVOPROJEKT Ostrava se mimo jiné podílel na obnově dvou havarovaných mostů, které se nacházejí na strategických komunikacích kraje. Jednalo se o zajištění kompletní projektové a inženýrské přípravy včetně TDI.

Jednostranně vyvíjený tlak na cenu má tvrdé dopady na kvalitu

říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny pan Václav Valentin, vedoucí divize Total Bitumen v ČR

RW PRIMO - novinky u mostních závěrů

Po 12 letech harmonizační práce a přibližně 200 setkáních tématicky zaměřených pracovních skupin (Meetings von Working- und Task Groups) bylo nyní konečně dosaženo rozhodujícího milníku:

Stavební systém Hamco Multi-plate

Mosty, podchody, podjezdy a propusti jsou nutnými součástmi sítě komunikací. Údržba, výstavba a rozvoj výkonnosti určitého hospodářského prostoru a utváření jeho správného životního prostředí vyžadují, aby se jak komunikacím, tak i vodním tokům věnovala neustálá péče.

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři