Realizace staveb

Step dokončil rekonstrukci a dostavbu hotelu Port na Máchově jezeře

Česká republika skýtá řadu malebných míst a zákoutí. Mezi ta, která patří k nejvyhledávanějším, patří bezesporu i Máchovo jezero. Jeho historie spadá až do roku 1366, kdy velký Dokeský rybník založil sám císař Karel IV.

Realizace staveb společností MEGAMONT

Po uvedení společnosti MEGAMONT s.r.o. v článku Stavebních a investorských novin v roce 2011 přinášíme krátké seznámení s realizací staveb v roce 2012-2013.

Inteligentní stavební systém LIVETHERM pro LIDI s vlastním názorem!!!

Beton vždycky býval a i v současné době je základní stavební hmotou používanou pro stavby rodinných i bytových domů. Betonové tvárnice jsou českému stavebníkovi dobře známy v podobě tvárnic ztraceného bednění, betonové tvárnice se stále více uplatňují i pro obvodové a vnitřní nosné zdivo.

MartAkustik – program na výpočet útlumů tlumičů hluku společnosti Mart s.r.o.

Současná neutěšená situace v oblasti návrhů tlumičů hluku vedla k úzké spolupráci dvou špičkových subjektů v oblasti vzduchotechniky a vzdělávání.

Nejúčinnější metoda desinfekce vody generátorem Chlordioxidu EuroClean OXCL

Ať už jde o vodu povrchovou nebo čerpanou z podzemního zdroje, vždy se do jisté míry potýkáme s biologickým a jiným znečistěním, které vyžaduje pro další použití její desinfekci.

Metrostav a Westinghouse předložili nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Temelín

Metrostav se významnou měrou podílel na zpracování nabídky na dostavbu 3. a 4. bloku Jaderné elektrárny Temelín, kterou dnes v Praze podalo Sdružení vedené společností Westinghouse Electric Company, LLC.

Celodřevěný konstrukční systém pro pasivní domy

Společnost KASPER CZ s. r. o. již přes 15 let působí na trhu v oblasti návrhu a výroby nosných dřevěných konstrukcí, především pak v technologii styčníkové desky s prolisovanými trny.

EUROBETON MABA rozšířil své výrobní kapacity

Naše redakce navštívila ve Chvaleticích nově vybudované výrobní prostory společnosti EUROBETON MABA s.r.o. a požádala pana Ing. Pavla Bureše, jednoho z majitelů této firmy, o bližší informace k novému výrobnímu programu a novému zázemí.

Nová průmyslová hala ve Velké Bíteši v realizaci MONT-KOVO

Specialista na montované haly, firma MONT-KOVO spol. s r.o. z Břestu na Kroměřížsku, se zaměřuje na výrobu a dodávku průmyslových hal po celé republice. Za dobu 17 let svého působení firma postavila pro své zákazníky již na tři stovky ocelových hal.

Modulovou prodejnu lze snadno přestěhovat za vyššími zisky

Do České republiky postupně přichází aktuální světový trend v oblasti budování obchodní sítě – modulové prodejny. Jejich hlavní předností je kromě nižší pořizovací ceny a rychlé stavby především maximální variabilita. Plně funkční modulovou prodejnu lze totiž podle aktuální situace bez problémů rozšířit nebo v případě nižších výnosů do týdne přemístit do rentabilnějšího regionu.

Skanska - vývoj receptur ultravysokohodnotného betonu pro použití v prefabrikaci

Skanska je jednou z řady největších stavebních firem působících v České a Slovenské republice. Realizuje stavby pozemní, dopravní, průmyslové, bytové, občanské i ekologické. Je také osvědčenou firmou v oblasti výstavby developerských projektů i služeb spojených se správou objektů – facility managementem.

Eurovia CS - stavba Vysočanské radiály

Dne 28. 11. 2011 byla uvedena do provozu dlouho očekávaná stavba Vysočanské radiály. Hlavním účelem výstavby nové radiály bylo snížení zátěže dopravy v ulicích Kolbenova, Chlumecká a Poděbradská v Praze 9. Uvedené ulice jsou v hustě obydlené zástavbě.

Prezentace staveb společnosti SDS EXMOST, spol. s r.o.

V souvislosti s realizovanými stavbami v letošním roce chceme prezentovat několik technicky zajímavých a náročných děl, na kterých byla společnost SDS EXMOST spol. s r.o. buď generálním dodavatelem anebo na nich zajišťovala kompletní dodávku betonářských prací.

Technologickou vyspělost si Metrostav musí udržet i v budoucnu

říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny Ing. Ivan Hrdina, výrobně-technický ředitel Metrostav a.s.

Izolační systémy pro hydroizolace betonových mostovek od společnosti Akcept

Hydroizolace mostů představuje nejdůležitější ochranu mostních objektů před účinky vody a solí.

Dopravoprojekt se podílel na nápravě povodňové škody z r. 2010

V květnu 2010 byl Moravskoslezský kraj postižen povodní. Ta způsobila rozsáhlé škody na mostech a komunikacích. DOPRAVOPROJEKT Ostrava se mimo jiné podílel na obnově dvou havarovaných mostů, které se nacházejí na strategických komunikacích kraje. Jednalo se o zajištění kompletní projektové a inženýrské přípravy včetně TDI.

Jednostranně vyvíjený tlak na cenu má tvrdé dopady na kvalitu

říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny pan Václav Valentin, vedoucí divize Total Bitumen v ČR

RW PRIMO - novinky u mostních závěrů

Po 12 letech harmonizační práce a přibližně 200 setkáních tématicky zaměřených pracovních skupin (Meetings von Working- und Task Groups) bylo nyní konečně dosaženo rozhodujícího milníku:

Stavební systém Hamco Multi-plate

Mosty, podchody, podjezdy a propusti jsou nutnými součástmi sítě komunikací. Údržba, výstavba a rozvoj výkonnosti určitého hospodářského prostoru a utváření jeho správného životního prostředí vyžadují, aby se jak komunikacím, tak i vodním tokům věnovala neustálá péče.

Tým Metrostavu má za sebou rok zkušeností s technologií TBM

Razicí štíty se připravují na cílovou rovinku, probíhá změna logistiky

Obnovení vltavské vodní cesty v úseku České Budějovice – Týn nad Vltavou

Představujeme Vám projekt, který již od roku 2008 realizuje Ředitelství vodních cest ČR na Vltavě. Po jeho dokončení bude čekat na plavce nový, 33 km dlouhý, úsek plně splavné vodní cesty třídy I. Tedy úsek vhodný pro plavbu lodí o maximální délce 44 m, šířce až 5,5 m s plavební hloubkou 1,6 m a výtlakem až 300 tun.

Představujeme vítěze vnitropodnikové soutěže „Projekt SUDOP PRAHA a.s. roku 2011“

Trochu netradičním představením dalšího železničního projektu modernizované trati na rameni IV. tranzitního železničního koridoru (TŽK) Praha – České Budějovice zpracovaný firmou SUDOP PRAHA a.s. využívá zpracovatel, tedy PROJEKTANT, šanci ukázat kvůli čemu projektantské „řemeslo“ jeho samotného a (snad) i jeho kolegy nejenom živí, ale pořád i baví.

Zkušenosti, znalosti a profesionalita společnosti Skanska při výstavbě pražského metra

Společnost Skanska a.s. zahájila své práce na pražském metru v roce 1999-2000, kdy realizovala rekonstrukci stanice Malostranská. Předmětem rekonstrukce byla kompletní stavební část stanice a výměna technologií, která zahrnovala elektroinstalace, vzduchotechniku, sanitu, výměnu eskalátorů a slaboproudé rozvody.

Dálniční stavby Praha letos slaví 20. výročí svého založení

U příležitosti této významné události jsem navštívili předsedu představenstva pana Ing. Tomáše Hajiče a požádali ho o rozhovor.

Písek zatočí s vodou

Revoluční KU-sand písek s aditivem odpuzujícím vodu je technologickou novinkou s mnohostranným využitím a efektem, který  nemá v Evropě konkurenci. V těchto dnech přichází i do České republiky, a to je důvod, proč se s tímto unikátním řešením podrobněji seznámit.

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři