Realizace staveb

V Hradci Králové otevřeli novou modulovou školku pro padesát dětí

Hned dvě třídy pro celkem padesát dětí ve čtvrtek slavnostně otevřeli zástupci hradeckého magistrátu v nové budově mateřské školky na Moravském Předměstí. Její hrubá stavba přitom díky netradiční modulové technologii Touax trvala pouhý den. Počet žáků mateřské školy Pohádka se tak zvýší téměř o polovinu.

Stavět prodejnu nebo kancelář klasickou cestou je přežitek

říká obchodní ředitel Touaxu Albert Tošovský

Heberger CZ s. r. o. – komplexní a inovativní řešení staveb

Společnost Heberger CZ s. r. o. působí na našem trhu od roku 1994. Je součástí nadnárodní skupiny ­Heberger Group jejíž mateřská společnost ­Heberger Bau AG má sídlo v německém Schifferstadtu, kde byla založena již roku 1948 panem Jakobem Hebergerem.

Severomoravské infrastrukturální stavby režíroval ostravský závod společnosti Eurovia CS

Stavební skupina Eurovia CS, a.s. letos slaví 60 let od založení. Příjemným dárkem budiž obhajoba prvenství v soutěži Stavební firma roku, kdy se stejně jako v loňském roce v kategorii firem nad 200 zaměstnanců umístila na nejvyšší příčce.

Eurovia - oprava vozovky na ulici 5. května v Praze

Komunikace ulice 5. května je součástí Pankrácké radiály v severojižním dopravním tahu, který využívá jak doprava místní tak i tranzitní v republikovém i evropském měřítku. Tomuto faktu odpovídá dopravní i hluková zátěž. Celková intenzita automobilové dopravy na komunikaci ulice 5. května je více než 45 tis. vozidel za 24 hodin v každém směru.

Skanska již 125 let na celosvětovém stavebním trhu

Společnost Skanska letos slaví 125. výročí svého založení. Od skromných začátků v malém městečku na jihu Švédska v roce 1887 až po nynější pozici předního světového hráče na stavebním trhu. Skanska je čtvrtou největší developerskou a stavební skupinou na světě a v České republice působí od poloviny devadesátých let.

JORDAHL & PFEIFER Stavební technika představuje ucelený izolační systém PENTAFLEX

JORDAHL & PFEIFER Stavební technika, s. r. o. se zabývá prodejem výrobků tří silných německých společností se zaměřením na kotvení, spojování a vyztužování železobetonových monolitických a prefabrikovaných konstrukcí a jejich hydroizolacemi. Jednatelem této společnosti je Ing. Michal Voplakal, Ph. D., MBA, kterého jsme také požádali o tento rozhovor.

Trojský most má šanci prosadit se mezi velikány

Mosty patří odedávna mezi mytické stavby. Jejich význam spojování dvou jinak pro člověka nedostupných míst, symbolika překonávání překážek a sbližování protipólů v sobě vždy nesla mnoho pozitivního i magického. Mosty jsou však také jasným dokladem šikovnosti a umu generací stavbařů, důkazem technické vyspělosti doby, v níž vznikaly.

Touax postavil v Pohořelicích modulovou prodejnu za rekordních devět dnů

Novou prodejnu obuvi postavenou za pouhých devět dnů otevřeli v Pohořelicích zástupci investora Jednoty, spotřebního družstva v Mikulově a generálního dodavatele stavby společnosti Touax. Za rekordní rychlostí stojí unikátní modulová technologie, díky níž byla hrubá stavba hotova dokonce již za šest hodin.

Dnešní Ekis, to jsou nejen inženýrské sítě, ale také zateplení panelových domů

Nově vybudované vodovody a kanalizace v mnoha částech Prahy a okolí, revitalizace řady náměstí či pěších zón měst a obcí, zasíťování rozvojových území pro bytovou či individuální výstavbu, ale také realizace mnoha novostaveb a rekonstrukcí rozličného charakteru.

Materiály MINOVA pro sanace kanalizací, potrubí a vodovodních přivaděčů

Od roku 1998 jsou v laboratořích společnosti MINOVA vyráběny modifikované chemické směsi na bázi polyuretanových a organicko-­minerálních (silikátových) pryskyřic, které jsou využitelné pro sanace kanalizačních řadů, vodovodních přivaděčů a souvisejících stavebních objektů.

Díky nákupu nové technologie může Kosogass provádět opravy plynových potrubí pod tlakem

Již od roku 1991 působí na českém stavebním trhu stavební společnost KOSOGASS - inženýring s.r.o. Jejím hlavním zaměřením je výstavba všech typů inženýrských sítí, především však plynovodů. Jedná se o plynovody kategorie B2 (40 – 100 bar, což je tranzitní systém v ČR), plynovody kategorie B1 (16 – 40 bar, regionální distribuční soustava, která přivádí plyn do regulačních stanic měst a obcí).

Garnets Consulting - výběr z aktuálně probíhajících zakázek

Garnets Consulting a.s. je jednou z předních multi-disciplinárních inženýrských společností na českém trhu poskytující služby v mnoha oblastech inženýrského poradenství a projektového managementu, zejména v oblastech dopravy, vodního hospodářství a životního prostředí.

Unikátní netkaná geotextilie DuPont Typar® SF ... vaše dokonalá volba

Téměř po dvě století zaujímá firma DuPont vedoucí úlohu v průmyslovém pokroku s novátorskými a objevnými materiály širokého využití jako je Teflon®, Kevlar® a Lycra®. Mezi laickou veřejností již méně známý je materiál DuPont Typar®, jenž lze zařadit do oblasti geosyntetických materiálů.

Využití mikrotunelování pro bezvýkopové ukládání podzemních vedení

Mikrotunelování nebo také MMS (Microtunelling Machine system) popř. AVN (Automatische Vortriebs­maschine Nassförderung) je nejpokrokovější technologie pro bezvýkopové ukládání podzemních vedení, která dnes nemá prakticky žádná technická omezení.

EUROVIA CS úspěšně pomáhá obcím se speciálními vodními díly

V současné době patří k ožehavým tématům komunální sféry mimo jiné čistění odpadních vod nebo protipovodňová opatření. Například podle nařízení Evropské unie mají všechny obce do 2000 obyvatel mít v roce 2015 svoji čistírnu odpadních vod.

Bezvýkopové provedení výtlaku kanalizace na letišti Holíč

Vrtné soupravy pro řízené horizontální vrtání mají bez ohledu na svou velikost shodnou konstrukci. Čím se tedy od sebe odlišují? Především svými rozměry a výkonem. Tím je vymezen i rozsah prací a náročnost prováděných zakázek, jejich ekonomika.

CENTROPROJEKT a.s. - ENERGETICKÉ STAVBY

Centroprojekt zajišťuje komplexní služby od zpracování průzkumů, studií, vypracování projektové dokumentace všech stupňů přes autorský dozor, inženýrskou činnost až po dodávku celé stavby „na klíč“ v oblasti staveb průmyslových, energetických, občanských, vodohospodářských, bazénů a bazénové technologie.

Ekologicky šetrná řešení dopravy existují!

Lodní doprava ve srovnání s dopravou silniční a železniční nabízí méně nákladný, méně znečišťující a méně energeticky náročný způsob transportu. Přesto je tento tradiční způsob přepravy zboží v České republice nedostatečně využíván. Přitom máme k dispozici vodní cestu, která vede téměř ideálním středem republiky a navazuje na vodní cesty Evropské unie.

Protipovodňová opatření města Terezín

Stavba „Protipovodňová opatření města Terezín“ je rozdělena na dva celky - centrální město a východní okraj města.

Tato doba potřebuje méně planých hesel a více skutečných činů

říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny Ing. Martin Borovka, generální ředitel společnosti Eurovia CS a.s.

Zálezlice dostanou ochranu proti velké vodě, postaví ji EUROVIA CS

Během následujících 13 měsíců vybuduje EUROVIA CS v Zálezlicích na Mělnicku 4,5 metru vysokou a 1,5 km dlouhou hráz. Výstavbu klíčového protipovodňového opatření ve čtvrtek zahájil ministr zemědělství Petr Bendl.

Fotbalisté Uhříněvsi mají nový sportovní areál. Využívat ho budou i mladíci Bohemians 1905

Z nového sportovního areálu se mohou od středy těšit fotbalisté TJ Čechie Uhříněves. Nové hřiště a šest kabin z modulů využijí kromě uhříněveských fotbalistů také mládežnické týmy Bohemians 1905.

Propojení moderního stylu a funkčnosti ve výrobních halách

Z hlediska nároků a požadavků firem je kladen stále větší tlak na rychlost a ekonomičnost výstavby. Velmi dobrým řešením je montovaná hala s rámovou ocelovou konstrukcí opláštěná sendvičovými panely. Tato kombinace zaručuje bezkonkurenční rychlost výstavby, nižší investiční i provozní náklady díky snadné údržbě a odolnosti materiálu a zajímavý a moderní vzhled stavby.

Obce staví zázemí hřišť a sportovišť z modulů, šetří tím čas i peníze

Stará pravda říká, že každá správná obec by měla mít vlastní hasiče a fotbalové družstvo. Se stále omezenějšími rozpočty je ale těžké tuto tradici udržet. Zvlášť když je ke každému hřišti nutné vybudovat i odpovídající zázemí.

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři