Realizace staveb

Metrostav - tunely na Islandu

V sobotu 2. října 2010 předal Metrostav investorovi – islandskému ředitelství silnic Vegagerdin dva silniční tunely v délce přes 10 km, které spojují vzdálená rybářská městečka Siglufjorður a Ólafsfjorður na severu této ostrovní země.

Obrovský zájem návštěvníků o Den otevřených dveří v Tunelovém komplexu Blanka v úterý 28.

Den otevřených dveří v rámci stavby Tunelového komplexu Blanka se navzdory nepříznivému počasí setkal s ohromným zájmem návštěvníků. Více než 16.000 lidí si poprvé v historii stavby tunelu Blanka prošlo a prohlédlo prostory budoucí křižovatky na Letné, strojovny vzduchotechniky a pokračovalo tunelem z Letné až do Troji.

Stavební firma, kterou vyhledávají soukromí investoři

V letošním roce uplyne již dvacet let ode dne, kdy byla založena jako vůbec jedna z prvních soukromých stavebních firem u nás společnost STEP, spol. s r.o. Hlavní specializací firmy je provádění pozemních a průmyslových staveb včetně dodávky jejich technologických částí na klíč.

Naším úkolem je zajistit dokonalé spolupůsobení stavby a horninového prostředí

říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny pan Ing. Václav Hořejší, MBA, ředitel společnosti ARCADIS Geotechnika a.s.

Akciová společnost POHL cz slaví DVACÍTKU (1990 - 2010)

Nedávno jsme navštívili jednu z prosperujících stavebních společností působící na českém stavebním trhu, akciovou společnost POHL cz, a.s., vedenou předsedou představenstva ing. Petrem Pohlem, a položili mu několik otázek týkajících se činnosti této firmy a 20. výročí jejího založení.

Strahovský tunel 2. stavba - číslo stavby 0065 - Část 2.B Hloubený tunel MO

Stavba č. 0065 Strahovský tunel 2. stavba (Strahovský tunel - Myslbekova) patří do souboru staveb Strahovský tunel (ST), který je součástí Městského okruhu (MO) v severozápadním sektoru Prahy a navazuje na východní straně na soubor staveb MO Myslbekova - Prašný most - Špejchar - Pelc Tyrolka. V jižní části navazuje 2. stavba ST na již dokončené stavby MO (Strahovský tunel a Mrázovka).

Historie a rozvoj kolektorů na území hl. m. Prahy

Myšlenka ukládání inženýrských sítí do kolektorů není v Evropě žádnou novinkou. Již v roce 1863 byla zahájena výstavba kolektorové sítě v Londýně, v roce 1920 v Curychu a v letech 1928 - 1929 v Berlíně.

Unikátní stavba spadiště na pražském městském okruhu propojí kanalizační stoky se značným

V uplynulém období měla naše redakce možnost navštívit největší podzemní stavbu budovanou v současné době v České republice. Je jí bezpochyby tunelový komplex Blanka v Praze.

Veřejné zakázky jsou nyní pro stavebnictví životně důležité

Metrostav patří již řadu let mezi rozhodující hráče na českém stavebním trhu. Má pověst silné, stabilní a důvěryhodné společnosti, která dokáže zvládnout objemově i technicky nejnáročnější stavební díla.

Nejčtenější články
Zobrazit nejčtenější články

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři