Realizace staveb

Češi modulovou výstavbu podporují, přesto se většina modulů vyváží

Jak vyplývá ze závěrů výzkumu zaměřeného na znalost modulových staveb u české populace a postojů k nim, až 60 % dotazovaných by dalo přednost modulové výstavbě před tradiční stavební technologií. Výzkum realizovala pro společnost Touax firma IPSOS s.r.o., největší agentura pro výzkum trhu a veřejného mínění v ČR.

Montované haly - bezpečí pro potraviny

V loňském roce vyrostla v obci Telnice u Brna krásná nová montovaná ocelová hala pro společnost LCT, a. s., která se zabývá výrobou těstovin a nudlí.

Zlatou medaili IBF za design získala modulová kancelář Touax

Brno, 24. dubna 2013 – Pořadatelé Stavebních veletrhů Brno vybrali držitele tradičního ocenění pro nejlepší exponáty – Zlaté medaile IBF 2013.

Na veletrhu se poprvé představí modulová kancelář postavená za jeden den

Unikátní modulovou kancelář, kterou lze během několika málo hodin postavit takřka kdekoliv, předvede na veletrhu IBF společnost Touax. V české premiéře se tak představí originální řešení pro všechny firmy, které plánují expanzi a stavbu nových kanceláří nebo obchodních jednotek.

V Hradci Králové otevřeli novou modulovou školku pro padesát dětí

Hned dvě třídy pro celkem padesát dětí ve čtvrtek slavnostně otevřeli zástupci hradeckého magistrátu v nové budově mateřské školky na Moravském Předměstí. Její hrubá stavba přitom díky netradiční modulové technologii Touax trvala pouhý den. Počet žáků mateřské školy Pohádka se tak zvýší téměř o polovinu.

Stavět prodejnu nebo kancelář klasickou cestou je přežitek

říká obchodní ředitel Touaxu Albert Tošovský

Propojení moderního stylu a funkčnosti ve výrobních halách

Z hlediska nároků a požadavků firem je kladen stále větší tlak na rychlost a ekonomičnost výstavby. Velmi dobrým řešením je montovaná hala s rámovou ocelovou konstrukcí opláštěná sendvičovými panely. Tato kombinace zaručuje bezkonkurenční rychlost výstavby, nižší investiční i provozní náklady díky snadné údržbě a odolnosti materiálu a zajímavý a moderní vzhled stavby.

Celodřevěný konstrukční systém pro pasivní domy

Společnost KASPER CZ s. r. o. již přes 15 let působí na trhu v oblasti návrhu a výroby nosných dřevěných konstrukcí, především pak v technologii styčníkové desky s prolisovanými trny.

Nová průmyslová hala ve Velké Bíteši v realizaci MONT-KOVO

Specialista na montované haly, firma MONT-KOVO spol. s r.o. z Břestu na Kroměřížsku, se zaměřuje na výrobu a dodávku průmyslových hal po celé republice. Za dobu 17 let svého působení firma postavila pro své zákazníky již na tři stovky ocelových hal.

Modulovou prodejnu lze snadno přestěhovat za vyššími zisky

Do České republiky postupně přichází aktuální světový trend v oblasti budování obchodní sítě – modulové prodejny. Jejich hlavní předností je kromě nižší pořizovací ceny a rychlé stavby především maximální variabilita. Plně funkční modulovou prodejnu lze totiž podle aktuální situace bez problémů rozšířit nebo v případě nižších výnosů do týdne přemístit do rentabilnějšího regionu.

Moduly Touax řeší nedostatek míst v mateřských školách

Česká republika se již řadu let potýká s akutním nedostatkem míst v mateřských školách. Jen za loňský rok stoupl počet odmítnutých žádostí o třetinu, s nepořízenou tak od zápisu do školky odešlo každé čtvrté dítě.

Algeco SERVIS 360° Pro ty, co očekávají od dodávky modulární stavby trochu více …

Algeco s. r. o. nabízí nejen dodávky modulů, ale i kompletní servis na míru a dle vašich potřeb. Vždy jsme připraveni poradit vám nejvhodnější řešení a dodat kvalitní produkty a služby s nejnižšími možnými náklady.

Starostové z celé republiky se v Poříčanech učili, jak ušetřit při stavbě mateřské školky

Přes padesát zástupců českých měst a obcí se v půlce března sjelo do středočeských Poříčan, aby se zde dozvěděli, jak rychle a levně vyřešit nedostatek míst v mateřských školkách.

Modulové školky dětem neškodí, potvrdil výzkum

Přestože počet mateřských školek postavených z modulů v Česku rok od roku roste, někteří rodiče na ně stále nahlíží s nedůvěrou. Společnost DAP services a. s. proto realizovala nezávislý výzkum vlivu modulových školek na děti. Podle jeho výsledků nejen, že na děti nepůsobí negativně, u těch starších mají dokonce pozitivní vliv na utváření atmosféry ve třídách.

Plánujete expanzi? Zkuste kanceláře nebo prodejny z modulů

O expanzi své firmy sní jistě nejeden manažer. Zdánlivě záviděníhodná situace však s sebou nese i úskalí v podobě budování nových kanceláří, poboček nebo celé obchodní sítě.

Elegantní řešení pro zastřešení každé plochy

Lehké montované haly se těší čím dál větší oblibě investorů. Nabízí snadný způsob, jak zastřešit jakoukoliv plochu, obejmout kterýkoliv prostor. Jejich nespornými výhodami jsou jak nízké náklady a rychlost výstavby, tak především možnost uzpůsobení pro nejrůznější využití. Nejedná se však o žádná provizorní řešení, ale o plnohodnotné stavby s dlouhou životností.

Nedostatek míst ve školkách řeší montované stavby

Rychle se rozvíjející obce se často potýkají s nedostatkem míst v mateřských školách. Stejný problém řešili například také v Milovicích na Nymbursku, kam se před několika lety začaly ve velké míře stěhovat mladé rodiny.

Touax oprášil skládací moduly a plánuje jejich export na východ

Domácí stavebnictví se bude zřejmě i v letošním roce potýkat s následky hospodářské krize. Díky zvýšené poptávce východních zemí po modulových stavbách však jejich čeští dodavatele zahlédli světlo na konci tunelu. Kvůli zajímavé exportní příležitosti se dokonce někteří z nich rozhodli nabízet moduly i ve skládacím provedení.

Mateřské školky odmítnou každé páté dítě, změnit to mohou moduly

Každé páté dítě v České republice odejde od zápisu do mateřské školy s nepořízenou. Důvodem je dlouhodobý nedostatek míst, se kterým se města a obce marně potýkají již několik let. Nechce se jim totiž zpravidla investovat miliony korun do výstavby nové školky, pro kterou nebudou mít využití, až baby boom opadne.

Tržby skupiny TOUAX vzrostly v roce 2010 o 11 % na 302 mil. EUR

Francouzská skupina TOUAX, přední světový poskytovatel služeb operativního leasingu v oblasti námořních kontejnerů, modulových staveb, říčních nákladních člunů a nákladních železničních vagonů, do které patří i na domácím trhu působící výrobce obytných modulů společnost TOUAX s.r.o., zvýšila v roce 2010 celkové tržby o 11 % na 302 mil. EUR.

TOUAX slavnostně otevřel svou první modulovou mateřskou školku v ČR

Společnost Touax s.r.o., zástupci obce Poříčany a místní školy společně slavnostně otevřeli novou obecní mateřskou školku. Jde o první modulovou školku společnosti Touax v Česku, kde je modulová výstavba zatím stále nedoceněná a jen pomalu se prosazuje.

Společnost ELK oslavila své 20. narozeniny

ELK a.s. je 100% dceřinou společností rakouské rodinné firmy ELK-Fertighaus AG, která vyrábí od roku 1979 dřevěné montované domy ve vlastním závodu v rakouském Schremsu.

Přechodová lávka u nádraží ČD v Uherském Brodě

Termín realizace: leden 2009 - červen 2010 Investor: Město Uherský Brod za podpory EU z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a dotace ze SFDI Projektant: Stráský, Hustý a partneři s.r.o., Olomouc Zhotovitel: SDS Exmost spol. s r.o., Brno

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři