Modulární podhledové a stěnové systémy AMF

Přestože současné období není pro obor modulárních systémů v suché výstavbě jednoduché, zažívá tato v současné době již integrální součást technologií suché výstavby bouřlivý rozvoj.

Cihlová dlažba souzní s fasádou i zahradou velkoryse pojatého domu

Už při příjezdu k domu majitele, který se nachází nedaleko Hradce Králové, jsme tušili, že nás čeká něco velkolepého a originálního.

Okno versus lícové cihly a pásky

S prvními paprsky jarního slunce se naplno probouzí i stavební aktivity stavitelů rodinných domů. Ti, kterým se podařilo do zimy úspěšně realizovat hrubou stavbu domu, budou nyní pokračovat prováděním veškerých instalačních a dokončovacích prací.

Kámen z Krákorky originál pro ty, kteří chtějí jedinečnost

Příběh lomu Krákorka. Těžba deskovitého světlého pískovce zde začala už ve 13. století. Písemné zmínky zaznamenaly, že v roce 1633 se v Panském lomu, dnešní Krákorce, lámaly stavební dlaždice pro náchodský zámek. Historie tohoto lomu je však mnohem delší, o čemž svědčí nedaleký hrad ­Vízmburk. Lom se zapsal do dějin prvním objevem stop ­dinosaura na našem území.

Interiérové a exteriérové obklady GUSTAFS a ALUBOND

Moderní a estetické řešení pro vaše stavby. Exteriérové obklady s použitím kompozitních desek ALUBOND si za více jak patnáct let používání na českém i evropském trhu svou pozici zaslouženě získaly, použití těchto materiálů i pro interiérové obklady se těší stále větší oblibě u architektů a investorů.

Interiérové a exteriérové obklady kompozitními deskami

Moderní a estetické řešení pro vaše stavby. Provětrávané fasády a exteriérové obklady s použitím kompozitních desek ALUBOND si za více jak patnáct let používání na českém i evropském trhu zaslouženě získaly svou pozici. Použití těchto materiálů i pro interiérové obklady se těší stále větší oblibě u architektů a investorů.

Speciální skleněné obklady pro Galerii Šantovka

Společnost OGB s. r. o. se zabývá výrobou a komplexními dodávkami stavebních a interiérových skel pro Českou republiku a střední Evropu. Investorům i generálním dodavatelům staveb přináší ucelené řešení od technického poradenství, návrhu vhodného zasklení a jeho dimenze, kvalitní výroby až po odbornou montáž.

Kouzlo bydlení v podkroví pomohly odhalit moderní stavební materiály

Bydlení v podkroví má své kouzlo. Šikmé stěny a správně osazená střešní okna činí tyto prostory velmi útulnými a naplňují člověka pocitem klidu a absolutního soukromí. Kdo nikdy v podkroví nepřespal, a nezažil, jak na střechu bubnuje prudký liják, do střechy se opírá prudký vítr a za okny se protíná světelná hra blesků neví, co je romantika.

Akustický komfort v dřevostavbách

Jednou z podstatných výhod dřevostaveb (která maximálně urychluje výstavbu) je suchý systém montáže. Je tedy proti této logice používání mokrých technologií zejména na podlahové konstrukce.

Trvale čisté chodníky kolem domu? Je to možné!

Celosvětový hospodářský růst neznamená současný růst naší Země. V důsledku tohoto hospodářského růstu dochází ke stále rostoucímu „vytěžování“ zeměkoule a současně k jejímu znečišťování odpadními produkty. Zřekneme se do budoucna tohoto růstu, abychom přírodu ochránili?

Svět betonu nemusí být černobílý

Nové poznatky a uplatňování moderních technologií se přenáší do všech oblastí, stavebnictví nevyjímaje. Investor získává detailní přehled o stavebních výrobcích a technologiích v konkrétní oblasti. Pojďme se podrobněji zabývat tématem výrobky z betonu. Co si pod tímto termínem představit?

Knauf opět povyrostl

V moderní výstavbě se často objevují projekty, které počítají s vysokými stěnami, což ale může být z mnoha hledisek konstrukční problém.

Nová kolekce designů a barev kompozitních panelů ALUBOND

Firma DOSTING, spol. s r.o. dodává již více jak 10 let na trh ČR a SR kompozitní panely ALUBOND vhodné jak na moderní fasády budov, tak na interiérové obklady a pro celou řadu dalších aplikací.

Nové designové podhledové systémy AMF

Současnost klade na architekty, projektanty, realizační firmy vysoké nároky nejen v oblasti nákladů, protože často musí pracovat s omezenými finančními zdroji, ale především v oblasti technických řešení. Zkušenost ukazuje, že standard užívaný v poslední době je nedostačující a přicházejí nové koncepty, které nabízí nové užitné vlastnosti.

Zeď s tvrdostí diamantu

Symbióza tradičního stavění se suchou výstavbou přináší mnoho pozitiv v podobě přesných konstrukcí, možností ztvárnění často náročných představ architekta, akustických kvalit i statické nenáročnosti na hlavní nosné konstrukce objektů.

Estetické a spolehlivé řešení pro komunikace a chodníky nabízí CEMEX Czech Republic

Jedním z řešených problémů při dokončování staveb je otázka, jak citlivě a esteticky zakomponovat venkovní komunikační plochy do okolí stavby. Zároveň bývá požadována únosná plocha spolehlivě odolávající zatížení, posypovým materiálům a teplotnímu namáhání.

Recese ve stavebnictví nás nutí přijímat řadu úsporných opatření

říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny, Ing. Jan Spevák, generální ředitel a místopředseda dozorčí rady společnosti ŽPSV a.s.

Skupinu produktů Knauf Tiefbau chceme dále rozvíjet východně od našich hranic

říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny produktový manažer, pan Antonín Bartík

Problematika dilatačních spár štěrbinových žlabů

Věnujte prosím pozornost tomuto sdělení, které pomůže předejít potížím, které mohou vzniknout špatným postupem při pokládce štěrbinových žlabů.

Stavební poradna MPL - izolační desky Isover EPS GreyWall

Do naší poradny přichází velké množství dotazů týkajících se zateplovacích systémů a produktů, které v tomto ohledu nabízíme.

Novinka: cihelné pásky jako součást podhledového zateplovacího systému

Cihelné pásky HELUZ jsou pro svou vysokou estetičnost, nadčasovost a trvalou hodnotu stále populárnějším a využívanějším prvkem, doposud však byly používány pouze na jednovrstvé nezateplené zdivo.

Norské stavební prvky na českém trhu

Již před nedávnem vám česká firma LESTR spol. s r.o. představila výrobky norské skupiny Byggma Group, která je jedna z vedoucích firem v produkci stavebních prvků pro skandinávský trh. Jedná se většinou o výrobky, kde je hlavní surovinou dřevo a jejich krédem je také maximální šetrnost k životnímu prostředí.

Tlak na zvyšování kvality produktů je pozitivní změna

Společnost Remei CZ spol.s r.o. byla založena v roce 1997 jako dceřiná společnost firmy Remei GmbH v SRN.

BYGGMA - interiéry trochu jinak. Ekologické - ekonomické - exkluzivní

Firma LESTR spol. s r.o. je ráda, že Vám může představit výrobky norské skupiny Byggma Group, kterou zastupuje na českém a slovenském trhu.

Komfort a styl

3M rohože Nomad

1
Nejčtenější články
Zobrazit nejčtenější články

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři