Materiály

Lakování dřevěných parket systémem PALLMANN – X LIGHT aneb úspěšná sestava se nemění!

Centrem Prahy je od nepaměti rušné, dnem i nocí životem pulsující Václavské náměstí. Spěch dnešní doby jako by se zde ještě umocňoval a krátké zastávky u stánků s občerstvením nebo v globalizovaných fastfoodech na tom mnoho nezmění. A přesto se i zde dá najít klidná oáza pro posezení nad šálkem dobré kávy a knížkou z nepřeberné nabídky vážné i oddychové beletrie nebo odborné literatury.

Rajská zahrada v Emauzích bez vody

Rajský dvůr v pražském Emauzském klášteře je bez vody, ale jen v místech, kde voda nemá být. Nadpis se snažil ve zkratce vystihnout rekonstrukci, která letos proběhla v prostorách benediktinského kláštera. V areálu se realizovalo již několik rekonstrukcí a jedna z nich se dotkala i zahrady uzavřené křížovou chodbou.

Při spotřebě energií se pasivita vyplácí! Se systémem Ytong toho snadno dosáhnete

Výstavba pasivních domů má u nás za sebou deset let vývoje a stavební systém Ytong se u domů s „takřka nulovou spotřebou“ úspěšně používá od počátků. Jak se tyto domy osvědčily v praxi a co vás při jejich výstavbě čeká?

ACOLOR nabízí zákazníkům ucelený program povrchové úpravy dřeva

Společnost Debal Coatings NV pod značkou CIRANOVA uvedla na trh za poslední tři roky tři nové materiály, které měly premiéru vždy na veletrhu DOMOTEX v Hannoveru, kde se setkaly s velkým ohlasem. Před třemi roky takto CIRANOVA ukázala novinku vodou ředitelný olej na podlahy, který po nanesení neměnil odstín dřeva. Dřevo si tak zachovalo svůj přirozený vzhled a přesto bylo dobře ochráněno.

ICYNENE Chytrá izolace® - ideální izolace pro obvodový plášť dřevostaveb

V dnešní době se stále více setkáváme s objekty, kde se navrhují difúzně otevřené skladby obvodových plášťů. Že je to správný směr potvrzují nejnovější studie, které ukazují, že bydlení v difúzně otevřených budovách je zdravé a tvoří přirozené prostředí pro člověka.

Krása a spolehlivost teracové dlažby od firmy CIDEMAT

Podlaha patří v každé stavbě k jejím nejdůležitějším částem a ve většině případů musí splňovat řadu rozdílných požadavků daných ­uživatelem. Svou pevností, odolností proti otěru a opotřebení i svou houževnatostí musí odpovídat pevnostním požadavkům. Je žádoucí, aby byla snadno a rychle čistitelná s nízkými náklady na pravidelnou údržbu.

Interiérové a exteriérové obklady GUSTAFS a ALUBOND

Moderní a estetické řešení pro vaše stavby. Exteriérové obklady s použitím kompozitních desek ALUBOND si za více jak patnáct let používání na českém i evropském trhu svou pozici zaslouženě získaly, použití těchto materiálů i pro interiérové obklady se těší stále větší oblibě u architektů a investorů.

Stylová podlaha, kterou dokážete položit sami

Pokládali jste někdy doma podlahu? Myslíte si, že je to nad vaše síly a raději byste tuto činnost přenechali řemeslníkům? Nemějte obavy, důležitý je správný výběr podlahové krytiny a pak se směle můžete pustit do pokládky i vy. Není na tom opravdu nic složitého, musíte se jen odhodlat… a samozřejmě nejprve si vybrat tu pravou.

Žádnou paniku – je tam KNAUF! Řešení požární odolnosti pod značkou Knauf FIREWIN

Firma Knauf představuje zcela novou značku pro svá řešení požární ochrany pod názvem Knauf FIREWIN. Ta bude zastřešovat nejen již zavedené systémy na bázi sádrových desek, ale hlavně nové komplexní řešení požární ochrany, které sádrové desky daleko přesahují. Mezi prvky pasivní požární ochrany patří všechny produkty, které chrání konstrukce před působením požáru.

Dlouhodobá hodnota domů se zdivem VAPIS

Vápenopískové zdicí prvky VAPIS vynikají svou vysokou pevností a objemovou hmotností. Umožňují to pevné krystalické vazby křemíku a vápníku mezi zrnky písku, jejichž základní charakteristikou je především stálost. Díky tomu mají bloky dlouhodobou životnost, aniž by po její dobu měnily své vlastnosti. Vysoká objemová hmotnost prvků zaručuje také akustické a tepelně akumulační vlastnosti zdiva.

Výstavba s Lambdou YQ a systémem Ytong. Úspora pro developery i majitele domu

Systém Ytong je známý jako rychlé, ekologické a ekonomické řešení výstavby. Oblíbili si jej stavebníci svépomocí a se stejnou jednoduchostí a spolehlivostí vyhoví nárokům atypických architektonických projektů. K ­jednoduchému stavění patří jednovrstvé zdění bez zateplování. Šetříte čas a materiál a neriskujete případné nedostatky, které se mohou objevit při kontaktu dvou různorodých materiálů.

Podzimní novinky 2016 v sortimentu Porotherm

Pro podzimní sezonu 2016 připravila společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., novinky v sortimentu cihlového systému Porotherm.

Velkorysý prostor pro bydlení s nízkými náklady díky systému YTONG

Majitelé tohoto rodinného domu měli dost vysoké požadavky. Chtěli dům s dostatkem prostoru pro bydlení, navíc s garáží a podsklepením. Měli jasnou představu, že má být v jednoduchém a moderním stylu.

Chystáte se stavět? Zvolte systém YTONG!

Dům na Žďársku budil už při výstavbě pozornost zejména nezvyklou montáží bílé střechy. Nyní má stavba z kompletního systému Ytong za sebou tři roky provozu a majitelé mohou zhodnotit výsledky.

Wienerberger a Tondach na výstavě For Arch představí moderní koncept domu!

Závěr měsíce září se již po více než dvě desítky let nese tradičně v duchu konání stavebního veletrhu For Arch. Ten se koná na výstavišti v Letňanech také v letošním roce a uskuteční se ve dnech 20.9. – 24. 9.2016

Efektivní odvodnění nového areálu v Ostravě

Společnost Wavin Ekoplastik, přední dodavatel plastových potrubních systémů, úspěšně ukončila rozsáhlý projekt odvodnění zpěvněných ploch a plochých střech nového skladového a logistického areálu v Ostravě-Heřmanicích.

Dlouhodobá ochrana otevřených a provětrávaných fasád s materiálem DuPont™Tyvek® UV Facade

Společnost DuPont již od roku 1802 přináší na globální trh špičkovou vědu a techniku ve formě inovačních výrobků, materiálů a služeb. Mezi její nejznámější objevy patří například všeobecně známé názvy materiálů Nylon®, Teflon®, Kevlar® nebo Tyvek®.

Dosáhněte lepších výsledků s novinkou „foradur“ od firmy Puren

Německá společnost Puren GmbH patří k průkopníkům výroby polyuretanu. V současné době jsou ve všech výrobcích značky puren ukryty dlouholeté zkušenosti v oblasti materiálu PIR trvající více než 45 let. Trvalá udržitelnost a rozmanitost využití tohoto vysoce účelného materiálu nabízí zpracovatelům i výrobcům konfekčních produktů stále nové možnosti.

Obnova izolací zdiva pomocí chemických infúzních clon

Oprava rodinných domků je poměrně frekventovaným stavebním úkonem, kterým se zabývá většina jejich majitelů. Problémy se statikou objektů se jistě vyskytují, ale v daleko větší míře se jedná o nějaký problém s vodou a jejím negativním působením. Čím je objekt starší, tím je větší riziko, že příčinou poruchy je nefunkční hydroizolace.

Technologie výroby betonových produktů jde ruku v ruce s požadavky architektů a investorů

Oblast zámkových dlažeb resp. betonových produktů venkovní architektury se rok od roku vyvíjí. Moderní jsou velkoformátové dlažby v různých barevných odstínech či kombinované formáty, které sestávají z různých formátů. Velmi žádané jsou také dlažby imitující např. kámen. Běžné jsou v dnešní době také nenasákavé, tzv. trvale impregnované povrchy, které zušlechťují betonové produkty.

Nová obalovna v Týništi nad Orlicí funguje na plné obrátky

Na začátku května byla v Týništi nad Orlicí otevřena nová obalovna na výrobu asfaltových směsí. Obalovna Týniště s. r. o., jak zní její přesný název, byla navržena a vybudována v souladu s nejpřísnějšími technologickými a ekologickými pravidly.

Projekce, výroba a montáže staveb z betonových stavebních dílců = PREFA PRAHA a.s.

Společnost PREFA PRAHA a. s. to je již pojem komplexního dodavatele nosných konstrukcí s výrobou železobetonových prvků stavebních dílců pro pozemní a inženýrské stavitelství. Navštívili jsme po roce výrobně - obchodního ředitele a předsedu představenstva Ing. Pavla Formana, kterého jsme se zeptali…

Pražské betonpumpy obstály v náročné zkoušce na výbornou!

Betonové konstrukce sehrávají svou nezastupitelnou roli napříč stavebními obory. Výjimkou nejsou ani dopravní stavby. Zde jsou čerstvé betony nejčastěji využívány k realizaci betonových krytů vozovek, opěrných zdí, tunelů nebo mostů.

Díky betonu z Cemexu zvýšila Prefa Praha produktivitu práce

Beton je nedílnou složkou mnoha stavebních konstrukcí, prvků a dílců. Rozhodující úlohu sehrává v prefabrikaci, kde je spolu s betonářskou výztuží základním materiálem ve výrobním procesu. Zajímalo nás, jaký je dnešní význam čerstvého betonu ve výrobě prefabrikátů.

Vývoj společnosti TRANSBETON s. r. o. s náležitou hrdostí

Společnost TRANSBETON s. r. o. působí na trhu s transportním betonem již 16 let. K dnešnímu dni vlastní a provozuje síť betonáren v Jihomoravském, Olomouckém a Zlínském kraji včetně domíchávačů a čerpadel betonu. Z titulu vlastnického propojení osob ve skupině firem je součástí tzv. koncernu ZEPIKO GROUP.

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři