Materiály

Trvale čisté chodníky kolem domu? Je to možné!

Celosvětový hospodářský růst neznamená současný růst naší Země. V důsledku tohoto hospodářského růstu dochází ke stále rostoucímu „vytěžování“ zeměkoule a současně k jejímu znečišťování odpadními produkty. Zřekneme se do budoucna tohoto růstu, abychom přírodu ochránili?

Inteligentní stavební systém LIVETHERM

Zdicí systém LIVETHERM zahrnuje poměrně nové výrobky společnosti Betonové stavby - Group s. r. o., které jsou vyráběné od června 2011. Jedná se o zdicí materiál určený pro použití zejména v pozemních stavbách. Zahrnuje výrobky pro výstavbu objektů pro bydlení, objektů občanské výstavby i pro stavbu účelových a komerčních prostor.

Prefa Praha a.s. úspěšně realizovala několik staveb na území Německa

Výrobní tradice společnosti Prefa Praha a. s. sahá až do roku 1960. Od svého počátku se firma specializuje na výrobu prefabrikovaných dílců pro pozemní i inženýrské stavitelství. V sortimentu Prefy Praha najdeme železobetonové sloupy, vazníky, stropní panely Partek/Spiroll, filigránové stropní desky, silniční panely, protihlukové stěny,

Vodní elektrárna Bělov - levná a ekologická energie na betonových základech od Zapy

Trendem posledních let se stal urputný boj za záchranu naší těžce zkoušené zeměkoule. Ani revoluční nápad nahradit zanášení ovzduší zplodinami z fosilních paliv a rozšiřování nevzhledných uhelných pánví vysokými větrnými elektrárnami a rozsáhlými solárními poli se ale neukázal jako ideální řešení jak z hlediska funkčnosti a efektivity, tak zejména z hlediska estetického.

Pražské betonpumpy zajišťují čerpání betonu na řadě významných staveb v Praze

Realizaci každé stavby provází podobný vývoj. Nejdříve jsou provedeny základové konstrukce, později stěny, stropy, střecha a mohli bychom pokračovat dále.

Kopule plzeňského planetária vytvořily samozhutnitelné betony skupiny Českomoravský beton

Srdcem každého planetária je kopule napodobující pomyslnou nebeskou klenbu. A podobné kopule se rozhodně nestaví často. Například v České republice nepřibyla od realizace Planetária Praha až do loňského roku, tedy za více než padesát let, žádná.

Specifické zakázky a aktuality společnosti TRANSBETON s. r. o.

TRANSBETON s. r. o. – nepřehlédnutelný, majetkově ryze český výrobce transportních betonů vč. jejich dopravy a čerpání. Pro ty, kteří firmu neznají, působí ve městech Brno, Hustopeče, Mikulov, Znojmo, Přerov a společně se svou sesterskou těžební společností ZEPIKO spol. s r. o. tvoří v regionech Jihomoravského a Olomouckého kraje koncernové uskupení zvané ZEPIKO GROUP.

TEMONT CZ s. r. o. „Váš partner na beton“

Naše společnost byla založena v roce 2005 a od samého počátku se zaměřila na provádění železobetonových konstrukcí od přípravy přes technickou podporu při plánování realizace až po samotné provádění nosných betonových konstrukcí podzemních i nadzemních staveb.

Trojský most z vysokopevnostního betonu využil nejnovější technologie

Stavební materiál od skupiny Českomoravský beton umožnil vytvořit subtilní konstrukci mostu bez opory

Doplňkové prvky štěrbinových žlabů

Již v 90. letech minulého století zavedla společnost CS-BETON s. r. o. na tuzemský stavební trh používání prvků štěrbinových žlabů. První použití tohoto systému liniového odvodnění byla realizace čerpací stanice PETRA v Praze.

Uvažujete o podlahovém vytápění? Pak si přečtěte jaký beton zvolit, aby bylo funkční.

Podlahové vytápění se stává stále oblíbenějším způsobem vytápění rodinných domů. Díky velké ploše topného potrubí je možné ohřívat topnou vodu na nižší teplotu a plně tak při jeho realizaci využít úsporných tepelných čerpadel.

ELEGOHOUSE – izolované základové a stropní konstrukce

Základové a stropní konstrukce patří k nejdůležitějším součástem stavby. Jejich správná funkce a provedení je podstatná pro spolehlivost a životnost celé budoucí stavby. Chyby v provedení se vždy nepříjemně promítají do ostatních konstrukcí, jejichž odstranění je v tomto případě poměrně obtížné.

Obnova povrchové úpravy betonu

Nejpoužívanější stavební hmota – beton hraje stále více estetickou roli. Trend směřující k viditelným betonovým povrchům se prosazuje především u architektů, protože s pohledovým betonem lze dosáhnout zvláštních efektů. To klade vysoké požadavky na kvalitu povrchu betonu – ať už se aplikuje na stavbě nebo se dodává jako prefabrikovaný prvek.

Ekonomický návrh výztuže vodotěsných železobetonových konstrukcí

V současné době je celosvětovým trendem provádění spodní stavby objektů a dalších železobetonových konstrukcí způsobem tzv. bílých van. Tento způsob nevyužívá žádných samostatných izolačních vrstev, ale spočívá ve vodotěsnosti samotné nosné konstrukce. Při realizaci bílých van je výhodné použít krystalizační přísady. Zkušenosti Betosan.

Beton radost pohledět: pohledový beton od ZAPY

Společnost ZAPA beton a.s. snad není třeba příliš představovat. Barevné autodomíchávače s jejím logem brázdí české i slovenské silnice už nějaký ten rok a každý, kdo se kdy k betonu byť jen přiblížil, jistě ví, s kým má tu čest. ZAPA patří mezi hlavní hráče v oblasti výroby, dopravy a ukládání betonu.

Svět betonu nemusí být černobílý

Nové poznatky a uplatňování moderních technologií se přenáší do všech oblastí, stavebnictví nevyjímaje. Investor získává detailní přehled o stavebních výrobcích a technologiích v konkrétní oblasti. Pojďme se podrobněji zabývat tématem výrobky z betonu. Co si pod tímto termínem představit?

Chemia System Geo, s.r.o. představuje speciální fólii na ochranu betonu GSE STUDLINER

proti korozi, oděrům, chemickým a mechanickým poškozením. Je určena pro nové nebo již existující betonové konstrukce.

Bez výkonné čerpací techniky se dnes neobejde žádná stavba

říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny pan Lukáš Suchý, ředitel středisek čerpání a dopravy ve společnostech Českomoravský beton, a.s. a Pražské betonpumpy a doprava s.r.o.

Skanska - vývoj receptur ultravysokohodnotného betonu pro použití v prefabrikaci

Skanska je jednou z řady největších stavebních firem působících v České a Slovenské republice. Realizuje stavby pozemní, dopravní, průmyslové, bytové, občanské i ekologické. Je také osvědčenou firmou v oblasti výstavby developerských projektů i služeb spojených se správou objektů – facility managementem.

Quick blok - chytrý stavebnicový systém firmy Rieder Beton

Firma Rieder Beton, spol. s r. o. je jihlavská firma, působící na českém trhu pod různými názvy již od roku 1963. Zabýváme se výrobou a obchodem s betonovými výrobky.

V oblasti betonů chceme každý rok přijít s nějakou novinkou

říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny pan Jakub Šimáček, obchodně – technický náměstek společnosti TBG Metrostav s.r.o.

Zajímavosti a novinky firmy TRANSBETON

Být stále lepšími, rozvíjet produkty a zejména služby k úplné spokojenosti zákazníka – toto je krédo společnosti TRANSBETON s.r.o., výrobce čerstvých betonů vč. jejich distribuce.

Prefa Praha se osvědčila při výstavbě hned čtyř významných průmyslových areálů

Stavby jako Tančící dům, stadion Slavie v Edenu, výstavba nákupního centra v Praze na Zličíně či dostavba obchodního centra společnosti Ikea na Černém Mostě mají jedno společné.

Betonáž základové desky domu snadno a rychle? S Českomoravským betonem je to hračka!

Jak pevné jsou základy, tak stabilní a trvanlivý je i celý dům.Ví to samozřejmě každý stavař, ale také mnoho individuálních stavebníků, kteří si staví své rodinné domy pro život.

I MAIN POINT KARLÍN SPOLÉHÁ NA BETON OD ZAPY

Praha má novou dominantu. Nejedná se sice o další Staroměstskou radnici nebo katedrálu sv. Víta, ale označení chlouba bezpochyby snese také.

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři