Práce na obchodních balíčcích v Elektrárně Ledvice

Podnik Vodohospodářské stavby se ve své dlouholeté historii již několikrát podílel na výstavbě a rekonstrukci energetických staveb v severních Čechách.

Akciová společnost POHL cz slaví DVACÍTKU (1990 - 2010)

Nedávno jsme navštívili jednu z prosperujících stavebních společností působící na českém stavebním trhu, akciovou společnost POHL cz, a.s., vedenou předsedou představenstva ing. Petrem Pohlem, a položili mu několik otázek týkajících se činnosti této firmy a 20. výročí jejího založení.

HYDROSPOR spol. s r.o. se dívá do budoucna s optimismem

HYDROSPOR spol. s r.o. patří mezi největší společnosti na Ostravsku zabývající se výstavbou inženýrských sítí, specializovanou na vodovody a kanalizace. Disponuje dostatečným kádrem kvalifikovaných pracovníků, dílenskými prostory s potřebným strojním vybavením a moderní technikou potřebnou pro realizaci i těch nejnáročnějších staveb v tomto oboru činnosti.

Snažíme se nabízet nejen samotný výrobek, ale systém

odpovídá na jednu z položených otázek ředitel jablonecké firmy TITAN-METALPLAST s.r.o., pan Jiří Guth, se kterým jsme si v polovině měsíce září měli možnost popovídat o aktuálním dění ve společnosti, ale i připravovaných novinkách.

Výstavba skladových kapacit Loukov práce prováděné SM 7, a.s.

Jednou z nejvýznamnějších akcí pro společnost SM 7, a.s. v roce 2009 byla zakázka "Výstavba skladových kapacit Loukov". Pod tímto názvem se skrývají čtyři kruhové nádrže ve tvaru válce, každá o objemu 35 000 m3. Vnitřní průměr nádrží je téměř 48 m, výška stěn je přes 20 m. Celá konstrukce nádrží je provedena z předpjatého betonu.

Stavební vodohospodářská - nový hráč na stavebním trhu

Společnost Stavební vodohospodářská, s.r.o. se sídlem Olomoucká 139/4, Moravská Třebová, vznikla dne 30.6.2009 jako reakce na změnu akcionářské struktury společnosti VHOS, a.s. s cílem odkoupit stavební provoz VHOS, a.s. se sídlem v Moravské Třebové.

Starp - specialista na výstavbu inženýrských sítí

Stavební trh prochází neustálým vývojem ve všech svých oblastech. Patří k nim i rozvoj podnikatelského prostředí. Některé firmy zanikají, jiné naopak zahajují svou činnost a věří, že kvalitní práce jim vydobude pevnou pozici u investorů.

Březovské vodovody - významné zdroje pitné vody pro Brno

Již koncem 19. století se soustředila pozornost vodohospodářů na jižní část Českotřebovské vrchoviny, vyznačující se velkými zásobami puklinových podzemních vod v komplexu křídových pískovcových vrstev, jako perspektivní možnost řešení kritické situace v zásobování vodou stále rostoucího města Brna.

Historie a rozvoj kolektorů na území hl. m. Prahy

Myšlenka ukládání inženýrských sítí do kolektorů není v Evropě žádnou novinkou. Již v roce 1863 byla zahájena výstavba kolektorové sítě v Londýně, v roce 1920 v Curychu a v letech 1928 - 1929 v Berlíně.

Ekis rozšiřuje své aktivity do dalších oborů

Společnost Ekologické a inženýrské stavby, spol. s r.o. (EKIS) patří již řadu let mezi přední firmy zabývající se výstavbou inženýrských staveb, jako jsou kanalizace, vodovody a komunikace. Další specializací společnosti je realizace pozemních staveb. V průběhu let rozšířila společnost svou činnost o provádění staveb hornickým způsobem a provádění staveb bezvýkopovými technologiemi.

Protipovodňová opatření na ochranu Hlavního města Prahy

Etapa 0006 Zbraslav - Radotín, část 14 Zbraslav - jih. Když se v roce 1997 prohnala Moravou velká voda a v roce 2002 zasáhla katastrofální povodeň, stala se protipovodňová ochrana velkým mediálním tématem a tento mediální zájem přispěl jistě k většímu toku investic do této oblasti.

PLYNOSTAV PARDUBICE slaví 60. výročí svého vzniku - 1949 - 2009

Při této významné události redakce Stavebních a investorských novin navštívila nové vedení společnosti a měla možnost hovořit s panem Ing. Jiřím Kršem, předsedou představenstva a generálním ředitelem, který byl do této pozice jmenován k 1.1.2009.

Silnice, mosty a sanace konstrukcí

Repont s.r.o. je velmi mladou a dynamicky se rozvíjející společností, která se může pochlubit velkou řadou zajímavých realizací.

Naše práce nás stále těší

říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny pan Vladimír Plichta, majitel firmy Vladimír Plichta SDIS, spol. s r.o.

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři