Instalace

Chytrá řešení od firmy Geberit naleznete v nejvyšší budově v ČR

Na jižním předměstí Brna během dvou let stavebních prací vyrostl mrakodrap AZ TOWER. Se svou výškou 111 m se jedná o nejvyšší budovou v ČR a o jeden z nejmodernějších multifunkčních objektů v zemi. Developerem ojedinělého projektu bylo uskupení firem Properity a PSJ, přičemž PSJ a. s. se stala generálním dodavatelem této stavby. Projekt vznikal v architektonické kanceláři BURIAN KŘIVINKA.

Dakon: Specialista na kotle na pevná paliva

Kotle na pevná paliva se pod značkou Dakon vyrábí na Krnovsku již více než 60 let. Dlouholetý úspěch značky Dakon je dán zejména tím, že se její výrobky dokázaly přizpůsobit požadavkům trhu. To aktuálně znamená splnění přísných limitů emisní třídy 3 a menší nároky na obsluhu.

Kazetová jednotka s plochým dekoračním panelem učaruje architektům

Nová kazetová jednotka s plochým dekoračním panelem představuje ikonický a jedinečný design společně s vysokou energetickou účinností a úrovní komfortu. Architektům tak nabízí elegantní řešení pro řízení klimatu v komerčních budovách.

Tepelná čerpadla - lokální výtopna

Také uvažujete o změně způsobu vytápění Vašeho bytového domu? Realizace výtopny v bytovém domě.

Daikin představuje novou nástěnnou jednotku s vysokou energetickou účinností

Daikin rozšířil svou řadu nástěnných jednotek FTXS série K, která je zaměřená na elegantní design a optimální pohodlí pro celý dům. Nové nástěnné jednotky velikostí 35, 42 a 50 navazují na menší nástěnné jednotky ze stejné řady, které byly uvedeny na trh v roce 2012. Tato řada se tak nyní rozšířila a dokáže poskytnout vysokou úroveň vnitřního komfortu a energetické účinnosti pro celý dům.

Městská část Praha – Dubeč ušetří díky LED osvětlení

Lidé již od pradávna využívali umělé osvětlení. Od dob, kdy vykřesali oheň, vymysleli svíčku a následně i žárovku však uplynulo několik tisíc resp. set let. Vývoj v této oblasti neustále pokračuje a v poslední době se stále více oblíbeným zdrojem světla stává elektronická součástka vyzařující světlo, tzv. LED (z angl. Light-emitting diode).

Česká voda – Czech Water, a. s. - cíle zaměřené na kvalitu služeb a bezpečnost

Společnost působí v oblasti vodohospodářských zařízení pro úpravu a distribuci pitné vody, odvádění a čištění odpadních vod. Společnost zajišťuje komplexní dodávky technologických celků, včetně jejich údržby, oprav a servisu.

Společnost Panasonic otevřela nové tréninkové a vzdělávací centrum

Společnost Panasonic otevřela 11. 4. 2013 v Praze nové tréninkové a vzdělávací centrum divize Heating & Cooling Systems. PRAGUE TRAINING CENTRE bude sloužit jako školicí středisko pro partnery Panasonic, věnující se instalaci klimatizační techniky a tepelných čerpadel, i jako showroom pro zákazníky.

Solar Decathlon Europe Lapp Kabel v domě budoucnosti

V mezinárodní studentské soutěži „Solar Decathlon Europe 2012“, která se konala v září 2012 v Madridu, podporovala skupina Lapp hned dva týmy a oba se výborně prosadily.

Nová oběhová čerpadla ALPHA2

Společnost Grundfos uvedla na přelomu roku 2013 na trh novou generaci oběhových čerpadel ALPHA2, která navazuje na úspěšnou dosavadní řadu ALPHA2.

Nová tvář společnosti Reflex Winkelmann odhalena na ISH 2013

Na mezinárodním veletrhu ISH 2013 v německém Frankfurtu představila společnost Reflex na své expozici celou řadu novinek. Inovace se v letošním roce netýkaly pouze samotných produktů, nýbrž se dotkly celkové image firmy.

Špičkové konvektory představila společnost MINIB na veletrhu ISH

Veletrh ISH je pravděpodobně nejvýznamnější světovou akcí svého druhu v oblasti sanitární a tepelné techniky. Letošního ročníku se ve Frankfurtu nad Mohanem zúčastnilo více než 2400 vystavujících firem z 57 zemí světa, přičemž nechyběli ani vystavovatelé z České republiky.

Inovované produkty společností Daikin a Rotex představeny veřejnosti na ISH 2013

Letošní veletrh ISH ve Frankfurtu opět zaplavil odbornou i laickou veřejnost novinkami v oblasti sanitární techniky a vytápění. Také společnosti Daikin a Rotex nezůstaly pozadu a představily inovované i zbrusu nové produkty, které snesou tu nejpřísnější kritiku.

S JunkersHome máte úsporný provoz vašeho vytápění ve svých rukou!

Už je to tady! To, co jsme kdysi vídali ve filmech žánru science fiction, se dnes ohromující rychlostí řítí do našich domovů.

Korado X–control nová cesta k úsporám vytápění radiátory

Jak co nejefektivněji využít tepelnou energii je dnes středem zájmu odborníků i laiků. Lepším zhodnocením energie totiž dochází ke značným úsporám v nákladech na provoz otopných soustav v budovách či rodinných domech, což při rostoucích cenách paliv stále více ovlivňuje rozpočet firem i domácností.

Buderus představuje: Nové „split“ tepelné čerpadlo vzduch-voda Logatherm WPLS

Jsme rádi, že vám můžeme představit během krátkého období již druhou novinku v oblasti tepelných čerpadel značky Buderus. První novinkou byla v loňském roce tepelná čerpadla země-voda Logatherm WPS 6-17 třetí generace, která se díky své moderní konstrukci stala nejúspornějšími tepelnými čerpadly ve své třídě. Druhou novinkou jsou tepelná čerpadla vzduch-voda ve „splitovém“ provedení Logatherm WPLS

Systém plošného temperování Fonterra Reno s ještě nižší a snadnější montáží

Suchý systém plošného temperování Fonterra Reno se vyznačuje rychlým zpracováním a nízkou stavební výškou. Obojí se společnosti Viega podařilo ještě vylepšit.

Interiérové osvětlení ŽIŽKOV TOWER

V roce 2012 jsme vyhráli výběrové řízení na dodávku interiérového osvětlení rekonstruované pražské žižkovské rozhledny (Žižkov Toner). Hlavním projektantem akce byli architekti Adam Jirka a Jerry Koza. z firmy Atelier SAD.

ELFETEX jubilejní 20. pobočka

Společnost ELFETEX spol. s r. o. patří mezi nejvýznamnější velkoobchody s elektrotechnickým materiálem. Již 22. rokem nabízí společnost svým zákazníkům nejen velice široký sortiment, ale poskytuje také řadu nadstandardních služeb.

Nové aplikace pro operační systémy Android a iOS

Inteligentní instalace Ego-n umožňovala ovládání domu dotykovým panelem s operačním systémem, PC, MDA či PDA již od prvního uvedení na trh. S narůstající oblibou tabletů a chytrých telefonů se stále více uživatelů inteligentních domů odklání od využití pevně zabudovaných dotykových panelů (například u vchodu do domu či v hale) a požadují ovládat svůj dům právě pomocí tabletu nebo chytrého telefonu

PRIMA LED – nová typová řada svítidel od firmy TREVOS s výkonnými LED moduly

Firma TREVOS premiérově na veletrhu AMPER 2013 představí novou typovou řadu svítidel PRIMA LED s výkonnými LED moduly od firmy PHILIPS.

Výrobky z OBZORU dle nejnovějších trendů

říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny marketingová specialistka společnosti OBZOR, výrobní družstvo Zlín, Bc. Magda Heiderová.

Kabelová technika pro rozvaděče

Skupina Lapp nabízí komplexní řešení v oblasti kabeláže a příslušenství pro mnoho různých odvětví a průmyslových oborů. Výjimkou není ani oblast rozvaděčové techniky, která tvoří pomyslné srdce mnoha dobře fungujících strojů a systémů.

Elektro velkoobchod M2Trade si rychle získává důvěru zákazníků

Jsme komplexním elektrotechnickým velkoobchodem, který nabízí široký sortiment všech výrobků a komponentů potřebných k distribuci, ovládání i automatizaci elektrické energie.

Naše domovy jsou zase o něco hezčí a bezpečnější

Skupina Schrack Technik je špičkovým odborníkem v oblasti elektroinstalačních technologií. Specializuje se na produkty a řešení v oblasti energetických a datových sítí a rozvodů. Koncern sídlí v Rakousku a má silnou síť dceřiných společností na trzích v zemích střední Evropy.

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři