Instalace

CosmoTHERM U 25 - automat na uhlí 4. třídy od firmy GIENGER

V oblasti kotlů na tuhá paliva nabízí společnost Gienger kotel s jedněmi z nejlepších parametrů na trhu.

REFLEX - Novinky představené na ISH 2013 na českém trhu

Společnost Reflex prošla v roce 2013 v oblasti korporátního designu a výrobního programu „malou revolucí“. První prototypy nových výrobků byly představeny na expozici při výstavě ISH 2013 ve Frankfurtu nad Mohanem a již při tomto představení získaly velký zájem mezi odbornou veřejností.

Hořák Weishaupt monarch® WM50 (do 11 000 kW)

S konstrukční řadou monarch® WM pokračuje přes 60 let úspěšná série hořáků Monarch. Moderní technika ve spojení s kompaktním způsobem konstrukce činí tyto výkonově silné hořáky univerzálně použitelné.

Zkušenosti s ekonomikou provozu vytápění panelového domu tepelnými čerpadly

vs. Centrální Zásobování Teplem – porovnání reálných čísel

Úsporné kondenzační kotle Brötje BGB (2,9 – 110 kW) šetří Vaši peněženku

Úspory a ekologie. Těmito dvěma směry se v zásadě ubírá obor vytápění budov. Bezprostředně tak reaguje na tržní i společenskou poptávku. Tomuto trendu se bez výhrad přizpůsobují výrobci i prodejci tepelné techniky nejen v Evropě, ale také v České republice.

VRV a. s. úspěšně pomáhá regionům při zlepšování životního prostředí

Koncem letošního roku končí sedmileté programové období Evropské unie a s ním také Operační program Životní prostředí. V rámci tohoto programu se podařilo realizovat celou řadu úspěšných projektů vodohospodářského charakteru, které přispěly ke zlepšení čistoty vod a dalších aspektů životního prostředí v České republice.

Past na mamuta nevyřeší nedodržování rychlosti

Víte, že podle policejních statistik téměř třetina řidičů často překračuje povolenou rychlost? Jakkoliv se to na první pohled může zdát jako malichernost, tento nešvar je potenciálním rizikem vzniku mnoha nebezpečných situací, které často končí i tragickou dopravní nehodou.

Výroba a přenos energie může být mnohem efektivnější

Kogenerace neboli společná výroba tepla a elektřiny je již řadu let známým termínem. Její výhody jsou nezpochybnitelné a využívané díky ekonomickým tlakům na zefektivnění transformace energie a na lepší využití primárních surovin, jejichž cena neustále roste. Základní výhodou je úspora primárního paliva oproti oddělené výrobě a snížení vypouštěných emisí.

Profesionálové na servis potrubních systémů

Společnost FASTRA, s. r. o. se za svou více než dvacetiletou historii profesionálně zabývá problematikou spojenou s prováděním servisních činností na všech typech produktovodů, jako jsou plynovody, vodovody, ropovody, kanalizační systémy, průmyslové rozvody apod. V rámci této problematiky vyvíjí a vyrábí některá zařízení a zabezpečuje servisní práce.

OPTASENSE ochrana před hrozbami pod zemí, na zemi i nad zemí

Řešení OptaSense využívají ve více než 35 zemích celého světa, u nás a na Slovensku je výhradním distributorem společnost Trade FIDES.

Aquatherm Praha 2014 splní očekávání vystavovatelů i návštěvníků

Jednou z rozhodujících složek, která má vedle skladby obálky budovy zásadní vliv na výslednou spotřebu energií staveb, je soustava vytápění, větrání a chlazení. To je důvod, proč patří obor TZB mezi nejrychleji se rozvíjejících odvětví stavebnictví.

DEVIreg™ Touch – nová generace termostatů

DEVIreg™ Touch je nová generace termostatu pro ovládání elektrického topení, který v sobě spojuje pokročilé funkce, jednoduchost ovládání a dokonalý design. Zařízení se ovládá přes 2” dotykový displej, k volbě nejrůznějších funkcí vám většinou stačí jen jeden dotyk. Ovládání je tedy velmi intuitivní.

HAWLE: spolehlivost a kvalita výrobků i služeb

Široká paleta výrobků nejvyšší kvality, komplexní řešení investičních akcí z plně kompatibilních prvků, řešení nestandardních situací na míru, snadná montáž, spolehlivost, široká dostupnost a poradenství, to jsou tradiční atributy firmy HAWLE, která patří k lídrům na tuzemském i evropském trhu s vodovodními armaturami.

ELKOV elektro nově nabízí světelné projekty prostřednictvím své společnosti MYLIGHT

ELKOV elektro a. s. je velkoobchod elektroinstalačním materiálem a svítidly, kterému se i přes neklidnou hospodářskou situaci u nás stále daří rozšiřovat počet svých poboček a množství sortimentu i služeb. Jejich centrální sklad na Kšírově ulici v Brně patří mezi nejmodernější v České republice a svou činnost provozuje 24 hodin denně.

Jak snadno a rychle zaparkovat

Parkovací systémy se již staly běžnou součástí života řidičů ve větších i menších městech. Provozovatelé parkovišť se snaží o stále větší komfort pro uživatele parkovacích ploch, zvláště ve velkokapacitních garážích nákupních center.

Sofistikované osvětlení svítidly PRIMA od firmy TREVOS a. s.

Český výrobce svítidel firma TREVOS a. s. Turnov dodává na trh v České republice prostřednictvím velkoobchodů elektro a osvětlovací techniky prachotěsná, vodotěsná a nárazu odolná svítidla s typovým označením PRIMA, která jsou dnes ideálním řešením pro úsporné a přitom dostatečně intenzivní rovnoměrné osvětlení pracovních prostorů průmyslových hal, skladovacích hal, sportovních areálů apod.

Chytrá řešení od firmy Geberit naleznete v nejvyšší budově v ČR

Na jižním předměstí Brna během dvou let stavebních prací vyrostl mrakodrap AZ TOWER. Se svou výškou 111 m se jedná o nejvyšší budovou v ČR a o jeden z nejmodernějších multifunkčních objektů v zemi. Developerem ojedinělého projektu bylo uskupení firem Properity a PSJ, přičemž PSJ a. s. se stala generálním dodavatelem této stavby. Projekt vznikal v architektonické kanceláři BURIAN KŘIVINKA.

Dakon: Specialista na kotle na pevná paliva

Kotle na pevná paliva se pod značkou Dakon vyrábí na Krnovsku již více než 60 let. Dlouholetý úspěch značky Dakon je dán zejména tím, že se její výrobky dokázaly přizpůsobit požadavkům trhu. To aktuálně znamená splnění přísných limitů emisní třídy 3 a menší nároky na obsluhu.

Kazetová jednotka s plochým dekoračním panelem učaruje architektům

Nová kazetová jednotka s plochým dekoračním panelem představuje ikonický a jedinečný design společně s vysokou energetickou účinností a úrovní komfortu. Architektům tak nabízí elegantní řešení pro řízení klimatu v komerčních budovách.

Tepelná čerpadla - lokální výtopna

Také uvažujete o změně způsobu vytápění Vašeho bytového domu? Realizace výtopny v bytovém domě.

Daikin představuje novou nástěnnou jednotku s vysokou energetickou účinností

Daikin rozšířil svou řadu nástěnných jednotek FTXS série K, která je zaměřená na elegantní design a optimální pohodlí pro celý dům. Nové nástěnné jednotky velikostí 35, 42 a 50 navazují na menší nástěnné jednotky ze stejné řady, které byly uvedeny na trh v roce 2012. Tato řada se tak nyní rozšířila a dokáže poskytnout vysokou úroveň vnitřního komfortu a energetické účinnosti pro celý dům.

Městská část Praha – Dubeč ušetří díky LED osvětlení

Lidé již od pradávna využívali umělé osvětlení. Od dob, kdy vykřesali oheň, vymysleli svíčku a následně i žárovku však uplynulo několik tisíc resp. set let. Vývoj v této oblasti neustále pokračuje a v poslední době se stále více oblíbeným zdrojem světla stává elektronická součástka vyzařující světlo, tzv. LED (z angl. Light-emitting diode).

Česká voda – Czech Water, a. s. - cíle zaměřené na kvalitu služeb a bezpečnost

Společnost působí v oblasti vodohospodářských zařízení pro úpravu a distribuci pitné vody, odvádění a čištění odpadních vod. Společnost zajišťuje komplexní dodávky technologických celků, včetně jejich údržby, oprav a servisu.

Společnost Panasonic otevřela nové tréninkové a vzdělávací centrum

Společnost Panasonic otevřela 11. 4. 2013 v Praze nové tréninkové a vzdělávací centrum divize Heating & Cooling Systems. PRAGUE TRAINING CENTRE bude sloužit jako školicí středisko pro partnery Panasonic, věnující se instalaci klimatizační techniky a tepelných čerpadel, i jako showroom pro zákazníky.

Solar Decathlon Europe Lapp Kabel v domě budoucnosti

V mezinárodní studentské soutěži „Solar Decathlon Europe 2012“, která se konala v září 2012 v Madridu, podporovala skupina Lapp hned dva týmy a oba se výborně prosadily.

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři