Instalace

Výrobce armatur Schell nabízí bezpečnostní ventil, který vyrovná tlak i teplotu vody

Německý výrobce Schell přichází s řešením nestálého tlaku a teploty ve vodovodních řadech a nabízí novinku v podobě vyrovnávacího ventilu k umyvadlovým armaturám.

Junkers představuje tepelné čerpadlo pro přípravu teplé vody

Zákazníci těšte se! Proč? Zase ušetříte! Značka Junkers totiž 1.6.2014 uvedla na trh zajímavou novinku pro letošní topnou sezónu.

Třístupňový distribuční systém ve stavebnictví

jako záruka maximálního uživatelského komfortu konečného uživatele díla

Jak chytře naštvat manželku? Novinka na OBZORU...

Každý kluk či chlap miluje moderní technologie a různé vymoženosti. To se ale nedá říct o většině žen, které se těmto věcem chtějí zdárně vyhnout a mít svůj život raději jednodušší. Co se tak pořádně pochlapit a prosadit si svou?

Elegantní design a moderní technologie spojuje nová klimatizační jednotka Daikin Emura

Na letošním veletrhu Aquatherm, který se konal začátkem ­března, měla naše redakce příležitost být u slavnostního odhalení nové ­řady designové klimatizační jednotky Daikin Emura, které provedli společně pánové Takayuki Fujii, prezident Daikin Industries CZ s. r. o. a Hrvoje Krapanić, výkonný ředitel Daikin AC CE – Czech ­Republic, spol. s r. o.

Nová generace elektrických servomotorů FIRŠT

Evropský výrobce servomotorů a ventilů FIRŠT Rototehnika příchází v tomto roce s novou řadou ventilů se servomotorem EMV 110.9000.

Rekonstrukce bytové kotelny přinesla fantastický výsledek

Účinnost, funkčnost a bezpečnost je velkým problémem mnoha morálně zastaralých topných soustav v bytech s individuálním vytápěním, kde došlo k jejich instalaci v 80. letech minulého století.

JANČA V.M. hledí do budoucna s mírným optimismem

JANČA V. M. s. r. o. je ryze česká společnost z Valašského Meziříčí. Patří mezi přední velkoobchody s elektroinstalačními materiály a svítidly v České republice a je schopna velice pružně dodat materiál v kompletní sestavě i na největší a nejsložitější zakázky ve stavebnictví a průmyslu. Na všech svých pobočkách umí ale uspokojit i potřeby běžných občanů a menších elektroinstalačních firem.

Ochraňte vodovodní armatury před nečistotami!

Německý výrobce armatur Schell přináší řešení pro ochranu vodovodních armatur nebo splachovacích nádržek před nečistotami, jako je např. jemný písek, naplaveniny nebo úlomky, které by mohly poškodit kartuše, perlátory nebo nápustní ventily. Tím řešením je rohový ventil s filtrem.

BARCCO nabízí komplexní služby v oblasti LED osvětlení

BARCCO Systém, s. r. o. je společnost s dvacetiletou působností v oblasti dodávek počítačových systémů a sítí a od roku 2009 se stala také výhradním dodavatelem LED osvětlení BARLUX na český trh. Navštívili jsme proto jednatele společnosti Ing. Radana Knopa, abychom se ho zeptali na obecné výhody LED technologií i na výhody produktů BARLUX.

Lapp Group představí na veletrhu AMPER vodič ÖLFLEX® HEAT 125 SC

Skupina LAPP představí na letošním veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace a komunikace AMPER 2014 nový výrobek značky ÖLFLEX®: Jednožilový vodič ÖLFLEX® HEAT 125 SC je použitelný pro velký rozsah teplot, současně také splňuje nejpřísnější požadavky na požární ochranu díky certifikované odolnosti proti šíření plamene a nízké toxicitě v případě požáru.

ELFETEX – o krok blíž k zákazníkům

Společnost ELFETEX spol. s r. o. patří mezi nejvýznamnější velkoobchody s elektrotechnickým materiálem. Již 23. rokem nabízí společnost svým zákazníkům nejen velice široký sortiment, ale poskytuje také řadu nadstandardních služeb. Svým zákazníkům je stále blíž, můžou ji navštívit již na 21 pobočkách v České republice.

Komplexní péče o systém veřejného a architektonického osvětlení a přidružených zařízení

VEŘEJNÉ OSVĚTLENÍ je ve většině měst a obcích v takovém technické stavu, že se zlepšení jeho kvality, světelně-technických parametrů a snížení nákladů na jeho provoz a údržbu neobejdou bez rychlé a radikální investice, kterou vám může naše společnost zabezpečit.

ELKOV elektro otevírá novou divizi ELKOV lighting

ELKOV elektro a. s. je specializovaný velkoobchod elektromateriálem a svítidly se sítí třinácti poboček na území České republiky. Společnost byla založena již v roce 1992 a s ročním obratem téměř 1,5 miliardy korun a necelými 300 pracovníky patří k nejvýznamnějším hráčům na trhu elektroinstalačním materiálem.

ASFORA - Spínače a zásuvky ve špičkové technologii i designu

Na český trh míří novinka – řada interiérových spínačů a zásuvek Asfora. Tato nová řada na první pohled upoutá svým elegantním designem a celkovým provedením. Perfektně ladí s každým interiérem.

Blížící se Aquatherm nabídne celou řadu doprovodných akcí a přednášek

Problematika vytápění a větrání budov se v posledních letech dostala do popředí zájmu nejen stavebních odborníků, ale také developerů, správců budov a ne v poslední řadě, také laiků.

Zařízení Daikin jsou zárukou nejvyšší kvality a procesu neustálé inovace

Společnost Daikin je předním světovým výrobcem a dodavatelem zařízení pro topení, ventilaci a klimatizaci, včetně řešení pro tepelná čerpadla a mražení. Pozici ředitele Daikin Airconditioning Central Europe – Czech Republic spol. s r. o. zastává Ing. Hrvoje Krapanic, se kterým jsme měli možnost hovořit začátkem prosince.

Nízkoemisní kotel Dakon FB2 automat na tuhá paliva

šetří životní prostředí a splňuje podmínky pro udělení kotlíkové dotace

Bytový dům v Lounech využil komplexní řešení vytápění a ohřevu TUV firmy Buderus

Krásnou ukázkou součinnosti, kterou značka Buderus nabízí, je čtyřpodlažní zateplený panelový dům se 44 bytovými jednotkami, který se nalézá na okraji severočeského města Louny.

Nová generace ohřívačů vody Tatramat snižuje energetickou náročnost přípravy teplé vody

Nové trendy v oblasti elektrických zásobníkových ohřívačů vody V letošním roce vstupuje v platnost část LOT 2 Směrnice 2005/32/EU, týkající se mimo jiné též snížení energetické náročnosti přípravy teplé vody. Pro spotřebitele se tak stane, stejně jako u ostatních domácích spotřebičů (pračky, ledničky, aj.), jasným krité­riem pro výběr úsporného ohřívače energetický štítek.

Vytápění panelového domu tepelnými čerpadly vs. centrální zásobování teplem

V ČR je v současnosti více jak 4,5 mil. bytových jednotek. Drtivá většina z nich je napojena na dálkové zásobování teplem. Cena tepla každoročně stoupá a to je fakt, který je nezvratný a pro velkou část obyvatel těchto bytů velice nepříjemný.

Vytápění paneláku tepelnými čerpadly? Pro Omlux a AC Heating žádný problém!

OMLUX spol. s r. o. se za devatenáct let své činnosti vyprofilovala ve stavební fi rmu, která nabízí komplexní zateplení budov nejmodernějšími technologiemi.

Kondenzační plynové kotle Vaillant pro bytové a komerční objekty

Mít náklady na vytápění pod kontrolou. To je přání snad každého majitele rodinného domu či bytu. Není divu. Vždyť spotřeba energií na vytápění tvoří v mnoha případech více než 60 % nutných nákladů spojených s chodem domácnosti a jejich ceny rok od roku rostou. Úspory se proto hledají všude.

Stěnové topení - osvědčený princip z antiky. Teplé zdi proti plísním

Vlhké zdi nejsou pro nikoho velkou neznámou. Stačí špatná izolace domu, studené venkovní zdi nebo příliš vysoká relativní vlhkost vzduchu kvůli nedostatečnému větrání. Nebezpečný problém – zejména z hlediska zdraví – to začne být v momentě, kdy se objeví plíseň.

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři