Instalace

Nízkoemisní kotel Dakon FB2 automat na tuhá paliva

šetří životní prostředí a splňuje podmínky pro udělení kotlíkové dotace

Bytový dům v Lounech využil komplexní řešení vytápění a ohřevu TUV firmy Buderus

Krásnou ukázkou součinnosti, kterou značka Buderus nabízí, je čtyřpodlažní zateplený panelový dům se 44 bytovými jednotkami, který se nalézá na okraji severočeského města Louny.

Nová generace ohřívačů vody Tatramat snižuje energetickou náročnost přípravy teplé vody

Nové trendy v oblasti elektrických zásobníkových ohřívačů vody V letošním roce vstupuje v platnost část LOT 2 Směrnice 2005/32/EU, týkající se mimo jiné též snížení energetické náročnosti přípravy teplé vody. Pro spotřebitele se tak stane, stejně jako u ostatních domácích spotřebičů (pračky, ledničky, aj.), jasným krité­riem pro výběr úsporného ohřívače energetický štítek.

Vytápění panelového domu tepelnými čerpadly vs. centrální zásobování teplem

V ČR je v současnosti více jak 4,5 mil. bytových jednotek. Drtivá většina z nich je napojena na dálkové zásobování teplem. Cena tepla každoročně stoupá a to je fakt, který je nezvratný a pro velkou část obyvatel těchto bytů velice nepříjemný.

Vytápění paneláku tepelnými čerpadly? Pro Omlux a AC Heating žádný problém!

OMLUX spol. s r. o. se za devatenáct let své činnosti vyprofilovala ve stavební fi rmu, která nabízí komplexní zateplení budov nejmodernějšími technologiemi.

Kondenzační plynové kotle Vaillant pro bytové a komerční objekty

Mít náklady na vytápění pod kontrolou. To je přání snad každého majitele rodinného domu či bytu. Není divu. Vždyť spotřeba energií na vytápění tvoří v mnoha případech více než 60 % nutných nákladů spojených s chodem domácnosti a jejich ceny rok od roku rostou. Úspory se proto hledají všude.

Stěnové topení - osvědčený princip z antiky. Teplé zdi proti plísním

Vlhké zdi nejsou pro nikoho velkou neznámou. Stačí špatná izolace domu, studené venkovní zdi nebo příliš vysoká relativní vlhkost vzduchu kvůli nedostatečnému větrání. Nebezpečný problém – zejména z hlediska zdraví – to začne být v momentě, kdy se objeví plíseň.

Grundfos Vám radí: Neplaťte zbytečně za energie, když nemusíte

Recept, jak rychle a chytře vydělat peníze, by chtěl znát patrně každý z nás. My Vám nabízíme jeden z mnoha pohledů renomovaných světových finančníků. Ti se shodují na tom, že nejjednodušeji vydělané peníze jsou ty, které vůbec nemusíme vydat.

Krbová kamna se v posledních letech stávají nedílnou součástí rodinného domu

A co je důvodem? Je to hlavně stoupající cena energií, ale i snaha o doplnění interiérů zajímavým doplňkem. Krbová kamna se ve většině případů používají jako doplněk určený k přitápění, avšak lze je využít i jako hlavní zdroj energie a to hlavně na chalupách a chatách, které spousta z nás využívá k rekreačním účelům. Firma ABX s.r.o.

CosmoTHERM U 25 - automat na uhlí 4. třídy od firmy GIENGER

V oblasti kotlů na tuhá paliva nabízí společnost Gienger kotel s jedněmi z nejlepších parametrů na trhu.

REFLEX - Novinky představené na ISH 2013 na českém trhu

Společnost Reflex prošla v roce 2013 v oblasti korporátního designu a výrobního programu „malou revolucí“. První prototypy nových výrobků byly představeny na expozici při výstavě ISH 2013 ve Frankfurtu nad Mohanem a již při tomto představení získaly velký zájem mezi odbornou veřejností.

Hořák Weishaupt monarch® WM50 (do 11 000 kW)

S konstrukční řadou monarch® WM pokračuje přes 60 let úspěšná série hořáků Monarch. Moderní technika ve spojení s kompaktním způsobem konstrukce činí tyto výkonově silné hořáky univerzálně použitelné.

Zkušenosti s ekonomikou provozu vytápění panelového domu tepelnými čerpadly

vs. Centrální Zásobování Teplem – porovnání reálných čísel

Úsporné kondenzační kotle Brötje BGB (2,9 – 110 kW) šetří Vaši peněženku

Úspory a ekologie. Těmito dvěma směry se v zásadě ubírá obor vytápění budov. Bezprostředně tak reaguje na tržní i společenskou poptávku. Tomuto trendu se bez výhrad přizpůsobují výrobci i prodejci tepelné techniky nejen v Evropě, ale také v České republice.

VRV a. s. úspěšně pomáhá regionům při zlepšování životního prostředí

Koncem letošního roku končí sedmileté programové období Evropské unie a s ním také Operační program Životní prostředí. V rámci tohoto programu se podařilo realizovat celou řadu úspěšných projektů vodohospodářského charakteru, které přispěly ke zlepšení čistoty vod a dalších aspektů životního prostředí v České republice.

Past na mamuta nevyřeší nedodržování rychlosti

Víte, že podle policejních statistik téměř třetina řidičů často překračuje povolenou rychlost? Jakkoliv se to na první pohled může zdát jako malichernost, tento nešvar je potenciálním rizikem vzniku mnoha nebezpečných situací, které často končí i tragickou dopravní nehodou.

Výroba a přenos energie může být mnohem efektivnější

Kogenerace neboli společná výroba tepla a elektřiny je již řadu let známým termínem. Její výhody jsou nezpochybnitelné a využívané díky ekonomickým tlakům na zefektivnění transformace energie a na lepší využití primárních surovin, jejichž cena neustále roste. Základní výhodou je úspora primárního paliva oproti oddělené výrobě a snížení vypouštěných emisí.

Profesionálové na servis potrubních systémů

Společnost FASTRA, s. r. o. se za svou více než dvacetiletou historii profesionálně zabývá problematikou spojenou s prováděním servisních činností na všech typech produktovodů, jako jsou plynovody, vodovody, ropovody, kanalizační systémy, průmyslové rozvody apod. V rámci této problematiky vyvíjí a vyrábí některá zařízení a zabezpečuje servisní práce.

OPTASENSE ochrana před hrozbami pod zemí, na zemi i nad zemí

Řešení OptaSense využívají ve více než 35 zemích celého světa, u nás a na Slovensku je výhradním distributorem společnost Trade FIDES.

Aquatherm Praha 2014 splní očekávání vystavovatelů i návštěvníků

Jednou z rozhodujících složek, která má vedle skladby obálky budovy zásadní vliv na výslednou spotřebu energií staveb, je soustava vytápění, větrání a chlazení. To je důvod, proč patří obor TZB mezi nejrychleji se rozvíjejících odvětví stavebnictví.

DEVIreg™ Touch – nová generace termostatů

DEVIreg™ Touch je nová generace termostatu pro ovládání elektrického topení, který v sobě spojuje pokročilé funkce, jednoduchost ovládání a dokonalý design. Zařízení se ovládá přes 2” dotykový displej, k volbě nejrůznějších funkcí vám většinou stačí jen jeden dotyk. Ovládání je tedy velmi intuitivní.

HAWLE: spolehlivost a kvalita výrobků i služeb

Široká paleta výrobků nejvyšší kvality, komplexní řešení investičních akcí z plně kompatibilních prvků, řešení nestandardních situací na míru, snadná montáž, spolehlivost, široká dostupnost a poradenství, to jsou tradiční atributy firmy HAWLE, která patří k lídrům na tuzemském i evropském trhu s vodovodními armaturami.

ELKOV elektro nově nabízí světelné projekty prostřednictvím své společnosti MYLIGHT

ELKOV elektro a. s. je velkoobchod elektroinstalačním materiálem a svítidly, kterému se i přes neklidnou hospodářskou situaci u nás stále daří rozšiřovat počet svých poboček a množství sortimentu i služeb. Jejich centrální sklad na Kšírově ulici v Brně patří mezi nejmodernější v České republice a svou činnost provozuje 24 hodin denně.

Jak snadno a rychle zaparkovat

Parkovací systémy se již staly běžnou součástí života řidičů ve větších i menších městech. Provozovatelé parkovišť se snaží o stále větší komfort pro uživatele parkovacích ploch, zvláště ve velkokapacitních garážích nákupních center.

Sofistikované osvětlení svítidly PRIMA od firmy TREVOS a. s.

Český výrobce svítidel firma TREVOS a. s. Turnov dodává na trh v České republice prostřednictvím velkoobchodů elektro a osvětlovací techniky prachotěsná, vodotěsná a nárazu odolná svítidla s typovým označením PRIMA, která jsou dnes ideálním řešením pro úsporné a přitom dostatečně intenzivní rovnoměrné osvětlení pracovních prostorů průmyslových hal, skladovacích hal, sportovních areálů apod.

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři