Instalace

Varšava (PL) – ČOV a kanalizace CZAJKA Instalace potrubí HOBAS DN 3000 protlakem

Projekt CZAJKA (nově budovaná ČOV) v hlavním městě Polska vyžadoval vybudovat nový hlavní kanalizační sběrač.

Třívrstvá koextrudovaná trubka z polyethylenu EXTRACOAT

Popis trubky: Třívrstvá koextrudovaná trubka představuje v současné době nejnovější konstrukční řešení trubek pro tlakové rozvody pitné vody a plynu.

KG systém OSMA® - trubky pro vrtané studny

Gebr. Ostendorf - OSMA zpracování plastů, s. r. o. je největším výrobcem plastových potrubních systémů v České republice pro domovní a venkovní kanalizaci.

Aplikace ventilačních turbín LOMANCO

První ventilační turbíny se začaly do ČR dovážet v roce 1996 společností ABC - American Bohemian Corporation. Od té doby si prošly velmi dlouhou cestu.

Geberit Mapress uhlíková ocel: Pozinkovaná nebo opláštěná

Systém Mapress uhlíková ocel je tou správnou volbou pro uzavřené vodní okruhy, jako např. otopné systémy, chladicí okruhy, rozvody stlačeného vzduchu nebo hasicí sprinklerová zařízení. Lisovací tvarovky z uhlíkové oceli jsou červeně označeny, a tak je snadno odlišíte od tvarovek z nerezu.

Rozvody topení v mědi pájet nebo lisovat?

Ohlasy z praxe jsou jednoznačné - u lisované mědi se prakticky nevyskytují žádné reklamace. U pájené mědi záleží jestli montážník pájí na měkko nebo na tvrdo, jaké používá teploty a pájku či jak si očistí povrch materiálu. Pokud něco zanedbá, je reklamace, popř. zkrácení životnosti na světě.

OSMA opět rozšiřuje výrobní sortiment

Gebr. Ostendorf - OSMA zpracování plastů, s. r. o. je největším výrobcem plastových potrubních systémů v České republice pro domovní a venkovní kanalizaci. Z důvodu rozšíření nabídky o systém Magnacor nyní došlo i k rozšíření stávajících skladovacích ploch.

Snažíme se nabízet nejen samotný výrobek, ale systém

odpovídá na jednu z položených otázek ředitel jablonecké firmy TITAN-METALPLAST s.r.o., pan Jiří Guth, se kterým jsme si v polovině měsíce září měli možnost popovídat o aktuálním dění ve společnosti, ale i připravovaných novinkách.

Relining - inteligentní řešení pro opravu stávajících potrubí

poslední době můžeme sledovat prudký rozvoj bezvýkopových technologií (BT) pro sanace vodovodů, plynovodů a kanalizací. Lze předpokládat, že jejich objem bude čím dál vyšší. Je to zapříčiněno zejména větší časovou úsporou oproti klasické pokládce.

MPSJ spol. s r.o. - výroba a prodej kompenzátorů, sestav potrubního uložení a zakázková st

MPSJ spol. s.r.o. byla založena v roce 1999 společností "Modřanská potrubní a.s" a obchodní firmou "SIJO" stavební a obchodní spol. s.r.o. a zabývá se výrobou a prodejem pryžových i vlnovcových ocelových kompenzátorů pro kompenzování výchylek a snížení hlučnosti a vibrací v potrubních systémech, výrobou potrubního uložení a zakázkovou strojírenskou výrobou.

Historie a rozvoj kolektorů na území hl. m. Prahy

Myšlenka ukládání inženýrských sítí do kolektorů není v Evropě žádnou novinkou. Již v roce 1863 byla zahájena výstavba kolektorové sítě v Londýně, v roce 1920 v Curychu a v letech 1928 - 1929 v Berlíně.

Odhlučněný odpadní systém Geberit Silent-db20

Podle ČSN 75 6760 čl. 5.22.5 musí být vnitřní kanalizace navržena tak, aby nebyla v místnosti překročena nejvyšší dovolená hladina hluku podle ČSN ISO 717 a příslušných hygienických předpisů. Geberit Silent-db20 byl vyvinut speciálně pro budovy se zvýšenými nároky na ochranu proti hluku. Tedy pro obytné budovy, nemocnice, hotely a kancelářské budovy.

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři