Instalace

Novinka Vaillant 2019 - tepelná čerpadla aroTHERM Split 3-12kW vzduch/voda

Jak úsporně, bezpečně a ekologicky vytápět rodinný dům? To je otázka, kterou si klade snad každý stavitel rodinného domu. Důvod je jednoduchý. Účty za vytápění totiž tvoří více než 60 % nákladů na budoucí provoz domu. Důležitým rozhodnutím je proto optimální výběr topného zdroje i ostatních prvků topné soustavy.

Jak si pořídit vlastní studnu?

S rostoucím problémem sucha i nárůstem cen vodného a stočného představuje studna či vrt pro mnoho lidí ideální zdroj nejen užitkové, ale i pitné vody. Co ale všechno pořízení studny obnáší a jak může být celý proces finančně náročný? Pro váš lepší přehled jsme postup shrnuli do 5 kroků.

Technologie zaměřené na efektivní a úsporné nakládání s vodou

– Rostoucí teplota vzduchu a střídající se extrémy sucha a vydatných srážek s sebou přináší sucho – téma, které se dotklo už zřejmě každého z nás. Aby nám voda během pár let nechyběla, měli bychom věnovat pozornost tomu, jak s ní hospodaříme. A to jak v krajině, tak na úrovni domácností i společností, které zajišťují dodávky vody do měst a obcí.

Instalace technologie pro výrobu a dávkování NaClO v rámci rekonstrukce čerp.stanice Flora

Čerpací stanice Flora slouží k zásobování pitnou vodou cca 130 tis. obyvatel hlavního města Prahy. Rekonstrukce čerpací stanice spočívala v kompletní výměně strojní technologie včetně výměny čerpadel, kompletní rekonstrukce technologické elektroinstalace, MaR a automatického řízení procesů a rekonstrukce stavebních konstrukcí (viz obr. 1).

ProMinent s novou tváří

Společnost ProMinent byla založena v roce 1960 v Německu zakladatelem Prof. Dr. Viktorem Dulgerem. V roce 1968 vyrobila první elektronické solenoidové dávkovací čerpadlo na světě pod názvem „ProMinent electronic“ a použité typové označení ProMinent se později objevilo v názvu samotné společnosti.

Společnost Panasonic otevřela nové tréninkové a vzdělávací centrum

Společnost Panasonic otevřela 11. 4. 2013 v Praze nové tréninkové a vzdělávací centrum divize Heating & Cooling Systems. PRAGUE TRAINING CENTRE bude sloužit jako školicí středisko pro partnery Panasonic, věnující se instalaci klimatizační techniky a tepelných čerpadel, i jako showroom pro zákazníky.

Nová oběhová čerpadla ALPHA2

Společnost Grundfos uvedla na přelomu roku 2013 na trh novou generaci oběhových čerpadel ALPHA2, která navazuje na úspěšnou dosavadní řadu ALPHA2.

Inovované produkty společností Daikin a Rotex představeny veřejnosti na ISH 2013

Letošní veletrh ISH ve Frankfurtu opět zaplavil odbornou i laickou veřejnost novinkami v oblasti sanitární techniky a vytápění. Také společnosti Daikin a Rotex nezůstaly pozadu a představily inovované i zbrusu nové produkty, které snesou tu nejpřísnější kritiku.

Buderus představuje: Nové „split“ tepelné čerpadlo vzduch-voda Logatherm WPLS

Jsme rádi, že vám můžeme představit během krátkého období již druhou novinku v oblasti tepelných čerpadel značky Buderus. První novinkou byla v loňském roce tepelná čerpadla země-voda Logatherm WPS 6-17 třetí generace, která se díky své moderní konstrukci stala nejúspornějšími tepelnými čerpadly ve své třídě. Druhou novinkou jsou tepelná čerpadla vzduch-voda ve „splitovém“ provedení Logatherm WPLS

Termo Komfort má recept na snižování nákladů za vytápění a ohřev teplé vody

Růst cen energií dělá mnoha stavebníkům i majitelům stávajících objektů nemalé starosti. Řešením, jak předejít zvyšování provozních nákladů na vytápění a ohřev vody, se v http://tvstav.cz/admin/article/index/id/2442#oblasti snižování energetické náročnosti již řadu let úspěšně zabývá specializovaná společnost TERMO KOMFORT, s. r. o.

Plošné temperační systémy pro rodinné domy, byty, budovy od FV Plastu

Ať už se staví nový objekt nebo je rekonstruován starý rodinný domek po pratetě, vždy stojí na prvním místě touha po co nejpříjemnějším vnitřním prostředí. Prvkem, který je nezbytný pro vytvoření vnitřního komfortu v dnešním slova smyslu, je bezpochyby kvalitní topný, případně i chladicí systém,...

REFLEX - to je dlouholetý výzkum a vývoj promítnutý do konkrétních sériových výrobků

v oblasti udržování tlaku, odplyňování a automatického doplňování. Nosným výrobním programem reflexu jsou expanzní systémy. Zejména v oblasti udržování tlaku, se současným odstraňováním rozpuštěného i volného plynu z otopných a chladicích soustav, je reflex nositelem špičkového řešení.

Co s čerpadlem v zimě?

Možná to bude znít banálně, ale stojí za to si říci pár slov o tom, jak zacházet s vodními čerpadly v zimním období. Voda a mráz se totiž nesnášejí. Led může čerpadlo poškodit nebo i zničit.

Naše čerpadla nacházejí široké uplatnění ve všech odvětvích průmyslu i v energetice

říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny pan Ing. Ivo Šimek, obchodní ředitel segmentu Industry společnosti Grundfos s.r.o.

Energeticky úsporná čerpadla Grundfos můžete nyní ovládat s pomocí mobilního telefonu

Bomba na poli energeticky úsporných čerpadel vybuchla ve čtvrtek 13.září v centrále společnosti Grundfos v Olomouci.

Novinka firmy Junkers - tepelná čerpadla Supraeco SAO vzduch/voda - vstupují na náš trh

Každoroční růst cen energií činí z témat spojených s jejich úsporami nejčtenější stránky novin a časopisů. Není divu. Vždyť kvůli tomuto trendu vzrostly náklady na provoz domácností v posledních letech o desítky procent.

Ekonomické vytápění rodinných domů – vsaďte na tepelná čerpadla!

Ruku na srdce, kdo z nás by si nepohrával s myšlenkou na dovolenou, prodloužený ví-kend či dokonce na to, dopřát si nové vybavení domácnosti. Jenže kde ušetřit, když vlast-níte rodinný dům, který je velkým „žroutem“ energie?

Tepelné čerpadlo Panasonic Aquarea T-CAP nabízí plný výkon i při teplotě -15 °C

Společnost Panasonic s hrdostí uvádí na trh vysoce výkonné tepelné čerpadlo typu vzduch-voda s označením Aquarea T-CAP. Novinka si udržuje svoji vynikající účinnost a vysoký topný výkon dokonce i při extrémně nízkých teplotách.

Výrobní program firmy Reflex je podložen dlouholetým vývojem

Reflex nabízí ve svém komplexním programu dlouholetý výzkum a vývoj promítnutý do konkrétních výrobků v oblastech:

Buderus = moderní systémy vytápění se zaměřením na alternativní zdroje energie

Značka Buderus je známa jako přední celosvětový dodavatel v oblasti tepelné techniky. V příštím roce oslaví Buderus 280 let od svého založení Johannem W. Buderusem.

Bezpečnost provozu čerpadel betonových směsí

Mobilní čerpadla betonu s integrovanými výložníky a další odvozené stroje (separátní výložníky, stacionární čerpadla apod.) jsou v průběhu provozování vystavena extrémnímu dynamickému namáhání, které souvisí s drsnými klimatickými podmínkami, obtížnými a nevyzpytatelnými podmínkami na staveništi a abrazí dopravovaným materiálem.

Funkce AUTOADAPT– budoucnost čerpání odpadních vod

Tradičně slabým místem ponorných systémů určených k čerpání odpadních vod jsou plováky, kabely, spínače nebo nefunkční elektrody. Právě tyto součásti jsou nejčastější příčinou poruch ponorných čerpacích systémů a způsobují tak růst provozních nákladů.

Na téma tepelná čerpadla s ing. Michalem Broumem

Tepelná čerpadla si za posledních 15 let prošla skutečnou evolucí, která zapříčinila, že dnes si můžeme pořídit vskutku kvalitní tepelné čerpadlo, s dlouhou životností. Více o kvalitách tepelných čerpadel a úsporách z toho plynoucích se zeptáme odborníka ing. Michala Brouma z firmy Regulus.

Tlakové stanice Wilo mají široké uplatnění

Stále se zvyšující požadavky na komfort dodávky pitné i užitkové vody nutí investory, stavebníky i uživatele čím dál více uvažovat o takzvaných automatických tlakových stanicích.

Energeticky úsporné technologie a systémy pro bydlení

Říká se, že po zdraví je pro většinu obyvatel druhou nejvýznamnější věcí bydlení. Zejména v poslední době se do popředí diskusí o bydlení dostává téma provozních nákladů. Týká se to i oken.

Nejčtenější články
Zobrazit nejčtenější články

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři