Finance

Společnost AŽD pomůže městům a obcím s vyřízením dotací na veřejné osvětlení

Dalších 120 milionů korun dostanou města a obce na rekonstrukce veřejného osvětlení. A to díky programům Ministerstva životního prostředí, či díky programu Ministerstva průmyslu a obchodu s názvem EFEKT. O dotace žádají právě nyní, do 31. října 2019.

Co je nyní výhodnější? Nájem bytu nebo hypotéka?

Růst cen bytů, který jsme zaznamenali v posledních dvou až třech letech zejména v Praze, ale i dalších klíčových městech České republiky, je skutečně markantní. Zatímco ještě v roce 2015 se cena za 1 m2 podlahové plochy bytu v Praze pohybovala na úrovní 48-50 tis. Kč, dnes se tato cena vyšplhala běžně mezi hranici 90-100 tis. Kč.

Dům za cenu bytu? Při současných cenách bytů v Praze je to hračka!

Ceny bytů zejména v našem hlavním městě začaly prudce stoupat přibližně ve druhém pololetí loňského roku. Bezesporu k tomu přispěly pozitivní stav a vyhlídky české ekonomiky, nízké úročení hypoték i nedostatek bytových projektů na území Prahy. Dalšími faktory mohou být bezpečnost a atraktivita Prahy jako takové, které mohou přitahovat investory z nejrůznějších částí světa.

Kdo může za neúspěch firem? Krize, konkurence, nevěrní zákazníci nebo sami podnikatelé?

Některé poradenské společnosti na neúspěchu podnikatelů chtějí profitovat. Firmy často svádějí svůj neúspěch na globální krizi, agresivní konkurenci či na přelétavé zákazníky. Málokterý podnikatel si však dokáže připustit, že za nezdarem mnohdy stojí on sám, protože problémy neumí řešit nebo se o to nesnaží. Ve většině případů však stačí jen dobrá rada. Ale od koho?

J.I.P. pro firmy s.r.o.: Intenzivní péče o prosperitu podniků

Existuje řada poradenských společností, které firmám nabízejí proškolení personálu a další „cenné rady“ pro zlepšení ekonomických výsledků a celkovou vnitrofiremní stabilizaci. Realita je však často taková, že poradci po proškolení dané problematiky vystaví fakturu a již se nestarají, zda si jejich poselství firma vzala k srdci a zda skutečně funguje, jak má.

MMR od února zastavuje podporu hypoték pro mladé

Ministerstvo pro místní rozvoj zastaví od 1. února podporu hypoték pro mladé u nově čerpaných úvěrů. Důvodem je pokles průměrné sazby úroků podporovaných hypotečních úvěrů pod pět procent.

Zahraniční investoři požadují zelené budovy

Investoři do realit stále častěji slyší na nálepku zelené budovy. Opatřování různých certifikátů ekologicky šetrných staveb pro developery znamená náklady, které jdou do stovek milionů korun.

Levnou hypotéku si můžete u banky zamluvit až tři čtvrtě roku předem

Lidé, kteří chtějí využít současných nízkých úrokových sazeb u hypoték, ale koupi bytu či domu plánují až na jaro či léto, se mohou domluvit na úvěru už nyní a jeho čerpání odložit. Podobně mohou postupovat i lidé, kterým letos končí období, po které měli pevně stanovenou úrokovou sazbu, tzv. fixace.

Výstavba nízkoenergetického projektu Nový Sedlec byla zahájena

V Sedlci u Líbeznic nedaleko Prahy byly zahájeny stavební práce na nízkoenergetickém projektu Nový Sedlec. Ten nabídne celkem 14 rodinných domů, které budou dokončeny v létě příštího roku.

Je čas využít zvýhodněné hypotéky

Stále váháte s koupí vlastního domu? Nevíte, jestli na něj budete mít dostatek finančních prostředků? Využijte aktuálně zvýhodněných úroků u hypotečních úvěrů!

Bydlete ve svém s Wüstenrotem

Myslíte si, že je váš vysněný domeček či byt nedostupný? Díky stále klesajícím úrokům u hypoték to již nemusí být pravda. Například ve Wüstenrot hypoteční bance úvěr pořídíte již za minimální úrokovou sazbu 3,99 % ročně.

Průzkum RSTS: Většina rodičů svým dětem spoří pomocí stavebního spoření

Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) ve spolupráci se servery Svět bydlení a Rodina.cz uspořádala průzkum na téma spoření pro děti. Ankety se zúčastnilo téměř sedm set respondentů.

Česká spořitelna zlevnila hypotéky

Česká spořitelna, největší banka v zemi podle počtu klientů, snížila úrokové sazby u hypotečních úvěrů. Základní úrokovou sazbu, od které se odvíjí cena hypoték, snížila o 0,3 procentního bodu na 4,59 procenta. Při využití dalších zvýhodnění mohou klienti u ČS získat hypotéku od 3,59 procenta ročně.

Fond bydlení zastavil přijímání žádostí o dotace na opravy domů

Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) pozastavil přijímání žádostí o úrokové dotace na opravy bytových domů z programu Nový panel. Letos přijal již 700 žádostí, na víc už ovšem tento rok nemá peníze. Letošní rozpočet na Nový panel pamatuje částkou téměř 1,1 miliardy korun.

Jak žádat o podporu z programu Zelená úsporám

Následující řádky obsahují kompletní návod, jak žádat o podporu z programu Zelená úsporám. Je určen především těm z vás, kteří jste ještě žádné úsporné opatření neprovedli. O podporu můžete samozřejmě žádat také po realizaci opatření, a to na investice, které splňují podmínky programu a byly dokončeny po 1. dubnu 2009.

Fond KB Akcent 2 - zajištěná investice s potenciálním výnosem 20 % již po 2 letech

V Praze 14. července 2010 - Komerční banka nabídne od 15. července 2010 investorům nový zajištěný fond KB Akcent 2, který zajišťuje 100 % investice ke dni splatnosti fondu (po 6 letech), aktivní způsob řízení portfolia a potenciální atraktivní výnos 20 % již po druhém roce v případě pozitivního vývoje podkladového koše aktiv.

ČSOB a Poštovní spořitelna podpořily 45 projektů

V rámci tzv. malých komunitních grantů rozdělily ČSOB a Poštovní spořitelna v tomto roce celkem 2 miliony korun. Ze všech přihlášených 481 žádostí bylo úspěšných 45 projektů. Dvě nezávislé komise tentokráte vybraly 20 projektů v Grantovém fondu ČSOB a dalších 25 projektů v Grantovém fondu Poštovní spořitelny.

1
Nejčtenější články
Zobrazit nejčtenější články

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři