Mitas rozšíří výrobu pneumatik do Holešova

Prodej pozemků pro novou továrnu na výrobu pneumatik společnosti Mitas v průmyslové zóně Holešov včera schválila rada Zlínského kraje na svém jednání.

Mitas rozšíří výrobu pneumatik do Holešova

Do roku 2014 zde společnost Mitas hodlá vybudovat závod na výrobu zejména zemědělských pneumatik. Investice ve výši jedné miliardy korun umožní společnosti soustředit na jedno místo výrobní zařízení a skladovací kapacity. V regionu Holešova společnost vytvoří 500 až 550 pracovních míst. Společnost provozuje ve Zlínském kraji ještě dva další výrobní závody, ve Zlíně a v Otrokovicích.

„Naše výroba je ekologická a splňuje evropské normy,“ uvedl Josef Křemeček, ředitel výrobních závodů společnosti Mitas ve Zlíně a v Otrokovicích. „Od investice v Holešově si slibujeme rozšíření výroby a zvýšení konkurenceschopnosti.“

Součástí investičního záměru je výstavba výrobního objektu, administrativního zázemí a skladovacích prostor. V první fázi projektu uvažuje Mitas o výstavbě výrobní haly o zastavěné ploše 21000 metrů čtverečních.

„Zlínsko je přirozená volba, protože tento kraj je tradiční českou Mekkou výrobců pneumatik,“ dodal Josef Křemeček. „Stavební práce v našem novém závodě budou zahájeny v roce 2012 po vydání stavebního povolení.“ S plným provozem se počítá v roce 2014.

Společnost Mitas je součástí divize pneumatik CGS Tyres.  Divize CGS Tyres je předním evropským výrobcem zemědělských, průmyslových a motocyklových pneumatik s ročním obratem kolem osmi miliard korun. Zemědělské pneumatiky uvádí na trh pod vlastními značkami Mitas a Cultor a na základě exkluzivní licence též pod značkou Continental. Pro ostatní druhy pneumatik používá značku Mitas.

Fotogalerie

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři