Nová generace pěnového polystyrenu zažívá v českém stavebnictví boom

Producenti suroviny pro výrobu tepelně izolačních desek z pěnového polystyrenu (EPS) vyvinuli zcela novou generaci materiálů na bázi nanotechnologie.

Nová generace pěnového polystyrenu zažívá v českém stavebnictví boom

Tyto materiály, jejichž barva je zpravidla stříbro šedá, mají až o 20 % lepší tepelně izolační vlastnosti než klasický (bílý) EPS.

Jedná se o EPS s přídavkem velmi jemného grafitového prášku, který slouží jako absorbér infračerveného záření. Tím, že grafitový prášek částečně pohlcuje a zároveň i odráží složku šíření tepla způsobenou infračerveným zářením (zelená křivka viz Graf 1), dochází k jejímu snížení. V důsledku toho se sníží celkový součinitel tepelné vodivosti a podstatně se zlepšuje tepelná izolace. Šedý polystyren je ideálním izolačním materiálem pro nízkoenergetické a pasivní domy a díky svým nadstandardním izolačním vlastnostem se jeho spotřeba rok od roku zvyšuje.

V praxi to znamená, že při použití stejné tloušťky izolace dosáhneme až o 20 % lepší izolační vlastnosti, než má klasický bílý EPS. Tento nový tepelně izolační materiál umožní stavebníkům dle požadavku buďto zvýšit izolační parametry konstrukce při zachování tloušťky izolace nebo zmenšit tloušťku konstrukce při dosažení stejných tepelně izolačních parametrů.

Fotogalerie

Doporučujeme
● Přídavek jemného grafitového prášku, který slouží jako absorbér infračerveného záření.
● O 20% lepší izolační vlastnosti než bílý EPS.

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři