Zázemí rakouského lyžařského střediska Sölden Vás jednoduše uchvátí

Pokud bychom kolemjdoucím položili anketní otázku, co si představí, když se řekne Rakousko, pak by v drtivé většině odpovědí bezesporu nechyběla zmínka o zdejších horách Alpách. Nebylo by to asi žádným velkým překvapením. Vždyť Rakousko je zemí zaslíbenou všem milovníkům lyžařského sportu.

Zázemí rakouského lyžařského střediska Sölden Vás jednoduše uchvátí

Důvod je jednoduchý. Vysoko položená lyžařská střediska nabízí v zimních měsících i přes rostoucí vliv globálního oteplování téměř vždy dostatek sněhu a tím ideální podmínky pro lyžování.

Co však dělá z Rakouska skutečně lyžařskou velmoc, nejsou zdaleka jen fantasticky upravené sjezdovky nebo dokonale fungující vleky, ale i další kvalitní služby, díky kterým se zde sjíždí zájemci o lyžování z celého světa. Potvrdila to i naše návštěva lyžařského střediska v Tyrolských alpách – Söldenu.V nadmořské výšce 1377m nás přivítalo úhledné vysokohorské město, kde bylo vše uzpůsobeno tak, aby se lyžař nesetkal s žádným problémem. Bez chyby fungovala městská hromadná doprava a samozřejmě skibusy pro lyžaře, jejichž zastávky logicky končily u dvou hlavních kabinových lanovek vedoucích k vysokohorským sjezdovkám – Giggihoch a Gaislachkogel. Nechyběly zde specializované prodejny s lyžařským vybavením, lyžařské školy, supermarkety, benzinky a samozřejmě také řada vyhlášených restaurací a barů.


Nás však zaujala jiná, neméně důležitá věc. Bylo jí ubytování v apartmánovém domě s názvem Rezidence Alp Deluxe. Teprve zde člověk naplno pochopil, že soutěžit s Rakušany v oblasti služeb pro lyžování je téměř nemožné. V apartmánovém domě bylo o návštěvníka – lyžaře – postaráno do posledního detailu. V podzemí se nacházely prostorné garáže s výtahem vedoucím přímo do prostoru recepce. Naproti výtahu byla umístěna lyžárna s moderními pojezdovými regály na lyže, tyčky a lyžáky. Vlevo od vstupu byla situována restaurace, která sloužila zejména k podávání snídaní.

Nás přivítal prostorný apartmán s vnitřní dispozicí 3+kk. Naproti vstupu byla umístěna ohromná šatna, kde se snadno vešly všechny kufry, lyžařské bundy, přilby a další například vlhké věci po lyžování. Vlevo od dveří se nacházela plně vybavená kuchyně, jídelní kout pro šest lidí a obývací místnost s televizí a elektrickým krbem. Každá z ložnic byla spojena s nadstandardně vybavenou koupelnou, ve které nechyběly vana a sprchový kout, designové umyvadlo a obklady nové generace. Z ložnice i obývací místnosti vedl přímý vstup nadrozměrnými posuvnými dveřmi – HS portály na terasu s posezením.

Veškeré vybavení apartmánu bylo jednoduché a robustní tak, aby odolalo dlouhodobému užívání. Kupříkladu podlahy byly zhotoveny z vysoce odolných PVC lamel, které jsou téměř nezničitelné a navíc umožňují snadný přenos tepla z podlahového vytápění.

V posledním nadzemním patře objektu bylo umístěno parádní wellness centrum s infrasaunou, finskou saunou, sprchami, sociálním zázemím a rozsáhlou odpočívárnou. Ta skýtala díky prosklené fasádě úžasný pohled na město. Zcela nevšední způsob osvěžení milovníkům sauny však nabízel na střeše umístěný bazén. Ten jen dále umocnil výjimečný pocit z pobytu v tomto ubytovacím zařízení.

A co říci závěrem? Sölden a jeho okolí toho nabízí samozřejmě ještě mnohem více. Na hoře Gaislachkogel v nadmořské výšce 3058m je umístěna restaurace a kavárna s názvem ICE Q v níž byly natáčeny scény dosud posledního ze série filmů s akčním hrdinou Jamesem Bondem. V těsném sousedství této restaurace je vybudováno i monumentální muzeum Jamese Bonda, kde se můžete seznámit s historií vzniku filmu, jeho hlavními představiteli a samozřejmě zde nechybí ani maketa letadla z filmu Spectre, která se proháněla nad zdejšími horami.

Pro ty, kteří by snad byli až příliš vysíleni lyžováním nebo je postihla velká nepřízeň počasí je možné navštívit rozsáhlý aquapark v nedalekém Längenfeldu, s řadou vyhřívaných bazénů, vodních atrakcí a saunovým světem, který leží pouhých 15km od Söldenu.

Zkrátka věřte, že o Vás bude dokonale postaráno. Sölden Vás jednoduše uchvátí a už Vás nepustí. Budete se sem chtít vždy znovu a znovu vracet. Stejně, jako my.

 

Ivo Románek

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři