Spolehla jsem se na radu pracovníků koupelnového studia Elements a nyní si koupelnu užívám

Dosažení nejvyššího standardu a komfortu bydlení. Tak by se daly v krátkosti charakterizovat očekávání potenciálních stavitelů rodinných domů. A je tomu skutečně tak. Konec konců proč vlastně stavět rodinný dům, pokud by jeho obyvatelům neměl poskytovat velkorysý prostor, pohodlí a to nejlepší zázemí?

Spolehla jsem se na radu pracovníků koupelnového studia Elements a nyní si koupelnu užívám

Tento přístup zvolili i stavitelé rodinného domu na Ostravsku. Ti si během dvou let v klidné čtvrti na okraji velkoměsta vybudovali prostorný a krásně řešený bungalov. Každá místnost v domě působí vzdušně i útulně zároveň. Je zde dostatek přirozeného světla a patřičná pozornost byla věnována každičkému detailu.

To platí i o jedné z nejdůležitějších místností v domě, kterou je koupelna. Tu navštíví každý z jeho obyvatel i několikrát denně, ať již se jedná o osobní hygienu nebo jen prostý oddych či relaxaci. Již při vstupu do ní nás překvapila její velikost, praktické uspořádání a ohromující příliv denního světla. Pocit světla a čistoty ještě více umocňovaly bílé velkoformátové keramické obklady opatřené lesklou glazurou. Po obvodu byla velká bílá plocha stěn koupelny decentně rozčleněna tmavě hnědými listelami, do nichž bylo nápaditě vsazeno i velké zrcadlo nad umyvadlem. Oblé tvary a materiálové provedení umyvadla úzce navazovaly na další sanitární keramiku v koupelně, kterými jsou závěsná toaleta a bidet. Lesklý a velmi hladký povrch umyvadla navíc účinně brání ulpívání nečistot, což usnadňuje jeho údržbu.

Krásným solitérem, který koupelnu svým tvarem výrazně oživuje a vnáší do ní pohyb, je vana ve tvaru lichoběžníku. Volný konec vany se směrem ke vstupu do koupelny zužuje a poskytuje tak pohodlnější a bezpečnější přístup jak do samotné vany, tak i k bidetu a toaletě.

Pokud jsme však něco majitelům domu skutečně záviděli, pak to byl sprchový kout. Ten je řešen jako bezbariérový s odtokovým žlábkem v podlaze. Opláštění koutu je provedeno z bezpečnostního transparentního skla. Rám koutu je z nerezové oceli a kování koutu je provedeno v chromu. V chromu jsou zvoleny také všechny baterie v koupelně. Ve sprchovém koutu a u vany byly instalovány podomítkové baterie, u umyvadla je osazena baterie stojánková. Pamatováno bylo i na dostatek úložných ploch na uložení ručníků, mýdel a dalších potřeb osobní hygieny. K těmto účelům slouží dvě koupelnové skříňky, z nichž jedna je umístěna na stěně vedle umyvadla a druhá za dveřmi u sprchového koutu. Samotné skříňky i jejich dvířka jsou provedeny ve vysokém lesku, takže velmi dobře ladí jak s glazovanými obklady, tak i povrchy umyvadla, vany a dalších předmětů sanitární keramiky v koupelně. O dokonalou tepelnou pohodu se v koupelně stará teplovodní podlahové vytápění značky Cosmo. To je doplněno praktickým bílým koupelnovým radiátorem na sušení vlhkých ručníků.

Nedalo nám to a majitelky domu, paní Jany jsme se zeptali, zda-li jí s výběrem koupelnového vybavení někdo pomáhal. Ta k tomu říká: „Veškeré vybavení koupelny včetně obkladů jsem pořídila takříkajíc „z jedné vody na čisto“ v koupelnovém studiu Elements v Ostravě. Jejich služby mi doporučila topenářská firma, která realizovala topný systém v domě. Spojila jsem se s pracovníky studia v Ostravě a domluvila si s nimi schůzku. Pak již šlo vše jako po drátkách. Vybrala jsem si zde jak obklady, tak i vanu, sprchový kout, umyvadlo, toaletu, bidet a baterie. Přiznám se, že jsem se pracovníky studia nechala přemluvit na dražší bezbariérový sprchový kout s odtokem do podlahy. Jejich radu nyní oceňuji při každodenním využití sprchového koutu. Přístup do něj je skutečně naprosto přirozený, bezpečný a pohodlný“, dodává paní Jana s úsměvem.

Jak vidno z příběhu paní Jany, funkčnost, krásu a bezchybnou funkci své koupelny nyní oceňuje při jejím každodenním užívání. Bezesporu je tak tomu i proto, že se spolehla na zkušenosti a odbornou erudici pracovníků koupelnového studia Elements.

Spojte se s nimi i Vy! Pokud plánujete rekonstrukci či realizaci nové koupelny, pomohou Vám docílit výsledek, který bezezbytku splní Vaše očekávání.

 

Ivo Románek

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři