Zeppelin a stroje Caterpillar se představí na veletrhu Bauma 2019

Po třech letech je tu opět stavební veletrh Bauma. A Zeppelin se svou prezentací stavební techniky Caterpillar patří opět mezi největší vystavovatele.

Zeppelin a stroje Caterpillar se představí na veletrhu Bauma 2019

Největší svátek stavební techniky, veletrh Bauma 2019, otevře návštěvníkům své brány 8. dubna. Žluté stroje Caterpillar společnosti Zeppelin samozřejmě nebudou chybět. Již tradičně jim bude v Mnichově věnována výstavní hala B6. Zde budou k vidění horké novinky i osvědčená technika. Těšit se můžete na poslední trendy v oblasti kybernetiky i poctivou techniku. Na stánku Caterpillar bude na návštěvníky čekat obří dampr Cat 777 a k němu adekvátní nakladač Cat 988K XE. Svou prezentaci připraví v rámci venkovní expozice i půjčovna strojů Zeppelin Rental, dále na veletrhu najdete Energetické systémy Zeppelin a svůj stánek tu bude mít i německý Fahrerclub Caterpillar.

Cat D6 XE s novým pohonem

Jednou z novinek na letošním stánku Caterpillar bude i nový dozer D6 XE. Dozery řady D6 patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější stroje tohoto typu, proto je to právě řada D6, která jako jedna z prvních dostává nejen nové logo, ale i celou řadu inovativních technologií a vylepšení. Tím hlavním je zcela nový druh pohonu. Namísto tří nebo čtyř převodových stupňů tu totiž nenajdete převodovku žádnou. Místo převodovky je tu  pouze generátor a dál už nic, žádné hřídele, žádné převody. Mezi hnacími koly se potom usídlil elektromotor. Dieselový agregát Cat C9.3B slouží k výrobě elektřiny, která pohání celý stroj.

Minirýpadla 7–10 tun a jejich přelomové ovládání

Další novinkou letošní Baumy je nová řada minirýpadel ve třídě od sedmi do deseti tun. I tyto stroje doznaly oproti předchozí generaci mnoho drobných a jedno velké vylepšení. Mezi ty drobné můžeme zařadit například vylepšený klimatizační systém přetlakové kabiny či velkou obrazovku, na které jsou zobrazovány nejrůznější provozní údaje, ale i obraz zpětné kamery. Tou velkou novinkou je však ovládání nových minirýpadel. Ovládací páky byly zcela nahrazeny joysticky, práce se stroji je tak ještě snazší a přesnější.

Cat 340F UHD s dosahem až 21 metrů


Součástí stánku Caterpillar bude prezentace rýpadel nové řady NGH, k vidění bude i dlouho očekávané dvoucestné rýpadlo Cat M323F RR nebo impozantní Cat 340F UHD s dosahem přes 21 metrů.

Veletrh BAUMA proběhne od 8. dubna do 14. dubna 2019 v německém Mnichově a Zeppelin CZ vás na něj srdečně zve!

Fotogalerie

Cat 340F UHD s dosahem až 21 metrů
Firma

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři