Nový rok 2018 začíná a bude ve znamení stavebních výstav

Rok 2018 právě odstartoval. Před sebou máme svátky téměř nezkrácený pracovní měsíc, a dá se tedy očekávat, že vstup do něj bude opravdu velmi rychlý.

Nový rok 2018 začíná a bude ve znamení stavebních výstav

To se týká i stavebnictví, kterému nyní nahrává prozatímní teplá zima. Nicméně řada firem i výrobců stavebních hmot směřuje do tohoto období spíše provádění organizačních změn, technologických a technických školení, dokončení strategických plánů či zvažování své účasti na odborných výstavách.

V letošním roce se jich v ČR i v zahraničí uskuteční hned několik. Již tradiční první výstavou v roce je ostravská Infotherma. Její  25. pokračování se uskuteční na ostravském výstavišti Černá Louka ve dnech 22. 1. – 25. 1. 2018. Výstava si za toto období vydobyla pozici největší regionální stavební výstavy a její návštěvnost je již tradičně velmi vysoká. Letos je zaměřena na využití alternativních zdrojů energií.

Příznivci dřevostaveb si přijdou na své ve dnech 1. - 4. 2. 2018, kdy se na výstavišti v pražských Holešovicích uskuteční stejnojmenná výstava Dřevostavby.

Na přelomu února a března, konkrétně ve dnech 27. 2. – 2. 3. 2018 proběhne výstava vytápění, klimatizace, měřicí, ventilační a sanitární techniky Aquatherm Praha. Dějištěm výstavy je výstaviště v pražských Letňanech.


Elektrikářům a dodavatelům energetických či elektronických systémů patří termín 20. - 23. 3. 2018. To se uskuteční  26. pokračování Mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení s názvem AMPER. Místem konání se stane Výstaviště Brno.

Jednou za dva roky se koná také odborná výstava se zaměřením na výplně stavebních otvorů s názvem FENSTERBAU FRONTALE na výstavišti v německém Norimberku. Také letos zde své novinky představí řada výrobců oken, dveří, garážových vrat či hliníkových fasádních systémů. Výstava bude zahájena 21. 3. 2018 a skončí 24. 3. 2018.

Dny 25. 4. – 28. 4. 2018 se ponesou ve znamení brněnských Stavebních veletrhů. Uvidíme, zdali se organizátorům výstavy podaří zvýšit počet vystavovatelů i návštěvníků a vrátit jí tak alespoň částečně původní lesk a prestiž.

Krátce po polovině září se uskuteční na výstavišti v pražských Letňanech dnes již svým rozsahem, obsazením i návštěvností největší stavební výstava v ČR - FOR ARCH 2018. Výstava je orientována zejména na koncové stavitele rodinných domů. Termín jejího konání je ve dnech 18. 9. - 22. 9. 2018.

Poslední velkou odbornou akcí bude tradiční Silniční konference. Ta se zabývá problematikou dopravních staveb a proběhne ve třetím říjnovém týdnu. Schází se zde každoročně kompletní sestava investorů i firem působících v tomto oboru, aby probrali úskalí i další možnosti rozvoje naší silniční a dálniční sítě.

Samozřejmě se v průběhu roku koná i řada menších výstav regionálního významu. Nicméně hlavní pozornost odborné veřejnosti se bezesporu soustředí na akce ve výše uvedených termínech.

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři