Nový úsek dálnice D3 postaví EUROVIA CS

Stavební skupina EUROVIA CS podepsala smlouvu s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR (ŘSD ČR) na stavbu dalšího úseku dálnice D3. Práce na trase Ševětín – Borek firma zahájí po předání staveniště investorem. Investorem projektu za 933 mil. korun je ŘSD ČR.

Nový úsek dálnice D3 postaví EUROVIA CS

V rámci stavby na tomto více než 10 km dlouhém úseku proběhne rozšíření stávající silnice I/3 na šířkové uspořádání dálnice. Kromě toho zde vznikne 5 nových mostních objektů, z toho jeden ekodukt, dvě mimoúrovňové křižovatky a téměř 1 800 m protihlukových stěn. Stavební práce budou trvat 48 měsíců.

Práce navážou na již probíhající stavbu D3 0309/I Bošilec – Ševětín a končit budou na 128,100. km, kde pokračuje další stavba na dálnici D3 0309/III Borek – Úsilné, kterou realizuje sdružení EUROVIA CS a STRABAG. Skupina EUROVIA CS působí také na další rozestavěném úseku dálnice D3, a to 308C Veselí n. Lužnicí – Bošilec.

Dálnice D3 propojuje hlavní město a oblast středních Čech s jižními Čechy, kde napojuje Táborsko a Českobudějovicko na dálniční síť a síť rychlostních silnic. Trasa je součástí hlavního mezinárodního silničního tahu s označením E55, který vede ze Skandinávie přes Německo, Česko, Rakousko a Itálii do Řecka. Dálnice D3 rovněž patří do doplňkové sítě evropských dopravních koridorů.

Základní informace o stavbě:
Název stavby: D3 0309/II v úseku Ševětín – Borek
Investor: ŘSD ČR
Zhotovitel: EUROVIA CS
Doba výstavby: podzim 2016 – podzim 2020
Cena díla: 933,223 mil. Kč bez DPH

Fotogalerie

Firma

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři