Vakuové manipulátory HH-Intellitech nyní i do těžkého terénu hrubé stavby

Společnost HH-Intellitech byla založena v Dánsku v roce 2006. Ve vzájemné spolupráci s budoucími uživateli vyvinula firma vlastní zařízení, která umožňují snazší, efektivnější a bezpečnou práci s těžkými deskovými materiály, především se sklem.

Vakuové manipulátory HH-Intellitech nyní i do těžkého terénu hrubé stavby

Vakuové manipulátory si našly své zákazníky nejprve na západoevropských trzích. Na českém a slovenském trhu zastupuje značku společnost ROTHLEHNER pracovní plošiny. V současné době je k dispozici českým a slovenským zákazníkům ucelená řada všech produktů HH-Intellitech. Předvedení nebo zapůjčení techniky je možné z centrály v Praze Horní Počernicích nebo ze střediska v Nitře.

Rozšíření modelové řady o manipulátor vhodný do terénu
V průběhu září 2015 se rozšířilo portfolio vakuových manipulátorů o model GL550. HH-Intellitech tak ve spolupráci se zákazníky vyvinul první manipulátor vhodný pro práce v těžkém terénu. Základem jsou výkonné motory pro dobrou trakci v terénu, pro manipulaci je využit osvědčený patentovaný koncept unikátní 3D manipulační hlavy. Stroj je vybaven dálkovým ovládáním a dálkovou servisní diagnostikou. GL 550 je robustní všestranný vakuový manipulátor, který je schopný pracovat s břemeny do 550 kg až do výšky 4 metrů ve všech směrech a v terénních podmínkách. Průjezdná šířka stroje činí 1450 mm i s upnutým břemenem nebo 850 mm bez břemene. Hydraulický proporcionální systém 3D hlavy zajišťuje velmi jemnou manipulaci s milimetrovou přesností a s velmi pomalým chodem.

Stroj je osazen akumulátory s dostatečnou kapacitou pro práci, vydrží až 16 hodin na jedno nabití. Vestavěný výkonný dobíječ je schopný dobít baterie na 100 % v průběhu 5 hodin. V praxi je tedy možné přes den pracovat i ve dvou směnách a přes noc stroj dobít.

Dále nově manipulátor GL550 nabízí zefektivnění při manévrování s materiálem. Konstrukce ramen umožňuje zdvih břemen ve svislé poloze, tedy paralelně s fasádou objektu a to automaticky bez složitého dorovnávání upnuté desky.

Co tedy GL550 umožní? Jednoduše, bezpečně a bez námahy v terénu zvednete břemeno o hmotnosti až 550 kg do výšky 4 m. Může se jednat o okna, skleněnou desku, těžké protipožární dveře, fasádní desku nebo betonové či kamenné prvky a obklady.

GL550  je možné vyzkoušet nebo si zapůjčit v naší centrále v Horních Počernicích nebo v naší centrále pro Slovensko v Nitře.
Hlavní předností při nasazení vakuových manipulátorů je zvýšení produktivity práce a bezpečnosti při manipulaci s těžkými břemeny. Pokud se podíváme pouze na ekonomickou výhodnost pořízení produktů HH-Intellitech, mají nadprůměrnou návratnost investice. Zkracují čas pro kompletaci zakázky, náklady na lidskou práci a snižují významně množství rozbitého materiálu. Práce s vakuovými manipulátory je rychlejší, přesnější a pro pracovníky méně namáhavá. Přináší tak majitelům firem významnou konkurenční výhodu, která je patrná při každé jednotlivé instalaci skla, sádrokartonu nebo desek obvodového pláště.

Ke všem strojům HH-Intellitech zajišťujeme servis a dodávku náhradních dílů. Obracejte se na nás, rádi Vám poradíme s nasazením vakuové techniky HH-Intellitech na Vašich zakázkách.

Marek Tomášek
www.hh-intellitech.cz

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři