Revoluční pohon stínicí techniky pro uzavřené fasády

Moderní fasáda je dnes již důležitou součástí komplexního systému budov. Důležitým bodem celého systému je také správná stínicí technika. Dávno se již ale nejedná pouze o samotnou regulaci slunečního záření. Správná stínicí technika musí nyní splňovat mnoho požadavků a být připravená na všechny sezónní a klimatické výkyvy počasí.

Revoluční pohon stínicí techniky pro uzavřené fasády

Prvním požadavkem na stínicí techniku je její schopnost optimální kontrolovatelnosti denního světla. Tím je zajištěno neoslňující pracovní prostředí s dostatkem světla a transparentnosti. Zároveň ale také brání přímému slunečnímu záření. S různými nastaveními může být zajištěna i diskrétnost práce a stejně tak omezen vizuální kontakt s okolním světem. Dalším důležitým bodem je spotřeba energie. Obzvláště velké, skleněné okenní tabule způsobují v létě extrémní přehřátí a v zimě velké tepelné ztráty, což výrazně ovlivňuje náklady na energie. Při použití správné stínicí techniky mohou být náklady na energie sníženy na minimum. Z důvodu funkčnosti, údržby a estetiky se mnoho výrobců okenních systémů nyní rozhoduje pro použití uzavřené fasády, čímž je možné všechny tyto požadavky optimálně splnit.

Aby byl tento problém výrobců okenních systémů usnadněn, přišla německá společnost Geiger Antriebstechnik GmbH a Co. KG z Bietigheim-Bissingenu s jedinečnou novinkou. Jako řešení pohonu stínicí techniky u uzavřené fasády vyvinula společnost Geiger nový, bezpečný a spolehlivý systém pohonu. Systém byl navržen tak, aby byl instalován mimo fasády, a to zejména mimo uzavřené fasády (CCF closed cavity facade). Místo montáže je totiž vzhledem k podmínkám montáže a jednoduchosti údržby velice důležité. Nové řešení pohonu od Geiger je k dispozici v sérii a je revolucí na trhu. Kromě tohoto systému pohonu byly zároveň vyvinuty i další doplňky v oblasti řízení budov.

Podrobnosti naleznete na www.geiger-antriebstechnik.de.

Gerhard Geiger GmbH & Co. KG
Schleifmühle 6, D-74321 Bietigheim-Bissingen
telefon: +49 (0) 71 42 / 938-0, fax: +49 (0) 71 42 / 938-230
e-mail: info@geiger.de, Internet: www.geiger.de

Firma

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři