Darwin by měl radost…

Fakt, že vše je předmětem vývoje, který je ovlivňován vnějšími podmínkami, je základním postulátem současného chápání světa. Stejným zákonitostem podléhají i profilové systémy firmy profine GmbH, které se na trzích etablují pod značkami KBE, Kömmerling a Trocal.

Darwin by měl radost…

Nový profilový systém se stavební hloubkou 76 mm definitivně vykročil ze slepé uličky dlážděné počtem komor, tloušťkou stěn a jinými muzeálními relikty a posunuje techniku profilových systémů do zcela nové úrovně technických, estetických i užitných vlastností.

Profilový systém se stavební hloubkou 76 mm a jeho přednosti
Jedná se o platformový modulární systém s vnitřní konstrukcí optimalizovanou pomocí FEM (metoda konečných prvků). Výsledkem jsou hodnoty tepelné izolace spojené se statickým potenciálem a tvarovou stálostí, které jsou standardními systémy nedosažitelné. Systém je navržen jako dvouřadový se separátními systémy s dorazovým a středovým těsněním funkční spáry. Již základní, konvenčně vyztužený systém s dorazovým těsněním dosahuje při plném vyztužení hodnoty prostupu tepla Uf = 1,1 W/m2K, středový systém pak Uf = 1,0 W/m2K. Systém je dodáván kromě barvy bílé i ve 44 barevných fóliích s dekorem dřeva či v různých RAL barvách. Systém je dostupný v několika upgradech. Prvním je opláštění hliníkem. Ve druhém je také použitý také hliník, ale ve formě hliníkové výztuže. Tato varianta nabízí prostupnost tepla neuvěřitelných (Uw = 0,7/m2K). Třetím upgradem je doplnění standardního okna vnějším křídlem s dalším jednoduchým zasklením a instalace žaluzie do vzniklého prostoru – AddOn. Jak je z uvedeného patrné, na stavební hloubce 76 mm se podařilo realizovat výkon, který na trhu v současnosti nemá konkurenci. Spojení nejvyšší tepelné a akustické ochrany se statickou tuhostí a tvarovou spolehlivostí oken a dveří bez omezení barevného ztvárnění je naprosto ojedinělé. A to je teprve začátek…

Autor: Ing. Petr Špiroch
Fotografie: Archiv firmy profine GmbH
www.profine-group.cz

Fotogalerie

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři