Jeřáby musí jet, krize - nekrize

Pronájem věžového jeřábu se dnes vyplatí i na menších dopravních stavbách

Jeřáby musí jet, krize - nekrize

Nájem věžových jeřábů v nových podmínkách
Přední nájemce věžových jeřábů v České republice JVS (Jeřábový a výtahový servis, s.r.o.) otevřel pobočku na Slovensku a pokračuje dál v realizaci plánu, který má zajistit maximální adaptaci na stav stavebnictví ve střední Evropě.

Zvyšování kvality služeb
JVS se specializuje na pronájem věžových jeřábů a komplexní služby s tím spojené, včetně kvalifikovaných montáží, servisu, optimalizace a vyprojektování umístění jeřábu, revize a školení. Kvalita servisu je zajišťována pravidelnými školeními všech servisních techniků ve výrobním závodě Liebherr a interními školeními JVS.
"Nedávno jsme provedli benchmarking kvality služeb s partnerskými firmami v Evropě. Výsledky této studie prokazují v mnoha oblastech vysokou kvalitu našich služeb, v ostatních stanovují laťku pro zlepšení a inovaci," tvrdí Tomáš Vacek.
Kvalitou mechanizace se JVS řadí na přední pozice v Evropě: poskytuje jeřáby Liebherr se zaměřením na samostavitelné jeřáby s frekvenčními měniči, které zajišťují až 3x nižší cenu za dopravu a montáž, 2x nižší náklady na spotřebu elektrické energie a díky nízkému stáří jeřábů téměř 100% spolehlivost. V roce 2008 byl úplně obnoven park nákladní dopravy a v roce 2009 byly zajištěny nové pojízdné dílny všem servisním technikům v regionech. Zároveň v současnosti firma provádí investice do nových servisních lokalit na území ČR a SR, které umožní rychlejší servis a reakci na požadavky zákazníků. "Věříme, že tato obnova a neustálá profesionalizace nám umožní se odlišit od stávající nabídky na trhu pronájmu jeřábů.”

xpanze na nové trhy
Pro zajištění maximálního využití firemních zdrojů provedli v JVS několik expanzních kroků: otevření půjčovny na Slovensku, akviziční činnost v Rakousku, Německu a Polsku, dále pak rozšíření na trh staveb infrastruktury, vč. dopravních staveb.
V oblasti dopravních staveb JVS pronajímá věžové jeřáby na stavbách dálničních mostů, speciálních mostů a nadjezdů na několika lokalitách v České republice. To je dnes možné hlavně díky nižším nákladům na nájem věžových jeřábů a jejich minimální spotřebu. Výsledkem expanze je 95% využití jeřábů JVS v období od listopadu 2008 do března 2009, které běžně bývají nejhoršími měsíci v roku.

Reakce na aktuální poptávku
V současné době kladou klienti JVS velký důraz na vysokou kvalitu služeb za minimální cenu. "Proto jsme snížili dobu pro servisní zásah na dobu dojezdu z našich nejbližších servisních míst, tzn. že v případě poruchy jsme schopni provést opravu ihned jakmile nás jeřábník o této závadě informuje. Velké množství rychlých analýz provádíme telefonicky s námi proškolenými jeřábníky, takže jedeme na stavbu připraveni."
"Děláme hodně pro snížení nákladů klienta na pronájem věžových jeřábů. Ve velké míře se toto snižování cen promítá do našich cen, tedy strategických plánů pro nákup strojů. Zároveň se snažíme zvyšovat utilizaci jednotlivých zaměstnanců firmy". Dopravu v JVS také provádějí převážně s vlastními prostředky.
Díky kvalitnímu finančnímu řízení se daří firmě udržovat stabilní růst ve výnosech y/y, které např. v lednu/únoru 2009 dosáhly téměř 25% růstu proti stejnému období minulého roku. Celkově byla hodnota firmy v roce 2008 zvýšena na 156 %, výnosy na 150 % roku 2007. "Takový růst ovšem nelze očekávat v roce 2009 nebo 2010. Oživení ekonomiky neočekáváme už v roce 2009 a to reflektuje také naše plány pro další velké investice"

Formování firemní kultury
JVS je řízena rodinným managementem. Firmu založil Antonín Vacek, který donedávna firmu řídil a v současnosti drží pozici hlavní podpory pro získání významných zakázek. Vedení firmy představují synové Tomáš a Petr Vacek, kteří nastoupili do JVS po úspěšných kariérách v nadnárodních společnostech. Tomáš Vacek dříve pracoval jako hlavní strategický poradce pro restrukturalizaci a "performance improvement" významných bank a pojišťoven Čech, Slovenska a Slovinska. Petr pracoval jako strategický poradce velkých výrobních, stavebních a energetických firem v Evropě a v Kanadě.
"Zkušenosti, které jsme oba získali proměnou větších firem, se snažíme uplatnit v řízení JVS. Chceme z JVS udělat největší půjčovnu věžových jeřábů ve střední Evropě. Máme pro to dobré předpoklady; firmu jsme převzali ve velmi dobrém stavu. Restrukturalizaci firmy jsme nastartovali posilováním firemní kultury, protože tu považujeme za základ pro naši další expanzi a růst."

Vize
"Věřím, že do 20 let stavební firmy přestanou vlastnit věžové jeřáby stejně jako je tomu dnes u velkých mobilních jeřábů. Už dnes se to většině stavebních firem vyplatí. Udělali jsme kroky tímto směrem a budeme dál tuto vizi levných pronájmů věžových jeřábů podporovat," konstatuje na závěr Tomáš Vacek.


JVS - Jeřábový a výtahový servis, s.r.o.
tel.: 603 267 889, fax: 577 922 212
e-mail: info@jvsjeraby.cz, www.jvsjeraby.cz
www.jvszeriavy.sk, www.jvscranes.com

Fotogalerie

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři