Gascontrol Group proniká na zahraniční trhy

Havířovská společnost GASCONTROL získala další významnou zahraniční zakázku. Stala se vítězem tendru na dodávku osmi plynových regulačních stanic pro rumunský Transgas. Plánuje také letos prorazit do západní Evropy.

Gascontrol Group proniká na zahraniční trhy

Na zakázce pro rumunský Transgas už GASCONTROL pracuje, od října probíhají projekční práce a v únoru bude 8 stanic o výkonech od 250 do 2.500 m3/hod. dodáno do Rumunska. „Rumunsko je perspektivním trhem pro plynárenské technologie, má více než 80% roční spotřeby plynu ze svých zásob, ale není snadné se na tento trh dostat a konkurovat místním subjektům,“ uvedl Mieczyslaw Molenda, zakladatel a vlastník společnosti GASCONTROL.

Dodávky regulačních stanic plynu a plynovodů patří mezi hlavní činnosti společnosti GASCONTROL už od roku 1992. Firma zajišťuje komplexní dodávky staveb, od přípravy návrhů řešení, přes projekci, výrobu a montáž včetně funkčních a tlakových zkoušek, až po revize, stavební úpravy a zpracování dokumentace k předání díla. Provádí také rekonstrukce stávajících stanic. Regulační stanice slouží k redukci tlaku plynu při přechodu z vysokotlakého systému do systému o nižším tlaku.

Firma GASCONTROL chce letos proniknout i do západní Evropy. „V Německu se plánují velké investice do modernizace plynárenských sítí a toho bychom rádi využili,“ uvedl Milan Slamečka, obchodní ředitel společnosti.

Mezi největší dosavadní zahraniční úspěchy havířovské firmy patří stavba speciálního energo-centra v ruském Soči v roce 2013. Trigenerační zařízení, které vyrábí pro nově vybudovaný administrativně – obchodní komplex elektřinu, teplo i chlad s minimálním dopadem na životní prostředí, patří k nejmodernějším na světě. V tomto projektu byly použity unikátní plynové turbíny americké výroby, podobné těm v leteckých motorech.

Společnost GASCONTROL má zastoupení v Polsku a na Slovensku, dlouhodobě spolupracuje také s Estonskou plynárenskou společností.

http://www.gascontrol.cz

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři