Moderní systémy pro ochranu průmyslových podlah

Obchodní společnost TECONS, spol. s r. o. působí na trhu v České republice již od roku 1994. V minulosti se specializovala na těsnění staveb proti vodě za pomoci materiálů na bázi přírodního sodného bentonitu.

Moderní systémy pro ochranu průmyslových podlah

Od poloviny roku 2013, kdy došlo ke změnám ve vedení společnosti, se naše činnost rozšířila o dovoz a distribuci moderních technologií a systémů od skupiny RPM/Belgium Group, která sdružuje přední evropské výrobce materiálů pro výrobu průmyslových podlah a hydroizolací Alteco Technik GmbH, Hermeta GmbH, a RPM/Belgium N.V. Součástí zpravidla všech průmyslových staveb jsou betonové podlahy z betonu prostého, železového, drátkobetonu, případně vláknobetonu. Povrch betonových podlah v mnoha případech nevyhovuje požadavkům na odolnost proti extrémnímu namáhání, chemickému zatížení, na bezprašnost, ekologickou a hygienickou nezávadnost, v jiných případech je nutné vytvoření antistatického, protiskluzného povrchu s přímo pochozí nebo pojížděnou hydroizolační vrstvou, barevná povrchová úprava atd.
Pro firmy realizující pokládku průmyslových podlah s následnou povrchovou úpravou nabízíme kompletní podlahové systémy na bázi metylmetakrylátu, polyuretanu, epoxidu i kombinaci metylmetakrylátu a polyuretanu.

Duracon® systém
Představuje kompletní výrobkový program na bázi metylmetakrylátu pro povrchovou úpravu průmyslových podlah. Systém je doporučován pro lehké a středně těžké zatížení průmyslových podlah v potravinářském, farmaceutickém i strojírenském průmyslu.

Duracon® Systém SL
-    samonivelační stěrka, barevná, hladká nebo s křemičitými písky v tl. 2 - 3 mm.
Duracon® Systém BC
-    samonivelační stěrka, barevná s křemičitými písky v tl. 3 - 5 mm, protiskluzná úprava.
Duracon® Systém TR
-    stěrka s hustou čárou zrnitosti pro střední zatížení v tl. 4 - 5 mm.
Duracon® Systém L
-    stěrka s hustou čárou zrnitosti pro vysoké zatížení v tl. 5 - 8 mm.

Vlastnosti:
-    plné zatížení je možné již dvě hodiny po dokončení,
-    kompletní pokládka je možná přes noc nebo přes víkend,
-    realizace je možná i při teplotách pod 0 °C,
-    možnost vytvoření protiskluzného povrchu,
-    vysoká zatížitelnost a odolnost proti otěru,
-    pružné, hygienické a umožňující snadnou údržbu,
-    fyziologicky nezávadné,
-    vhodné pro tlakové čištění vodou, párou,
-    odolné proti působení kyselin, louhů a různých chemických látek,
-    dekorativní povrchová úprava s barevnými křemičitými písky nebo chipsy,
-    možnost aplikace na nové i na staré podklady z betonu, dlaždic a dřeva.

Monopur® Industry

Tento podlahový systém je založen na jedinečné kombinaci speciálních polyuretanových pryskyřic a různých přídavných látek. Je používán v provozech, kde je podlaha vystavena vysokému chemickému, teplotnímu a zároveň mechanickému zatížení.

Vlastnosti:
-    vysoká tepelná odolnost, odolává teplotním šokům a je vhodný pro čištění tlakovou vodou a párou,
-    vysoká chemická odolnost, je odolný proti celé řadě chemických látek, kyselinám, louhům, solím, olejům, krvi, kyselině mléčné, tukům, čistidlům, agresivním plynům a vůči většině rozpouštědel,
-    vysoká odolnost vůči horké vodě, ve vrstvě od 9 mm odolává stálému zatížení tekoucí horké vody do 90 °C,
-    vysoká mechanická odolnost, má neobyčejně vysokou odolnost vůči obrusu při vysokém zatížení pojezdy, byl vyvinut pro použití ve vnitřních prostorách,
-    vodonepropustný,
-    bez zápachu,
-    jednoduchá zpracovatelnost, je snadný na pokládku, jednotlivé komponenty jsou předdávkovány, proto je chyba při dávkování a míchání eliminována,
-    pojízdný po 24 hodinách, je možné po 24 hodinách zatěžovat lehkým pojezdem a své plné odolnosti dosahuje po 7 dnech.

Oblasti použití:
potravinářský průmysl, chemický průmysl, farmaceutický průmysl.

Monepox® systém
Tento vysoce variabilní systém na bázi modifikované epoxidové pryskyřice bez rozpouštědel je určen pro vytváření různých typů povrchů s různým stupněm mechanického zatížení a chemické odolnosti.

Monepox® AQ
-    2 složková epoxidová pryskyřice na vodní bázi je dostupná v různých barvách dle RAL, vytváří saténový povrch, je bez zápachu, má dobrou mechanickou a chemickou odolnost, možnost aplikace na vlhký podklad.
Monepox® SL
-    samonivelační 3 složková malta, dostupná v různých barvách dle RAL je určená pro průmyslové podlahy, kde plynulý a hladký povrch současně vyžaduje dobrou mechanickou a chemickou odolnost. Tloušťka podlahy je 2 - 3 mm s hladkým povrchem a 4 - 5 mm s protiskluznou úpravou.
Monepox® Compact
-    je lehce zpracovatelná epoxidová malta pro vytvoření estetického povrchu vyžadujícího vyšší odolnost vůči nárazu a otěru v kombinaci s dobrou chemickou odolností. Provádí se v tloušťce 2 - 4 mm a v různých vícebarevných kombinacích.
Monepox® 110
-    je vysoce odolný epoxidový nátěr dostupný v různých barvách dle RAL s vysokou chemickou odolností pro lehké a střední zatížení s hladkou, nebo protiskluznou úpravou.

Oblasti použití:
potravinářský, chemický, farmaceutický a automobilový průmysl.

TECONS, spol. s r.o.
Ovesná 4, 109 00 Praha 10
tel: +420 271 961 514, tel./fax: +420 274 877 879
mobil: +420 736 630 201
e-mail: kovalak@tecons.cz, www.tecons.cz

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři