Bytový dům v Lounech využil komplexní řešení vytápění a ohřevu TUV firmy Buderus

Krásnou ukázkou součinnosti, kterou značka Buderus nabízí, je čtyřpodlažní zateplený panelový dům se 44 bytovými jednotkami, který se nalézá na okraji severočeského města Louny.

Bytový dům v Lounech využil komplexní řešení vytápění a ohřevu TUV firmy Buderus

Majitelům domu se podařilo odpojení od centrálního zdroje tepla a vybudování vlastní plynové kotelny. Novým zdrojem tepla pro vytápění a ohřev teplé vody je kaskáda dvou nástěnných kondenzačních kotlů Logamax plus GB162-80 kW. Pro ohřev teplé vody je na ploché střeše domu umístěno ve třech řadách celkem 30 deskových solárních kolektorů Logasol SKN 4.0-s. Solární systém dle výpočtů vyrobí za rok 32 MWh tepla, což pokryje spotřebu teplé vody domu z cca 50 %. V technických místnostech nalezneme celkem 5 zásobníků Logalux SU750, které slouží pro předehřev a dohřev teplé vody. Celý systém kaskády kotlů, otopných okruhů a solárního systému je řízen vyspělou regulací Logamatic 4323 s příslušnými rozšiřovacími moduly.

Celá realizace proběhla bez větších problémů díky součinnosti projektanta, technického oddělení Buderus a realizační firmy se servisním technikem, který instalaci uvedl do provozu. Tento model poskytování komplexní technické podpory projektantům ve fázi plánování otopného systému a podpora montážní firmy ve fázi realizace funguje u značky Buderus již mnoho let a vzhledem k dosavadním zkušenostem a kladným ohlasům ze strany zákazníků lze říci, že se jedná o cestu správným směrem.

Ing. Václav Švorčík,
Bosch Termotechnika s.r.o., obchodní divize Buderus

www.buderus.cz

Fotogalerie

Kaskáda dvou plynových kondenzačních kotlů
Logamax plus GB162-80
Firma

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři