Venkovní rolety ALUROL

Venkovní rolety se stále častěji stávají oblíbeným doplňkem našich domovů. Nejen v létě všichni jistě oceníme přednosti rolet, které nás ochrání před přímým slunečním zářením a navodí tak příjemné klima v místnosti. Rolety mají svůj praktický význam i v zimě, kdy nás překvapí svými dobrými tepelně-izolačními vlastnostmi.

Venkovní rolety ALUROL

Prokazatelně totiž snižují spotřebu energií. Výzkumy potvrdily, že při spuštěných roletách je únik tepla u staré zástavby nižší o cca 40 %. Také u oken dnešní generace a u oblíbených nízkoenergetických domů zlepšují rolety tepelnou izolaci o cca 25 %. Pokud nás trápí nadměrná hlučnost zvenku, jsou zde opět venkovní rolety, které spuštěné nejen tlumí hluk, ale chrání také naše okna před prachem, deštěm a dalšími povětrnostními vlivy. Jednoduše řečeno, rolety jsou naším praktickým pomocníkem, kterého ocení každý člen rodiny.

Tradiční výrobce venkovních rolet firma ALUROL z Nového Města nad Metují nabízí různé roletové systémy vhodné jak pro novostavby, tak i pro rekonstrukce starších domů. Speciálně také vyrábí rolety do montovaných rodinných domů - dřevostaveb. Uvažujeme-li například o výměně oken, vyplatí se poradit se předem s odborníky a připravit vše také pro montáž rolet. Ve firmě ALUROL vždy najdou to pravé řešení právě pro Vás. Přestože se celková investice do venkovních rolet jeví zpočátku jako vysoká, můžeme si pomoci například rozložením dodávky na dvě etapy a dokončení ponechat až na pozdější období. Dalším řešením je využití hypotéčních úvěrů nebo stavebního spoření. Venkovní rolety jsou investicí, která se každému jistě vyplatí a brzy ocení její přínos v pohodlném bydlení.

Výrobci moderních roletových systémů již dnes pamatují také na estetickou stránku výrobku. Firma ALUROL Vám nabídne širokou škálu barev a dekorů, včetně imitace dřeva, které umožňují sladit rolety s barvou Vašich plastových, dřevěných nebo hliníkových oken a vytvořit tak jednolitý celek. Pro náročnější zákazníky máme také variantu rolet s elektrickým ovládáním, které je možné zapojit do centrálního řízení celého domu.

GARÁŽOVÁ VRATA ALUROL

Vrata garáží jsou v současné éře automobilizmu stejně důležitá, jako vstupní dveře do našich domovů. Vyplatí se tak zvažovat, jakými vraty budeme uzavírat garáže a vybírat v široké nabídce především podle prvků kvality, životnosti i optimálních uživatelských vlastností. Kromě frekvence manipulace s vraty je užitečné předem definovat i požadavky na tepelně - izolační vlastnosti garáží. Pro nevytápěné garáže se tak například velmi dobře hodí nezateplená výklopná vrata schopná provětrávání i bez dodatečných větracích mřížek. Vlastníte-li garáž, nad kterou je vytápěná obytná místnost, nezmýlíte se, jestliže si vyberete rolovací vrata s lamelami vyplněnými polyuretanem. Vytápěné garáže je zase vhodné kombinovat se sekčními vraty tvořenými 40 mm silnými ocelovými panely a polyuretanovou výplní.
Nelze opomenout ani ovládání vrat. I běžná výklopná vrata je možné modifikovat na elektropohon, rolovací vrata jsou k takovému pohybu již předurčena. Mezi výhody garážových vrat dodávaných společností ALUROL patří i nabídka různých barev a odstínů. Rolovací vrata barevně sladíte s venkovními roletami. Vašemu domovu nebo firmě bude dobře slušet i "střih" sekčních vrat s různými motivy panelů. Přírodní pohodou na vás dýchne imitace zlatého dubu, ořechu, třešně či mahagonu. Ani výklopná vrata váš dům nebo firmu nijak neošidí po estetické stránce. Přitom máme stále na paměti ochrannou funkci vrat. Všechna vrata dodávaná firmou ALUROL jsou bezpečná a splňují přísné evropské normy EN 13241-1.

MONTOVANÉ GARÁŽE SIEBAU

I když se někteří z nás ke svému autu stále ještě chovají jako k modle, v porovnání s časy minulými je patrné, že automobil musí sloužit především nám a nikoliv my jemu. To však neznamená, že by musel stále parkovat jen v dešti a osamoceně čelit sněhu i mrazu. Také bychom určitě neměli rezignovat na bezpečnostní opatření při odstavení automobilu. Řešením je pořízení garáže. Jejich variant existuje hned několik. Můžete si vybrat buď klasickou z tradičních zdících materiálů, nebo si objednat garáž hotovou jako monolitický železobetonový korpus. V obou případech je nutné připravit betonový základ, na který bude garáž postavena (u 10 t betonového monolitu jeřábem) a nakonec provést tzv. "dokončovací práce" (vnitřní a vnější omítky apod.). Celkové náklady na pořízení takovýchto garáží jsou samozřejmě nemalé. Mnohem levnější a rychlejší variantou tak stále zůstávají ocelové montované garáže. Ty však už nemusejí připomínat vedle sebe naskládané "plechovky", jak to bývalo u garáží hojně budovaných v nedávných letech. Základ moderních montovaných garáží tvoří vysokopevnostní ocelový trapézový plech v antikorozním provedení. Líbivost garáže zajišťují různé povrchové úpravy včetně stříkané omítky ve zvoleném barevném odstínu.

A bezpečnost? Ta si zde podala ruku s elegancí. Kvalitní výklopná garážová vrata s patentovaným systémem zamykání totiž nejen chrání Váš automobil, ale také vhodně doplňují celkový vzhled garáže. Montované garáže jsou i flexibilním "stavebnicovým systémem na míru". Vybrat lze z různých rozměrů i tvarů střechy (rovná, sedlová, oblouková). Kombinací poté snadno vytvoříme například dvojgaráž, trojgaráž nebo celou řadovku. V nabídce jsou samozřejmě varianty nejen pro osobní, ale i pro dodávkové a nákladní automobily a také garážová stání bez vnějšího opláštění. Firma ALUROL, která v ČR přímo zastupuje německého výrobce ocelových dílů SIEBAU, Vám navrhne nejvhodnější řešení a garáže odborně namontuje i s 10-letou garancí. Montáž jednotlivé garáže je hotová pouze za jediný den a to především díky šikovným rukám a bez použití těžké techniky. Montovanou garáž 3 x 6 m pořídíte nyní kolem sedmdesáti tisíc korun včetně odborné montáže. Vyžádejte si zdarma rozsáhlý katalog montovaných garáží.

Fotogalerie

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři