Sofistikované osvětlení svítidly PRIMA od firmy TREVOS a. s.

Český výrobce svítidel firma TREVOS a. s. Turnov dodává na trh v České republice prostřednictvím velkoobchodů elektro a osvětlovací techniky prachotěsná, vodotěsná a nárazu odolná svítidla s typovým označením PRIMA, která jsou dnes ideálním řešením pro úsporné a přitom dostatečně intenzivní rovnoměrné osvětlení pracovních prostorů průmyslových hal, skladovacích hal, sportovních areálů apod.

Sofistikované osvětlení svítidly PRIMA  od firmy TREVOS a. s.

Svítidla PRIMA jsou vybavena inteligentními předřadníky pro využití nejnovějších účinných a energeticky úsporných zářivkových světelných zdrojů T5 HO ES, T5 HE ES – „energy saver“.

Varianty provedení s označením XT zase zaručují provozní životnost 5 let, s označením XXT až 8 let.

Pro dosažení nejvyšší energetické účinnosti je třeba zvolit sofistikovanou koncepci řízení osvětlení se systémem DALI PRO­FESSIONAL. Systém umožňuje přímé a rychlé nakonfigurování požadovaných individuálních zón a jim přiřazených osvětlovacích těles a v kombinaci se senzory detekujícími přítomnost osob i intenzitu denního světla dosahuje největší energetické úspory. Svítidla pak nesou typové označení PRIMA…DALI.

Nová řada LED svítidel FUTURA

Řada FUTURA navazuje na úspěšnou řadu PRIMA, která je v oblasti průmyslových svítidel vrcholem toho, čeho lze se standardními lineárními zdroji T5 dosáhnout. FUTURA je výsledkem projektu „Inovace II.“, zahájeného ve společnosti Trevos a. s. v roce 2013. Ověřovací zkušební série výrobků bude dokončena do konce roku 2013. Kompletní řada bude představena na veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem LIGHT + BUILDING, který se koná 30. 3. – 4. 4. 2014.

FUTURA obsahuje spojení špičkových technických parametrů. Na nejvyšší možné úrovni jsou i použité materiály (Bayer, ­Alanod, ­Sonnderrhof, atd.), elektro-komponenty (Osram, Philips), optické výpočty (Varroc), zkoušky, měření (EZU) a další činnosti. Od zahájení vývoje je řešena jako inovativní a bude splňovat veškeré legislativní náležitosti potřebné pro uvedení na trh. Nejedná se o polovičatý produkt reagující na současnou masivní poptávku po světelných zdrojích LED, ale o skutečně profesionální řešení problematiky s doložením veškerých certifikací. Samozřejmostí je aplikace prvků řízení světelných systémů (DALI, DIM) a řešení na základě konkrétních požadavků každého zákazníka.

Nedílnou součástí tohoto projektu je právě probíhající instalace nových zařízení pro inovaci výroby. Dalším krokem bylo zprovoznění vstřikovacího stroje ENGEL 1100 s integrovanou robotizovanou buňkou zakladače hliníkových chladičů. Tímto vzniká hybridní PC/Al komponent, který svítidlu zajišťuje splnění požadavku odolnosti vůči prostředí (IP66) a současně zajišťuje funkci chlazení. Toto řešení garantuje parametr (tc) pro optimální hodnotu teploty pracovního prostředí elektro-komponentů. Progresivní spojení standardní metody vstřikování plastů a robotizace vnáší do takovéhoto hybridního komponentu vysokou efektivitu výroby, dokonalou přesnost i kvalitu.

Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj a Ministerstvem průmyslu a obchodu.

TREVOS a. s.
Mašov 34 (areál Valdštejnsko), 511 01 Turnov
tel.: +420 481 363 311, fax: +420 481 624 112
e-mail: trevos@trevos.cz, www.trevos.cz

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři