Systémové řešení zástavby venkovních žaluzií pod omítku

Přínosy venkovních žaluzií z hlediska energetických úspor a vytváření optimální tepelné a světelné pohody v místnostech jsou nepopiratelné. V případě nových projektů je vhodné s instalací venkovních žaluzií počítat již v projektu a přizpůsobit fasádu či ostění navrženému typu žaluzií popř. jinému typu venkovního stínění.

Systémové řešení  zástavby venkovních žaluzií pod omítku

Problém, jak vyřešit šachtu pro vytaženou žaluzii tak, aby byla při určité hloubce ostění nebo zateplení skrytá pod fasádou a současně nevytvářela tepelné můstky, může nastat při požadavku na větší tloušťku zateplení mezi schránkou pro žaluzie a překladem nebo např. u revitalizace a rekonstrukce stávajících objektů.

Vývojoví pracovníci skupiny HELLA, předního evropského výrobce stínící techniky, vyvinuli vestavný systém schránek HELLA trav do výklenku a nové venkovní žaluzie AR 63 ECN, které nabízejí systémové řešení tohoto stavebního detailu.

Systém schránek HELLA trav do výklenku vychází z konstrukce vestavných schránek trav a trav plus, které jsou určeny přednostně pro zabudování do plné tloušťky hrubé stavby. HELLA trav do výklenku je ze stavebního hlediska optimalizovaný systém schránek a hodí se nejlépe pro skrytou montáž v rámci dodatečného zateplení. Izolační tělesa umožňují vysoký stupeň tepelné izolace. Jsou vyráběny na míru - individuálně se přizpůsobí požadované tloušťce zateplení nebo ostění a rozměrům okna. Nemusíte upravovat zdivo a přesto můžete využít přednosti systému schránek, které jsou skryté pod fasádou.

Přednosti výrobku:
Žádná tvorba kondenzátu díky konstrukci systému
Ověřená přilnavost omítky • Snadná montáž
Optimální tepelná izolace ke stavbě
Tloušťka izolace či dodatečná horní a boční izolace volitelné U 2 typů vymezená pozice okna díky základnímu profilu

Typy 1, 2 a 3 jsou vhodné zejména pro venkovní žaluzie a textilní rolety, typ 4 je vhodný i pro rolády s možností instalace integrované rolovací sítě proti hmyzu.

Venkovní žaluzie HELLA AR 63 ECN jsou optimálním typem pro žaluzie pro realizace s omezeným stavebním prostorem a v kombinaci se systémem schránek HELLA trav do výklenku a podomítkovými vodicími lištami pro designově čisté řešení zástavby. Domykavé vlastnosti lamel ve tvaru Z nebo S z nich vytváří ideální žaluzie pro rodinné a bytové domy. Nový tvar lamel vytváří v kombinaci s patentovaným páskem s klouby a nerezovými sponami – ECN systémem® balík s přesně definovanou výškou a šířkou, který je ve srovnání se stávajícími žaluziemi s olemovanými lamelami nižší.
Standardně jsou lamely žaluzií dodávány v 23 barvách, spodní lišta a vodicí lišty pak podle přání ve standardních barvách RAL a eloxované, což umožňuje dotvořit harmonický vzhled fasády.

Více informací na www.hella.info.

HELLA stínící technika s. r. o.
Türkova 828/20, 149 00 Praha 4 – Chodov
tel.: 272 660 248, fax: 272 765 275
e-mail: info@hella-czech.cz, www.hella.info

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři