Renovace oken moderním způsobem

Máte starší dřevěná okna a chtěli byste mít nová dřevohliníková? Nemusíte je vyměňovat, nechte si na Vaše okna namontovat hliník.

Renovace oken moderním způsobem

Jedním ze způsobů, jak můžeme okna renovovat, je opláštění hliníkem. A nemusíte mít okna pouze HON. Jsme schopni hliník namontovat na jakákoli dřevěná eurookna. Je to rychlejší a méně komplikované než standardní obnova nátěru a můžete také lehce změnit odstín vašich oken. Na oknech vyrobených před 12 – 15 lety už by se také mohly začít objevovat drobné vady na povrchové úpravě dřeva.

Doba realizace trvá na rodinném domě asi 3 – 4 dny. Pokud je barva více poškozená, přebrousí se a přetře konzervačním nátěrem. Na takto ošetřené okenní rámy a křídla se namontují po celém obvodu klipsy, kterými se hliníkové profily uchytí. Tím, že se hliník nemontuje přímo na dřevo, dojde k přerušení tepelných mostů a zachování izolačních vlastností. Vše je hotovo rychle a bez zbytečného nepořádku. Montáže provádějí naši vyškolení montážníci. Tímto způsobem se jednou provždy zbavíte přetírání oken a vaše okna budou co se týká barvy, prakticky bezúdržbová. Hliník na oknech nijak nenaruší funkčnost ani vzhled, na hliníkové rámy lze připevnit sítě proti hmyzu nebo jiné doplňky.

Co se týká vzhledu, vybrat si můžete z mnoha odstínů RAL, ať už standardních nebo speciálních strukturovaných či imitace dřeva. Máme také vlastní vzorník, který odpovídá odstínům lazur, takže se nemusíte bát ani rozdílu barev, pokud si např. takto necháte renovovat jen část vašich oken - obvykle bývají nejvíce zatížené jižní a východní strany domu.

Každý výrobek, pokud má dlouhodobě spolehlivě sloužit, potřebuje pravidelnou kontrolu a údržbu.

Pokud se jedná o okna a dveře, vnější poškození většinou objevíme při jejich mytí, ale kromě okenních rámů byste měli kontrolovat také funkčnost kování a těsnění. Kování by se mělo minimálně jedenkrát ročně promazat, ideální je silikonový sprej, který se snadno aplikuje, u těsnění je dobré prohlédnout, zda není nikde poškozené.

Další možností, jak zvýšit užitnou hodnotu oken aniž byste je vyměnili celá, je výměna skel. Zlepší se tak zvukové a tepelně izolační vlastnosti oken. Ještě asi před deseti lety byl koeficient prostupu tepla, tzv. Uw, s hodnotou 2,0 dostačující, dnešní norma už však požaduje Uw max. 1,2 (W/m2K). To, co bylo dříve standardem, je už dnes nedostatečné a se zvyšující se cenou energií většina majitelů domů a bytů uvažuje, jak ušetřit.

V letošním roce byl otevřen dotační program Nová zelená úsporám, odkud můžete čerpat příspěvek mimo jiné i na nová okna, proto pokud o takovém vylepšení uvažujete, obraťte se na nás nebo naše prodejce, které máme po celé republice, rádi vám s tím pomůžeme.

HON - okna, dveře, s.r.o.
Jarkovická 7, 746 01 Opava - Vlaštovičky
tel.: 553 653 233, fax: 553 793 490
e-mail: hon@okna-dvere.cz, www.okna-dvere.cz

Firma

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři