Budujte svoji budoucnost s polským stavebnictvím!

Česká republika je jedním z nejdůležitějších obchodních partnerů Polska. V roce 2012 činil obrat vzájemného obchodu téměř 14,5 miliard eur. Nejnovější šetření potvrzují, že dosavadní dobrá spolupráce tvoří podklad pro ještě lepší budoucnost. Polské stavební firmy vnímají svoji přítomnost na českém trhu jako prioritní.

Budujte svoji budoucnost s polským stavebnictvím!

Spolupráci polských a českých firem je nejlépe vidět v pohraničních oblastech, ale její rozsah je mnohem větší. Řada obchodů probíhá i mezi firmami ve vnitrozemí, o čemž svědčí skutečnost, že se hospodářské spolupráce s Polskem zúčastňuje 9 000 českých firem. Česká republika je třetím největším odběratelem zboží a služeb z Polska a navzdory krizi se export zvýšil v roce 2012 o 4,4 procenta.

Pro polské firmy ze stavební branže je to jasný signál, že v Čechách je velká poptávka po výrobcích „Made in Poland“. Z výrobců stavebních materiálů a stavebních služeb, které zkoumal ASM-Market Research and Analysis Centre, plánuje téměř 73 % respondentů rozvíjet export a Čechy a Morava jsou třetím, nejčastěji uváděným směrem další expanze. Zástupci polských firem zdůrazňují, že to, čím se liší jejich výrobky ve srovnání s konkurencí, je vysoká jakost a rozumná cena.

Ze stejného šetření provedeného mezi českými zákazníky vyplývá, že rovněž nejvíce u polských výrobků a stavebních služeb cení jakost a cenu. Kladně hodnotí také inovaci a dostupnost výrobků a služeb. Dodatečně poukazují na elasticitu polských firem.

To způsobuje, že polské keramické výrobky a zednické malty mají velké uznání a zájem u českých odběratelů. Podnikatelé, kteří se zúčastnili výzkumu, projevovali rovněž zájem o polský plech a střešní krytiny a experti věnovali zvláštní pozornost truhlářství dveří a oken, materiálům konečné úpravy, topným a izolačním prvkům. V nabídce služeb budí zájem českých firem polské geodetické a geologické služby (s ohledem na jejich odbornost), opravárenské a montážní práce.

Zveme vás k návštěvě výstavních stánků polských firem na veletrhu IBF BRNO ve dnech 23. - 27. dubna 2013

Další informace:
Polská hospodářská komora (Konzorcium Polské stavebnictví)
ul. Trębacka 4, 00-074 Warszawa
tel. +48 22 630 96 13
e-mail: jwezyk@kig.pl

Fotogalerie

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři