Moderní provětrávané fasády s použitím zavěšených kazet Alubond

Žijeme v době, kdy fasáda nové budovy musí vyhovovat nejen požadavkům na co nejmenší tepelné ztráty, ale také obsahovat zajímavé architektonické prvky a splňovat náročná estetická kritéria. Realizace provětrávaných fasád s použitím tzv. "bondo­vých desek" je vhodnou odpovědí na tyto požadavky.

Moderní provětrávané fasády s použitím zavěšených kazet Alubond

Desky Alubond U.S.A. jsou sendvičovým materiálem, tvořeným dvěma vrstvami hliníkového plechu a plastovým nebo minerálním jádrem. Tyto vrstvy jsou na speciální výrobní lince spojeny do kompaktní desky, která se vyznačuje nízkou hmotností, velmi vysokou tuhostí, rovinností a odolností proti povětrnostním vlivům. Tyto vlastnosti, spolu s výbornou zpracovatelností, ji předurčují k vytváření vysoce kvalitních fasád i vnitřních obkladů.

Provětrávané fasády s použitím zavěšených kazet z materiálu Alubond U.S.A.
dodávala společnost ­DOSTING, spol. s r. o. již na mnoho staveb v České republice. Jako příklad je možno uvést osmipodlažní administrativní budovu AVRIOPOINT v Brně-Žabovřeskách (obr. 1), kde se působivě střídají kazety ve dvou barevných odstínech s prosklenými plochami fasády. Zajímavou realizací je také fasáda nové přístavby administrativní budovy společ­nosti HAMA, s. r. o. v Brně (obr. 2). Zde využil architekt kombinaci dřevěných oken, vložených do sklohliníkové fasády Reynaers, dřevěného obkladu, členěného šikmo vloženými pásy ze speciálního skla, a kovoplastických kazet z desek Alubond U.S.A. Rovněž na autosalónu Toyota v Pardubicích (obr. 3) byl použit tento typ kazet, což v kombinaci s dalšími materiály - hliníkem a sklem vytvořilo moderní a odlehčený vzhled této stavby.

Firma DOSTING, spol. s r. o. vyrábí kazety z alubondových desek na vlastním CNC stroji, což je zárukou vysoké přesnosti, rychlosti a v neposlední řadě i příznivých cen pro zákazníka.

Pracovníci firmy jsou odborně připraveni spolupracovat s investory a architekty jak na přípravě, tak i realizaci těchto zajímavých a moderních fasád.

Fotogalerie

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři