Servisní centrum pro veškerou stavební techniku

Pravidelná údržba má smysl a šetří vaše peníze

Servisní centrum pro veškerou stavební techniku

Než se rozhodnete, zda jste pro zimní prohlídku nebo jste proti ní, je dobré vědět, že všechny doporučené pravidelné údržby, stejně jako zimní údržby, tady nejsou pro to, aby zdržovaly od práce, ale pro to, aby vám umožnily práci vždy dotáhnout do konce.

V rámci zimní údržby budou odborně překontrolovány všechny důležité technické uzly a náplně vašeho stroje. V případě potřeby provedeme nastavení důležitých komponentů stroje, či vyměníme provozní náplně k dosažení maximální spolehlivosti, účinnosti a výkonnosti stroje. Bude-li při zimní údržbě nalezena nějaká závada, která se zatím nestačila projevit a nebyla tedy obsluhou stroje nahlášena k opravě, bude vám nabídnuta oprava či výměna daného dílu. Tím předejdete závažnějšímu poškození stroje a následné nákladné opravě. Navíc se vyhnete odstavení stroje z důvodu opravy v průběhu sezónních prací a tím i finanční ztrátě důsledkem zdržení, nebo dokonce ztráty pracovní zakázky.

Provozní náplně ve vašem stroji jsou velmi důležitou součástí pracovních okruhů stroje. Jejich kontrola či výměna za náplně vhodného typu je součástí zimní údržby. Běžně jsou provozní náplně určené pro tuzemské mírné klimatické podmínky, klesne-li však venkovní teplota na úroveň arktické zimy pod - 20 °C, nebo naopak stoupne-li teplota nad + 40 °C, např. ve vysokoteplotních provozech, je nutné tomu přizpůsobit i provozní náplně, počínaje motorovou naftou a konče hydraulickým olejem. Předejdete tak nepříjemným komplikacím v lepším případě a nákladným opravám v případě horším.

Nesprávný olej pro dané klimatické podmínky, to jsou problémy do budoucna. Je-li olej příliš hustý, trvá mu déle, než dorazí k mazanému místu, takže do té doby ono místo mazané není. Je-li olej příliš řídký, neudrží zase mazací film, takže jako by tam ani žádný olej nebyl. Obě varianty jsou špatné, je nutno používat vždy pouze předepsaný olej.

Myslíte si, že jsou všechny oleje stejné nebo podobné? Ano? Mýlíte se – rozdíl je v aditivech, která nejsou vidět, a ty určují, v čem je olej dobrý. Některé oleje mají výborné antioxidační vlastnosti, ale mají špatnou viskozitní stálost. Jiné mají zase výborné protipěnicí vlastnosti, ale neumí si poradit s vyšším tlakovým zatížením. Jen originální oleje jsou výrobcem odzkoušeny pro nejlepší užitek a trvanlivost vašeho stroje.

www.agrotecservis.cz

Fotogalerie

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři