Nová generace kontrolních panelů Schüco ITE získala cenu „Design Plus powered by ISH“

Stánek společnosti Schüco na veletrhu ISH v německém Frankfurtu nad Mohanem nabídl průkopnické systémy pro využití solární energie.

Nová generace kontrolních panelů Schüco ITE získala cenu „Design Plus powered by ISH“

Ve dnech 15. až 19. března 2011 proběhl v německém Frankfurtu nad Mohanem další ročník veletrhu ISH, významného mezinárodního veletrhu v oblasti sanity a koupelnového designu, systémů pro využívání obnovitelných zdrojů energie a technologií pro vytápění, ohřev vody a klimatizace. Mezi 2.355 vystavovateli, kteří na veletrh dorazili z různých koutů světa, nechyběl ani světový lídr v oblasti opláštění budov, okenních a dveřních systémů i efektivního využívání obnovitelných zdrojů společnost Schüco. Na více než 1.000 m2 tak firma Schüco představila své „Zelené technologie pro Modrou planetu“ - průkopnická řešení energeticky efektivního opláštění budov s co nejvyšším využitím solární energie, konkrétně nových technologií na výrobu solárního proudu a solární ohřev. „Návštěvníky veletrhu zaujala především nová koncepce regulace solárních termických systémů, inovované solární technologie i paketové systémy fotovoltaických elektráren. Kromě nových technologií bylo pozitivně hodnoceno i designové řešení stánku,“ informuje Ing. Petr Herynek, marketingový ředitel Schüco pro ČR. Společnost měla pro návštěvníky stánku připravenu prohlídku s odborným výkladem i následnou večerní párty.

Za všechny prezentované novinky Schüco zmiňme především modulární a solárně-regenerativní topný systém, který nabízí maximální flexibilitu použití i vzájemnou kompatibilitu celého portfolia solárních produktů Schüco. Kromě dílčích produktů solárního topného systému, konkrétně tepelného čerpadla se split jednotkou vzduch/voda či kompatibilního hydraulického modulu, vzbudila zájem i nová generace kontrolních panelů ITE (Intelligence Thermal Energy). Kontrolní jednotky ITE byly oceněny cenou „Design Plus powered by ISH“, kterou uděluje veletrh ISH spolu s Německou radou pro design. Do třetice upozorněme na montážní systém fotovoltaických panelů na ploché střechy MSE 100 východ/západ, který vychází z předností tenkovrstvých fotovoltaických panelů Schüco a mezi konstrukčními systémy je největší inovací posledních let.

1. Modulární a solárně-regenerativní topný systém Schüco

Solárně-regenerativní topný systém společnosti Schüco je vůbec prvním systémem vytápění, který kombinuje solární termiku s tepelnými čerpadly a kondenzační technologií. Skládá se z pěti hlavních komponentů: solárních termických kolektorů, kombinovaného termického zásobníku, nového tepelného čerpadla vzduch/voda se split jednotkou, plynového kondenzačního kotle a hydraulického modulu, který představuje srdce celého systému. Díky kompatibilitě nového hydraulického modulu s ostatními produkty a různými tepelnými zdroji ho lze využít hned v několika odlišně (v závislosti na konkrétních podmínkách dané domácnosti) nakonfigurovaných systémech, určených jak pro existující stavby, tak pro nové objekty rodinného bydlení. Mezi hlavní výhody systému patří: Vysoká flexibilita použití dle individuálních požadavků jednotlivých domácností a efektivní výkon s optimálním využitím solární energie a nízkými náklady na provoz.

2. Regulační jednotky ITE (Intelligence Thermal Energy)

Na samotné portfolio produktů solárně-regenerativního topného systému úzce navazuje i nová generace kontrolních/regulačních jednotek ITE (Intelligence Thermal Energy) s uceleným kontrolním systémem i panelem na ovládání. Předností regulačních jednotek Schüco ITE je především snadné ovládání instalační firmou i koncovými uživateli. K tomu napomáhá barevný LCD display s grafy a ukazateli. Interaktivní kontrolní panel je vybaven softwarem s jednoduchým textovým menu a asistencí při uvádění systému do provozu i při následném ovládání. Kontrolní systém lze prostřednictvím internetu ovládat i přes PC a chytré telefony. Regulační jednotky ITE tak přinášejí jednotný provozní a kontrolní koncept s řadou funkcí pro ovládání celého produktového portfolia solárně-regenerativního topného systému. Centrální regulační panel ITE se primárně ovládá na hydraulickém modulu, do kterého je zabudovaný, operativně lze hodnoty/režimy nastavovat a celý systém ovládat prostřednictvím v rámci objektu přenositelné kontrolní jednotky.

3. Montážní systém na ploché střechy MSE 100 východ/západ

Pokrok a kontinuální zlepšování předvedla firma Schüco i v oblasti fotovoltaických systémů. Úspěch vychází z tenkovrstvé technologie fotovoltaických panelů, založené především na amorfní a mikromorfní bázi. Výhoda tenkovrstvých modulů spočívá kromě lepšího výkonu také ve vyšší svobodě při instalaci, amorfní panely totiž nevyžadují doporučovaný sklon 40° ani přímé sluneční záření z jihu. Díky novému montážnímu systému Schüco MSE 100 východ/západ je lze optimálně využít na prostorách plochých střech. Systém umožňuje montáž fotovoltaických modulů na střechy do sklonu 10° bez nutnosti dalšího kotvení, díky čemuž se na trhu stává jedinečným. Další výhodou systému je snadná instalace s použitím pouhých čtyř různých montážních komponent. Ukázku montáže si můžete prohlédnout zde.

Více informací o produktech společnosti Schüco naleznete na: www.schueco.cz

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři