POROTHERM DŮM Wienerberger získal ocenění „Dům roku 2011“

Typový rodinný dům Bonus Plus realizovaný podle projektu společnosti G SERVIS CZ v programu Porotherm dům Wienerberger a postavený ze zdicího systému POROTHERM získal prestižní ocenění „Dům roku 2011“.

POROTHERM DŮM Wienerberger získal ocenění „Dům roku 2011“

Vítězství mu svými hlasy přiřkli čtenáři časopisu Můj dům. Stavbu realizovala firma Montis Plus, spol. s r. o. Právě tento projekt typového domu je přitom v praxi velmi oblíbený, již podle něj bylo postaveno několik desítek rodinných domů.

Energeticky úsporný cihlový typový dům Bonus Plus obdržel v soutěži, kterou každoročně již 16 let vyhlašuje  vydavatelství Business Media CZ, od čtenářů největší počet SMS hlasů a získal prestižní titul „Dům roku 2011“. Soutěže se letos zúčastnilo celkem 45 rodinných domů. 27 z nich bylo postaveno podle originálního projektu architekta (kategorie Individuální domy) a 18 staveb se zařadilo do kategorie Typové domy a developerské projekty. Hodnocení probíhalo ve dvou liniích: čtenářské hlasování formou SMS zpráv a hlasování odborné poroty.

Dům roku 2011 pro cihlový dům z POROTHERMU

Typový rodinný dům Bonus Plus skvěle reprezentuje příklad stavby realizované ve vyváženém poměru kvality a ceny, který nabízejí cihlové domy z moderních termoizolačních cihel POROTHERM. Dům s obytným podkrovím a celkovou užitkovou plochou 132,9 m2 dává prostor co do variability dispozice i vnějšího vzhledu. Této možnosti využili i majitelé oceněného domu. Stavba je v reálu oproti původnímu projektu zrcadlově obrácená a lépe tak vyhovuje situaci na pozemku i orientaci ke světovým stranám. Dům byl s výjimkou výplní otvorů, které si zajišťovali investoři samostatně,  dokončen v podobě „na klíč“. Celá výstavba trvala pouhých 11 měsíců.

Program POROTHERM DŮM Wienerberger dbá na kvalitu výstavby

Program POROTHERM DůM, v jehož rámci je vítězný dům postaven, vznikl v roce 2002. Jeho cílem je podpora kvalitní výstavby rodinných domů u nás. Do dnešního dne díky němu získalo bydlení více než 900 rodin. Výstavba přitom může probíhat jak podle vlastního návrhu, tak s využitím některého z typových projektů, stavět lze „na klíč“, nebo do fáze „hrubá stavba“. Přímo v rámci programu je připraveno jedenáct základních typových projektů rodinných domů. Program poskytuje všem investorům, kteří uzavřou smlouvu o dílo s některou z partnerských stavebních firem, mimořádnou garanci až do výše 250 000 Kč. Ta je použitelná v případě likvidace či konkurzu firmy provádějící stavební práce a je určena na uhrazení vícenákladů vzniklých v takovém případě. Stavba po dokončení prochází kontrolou nezávislé společnosti CSI či TZÚS. V případě kladného posouzení je vystaven certifikát, který potvrzuje kvalitu stavby.

Více informací najdete na www.porotherm.cz.

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři