Inekon zmodernizuje vlaky pro Salcburk

Česká společnost Inekon Group, která se zaměřuje především na export investičních celků a kolejových vozidel a tratí, rozšiřuje exportní trhy a míří do západní Evropy.

Inekon zmodernizuje vlaky pro Salcburk

„Ve spolupráci s firmou Cegelec budeme modernizovat devět příměstských jednotek v rakouském Salcburku,“ uvedl generální ředitel Inekon Group Josef Hušek.

Kontrakt, který má hodnotu osm milionů eur, podepsal ve čtvrtém kvartálu loňského roku. Práce na vozidlech by měly skončit v roce 2013. Jde o první zakázku firmy do některé ze zemí západní Evropy.

„Získání kontraktu nám prokázalo, že máme technické kapacity i na projekty ve vyspělé Evropě. Historicky vyvážíme spíše na východ, ale doufám, že nám modernizace v Salcburku pootevře nové trhy,“ dodal Hušek.

Další projekty má rozjednané v Sýrii, Maroku a Egyptě. Modernizuje rovněž železniční koridor v Srbsku a čeká na koncesi pro tutéž činnost v Albánii. Podle analýzy společnosti bude potřeba na celkovou modernizaci albánských tratí až 500 milionů eur. Tramvaje vyráběné v Ostravě se vyvážejí i do Spojených států.

Fotogalerie

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři